Big Brother albania

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Big Brother albania

aty shkojne vetem njeres shpres humbur dhe njeres te semure,

i lumte drejtuesve qe kane gjetur budallej amatore qe ndjekin kete budallallek show.
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Big Brother albania

shume paragjykime per kete show nuk ka asgje te keqe,ti atje tregone vleren dhe karakterin tende,pavarsishte se mentaliteti shqiptare eshte shume mbrapa bote,fundja para o njerz mund te fitosh lek te luan tepelekun e kokes
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Big Brother albania

ata qe hyjn atje jan nje tufe injorante...qe hiqen si te zgjuar..:p...sdo doja kurr te merrja pjes tek budalliqe si puna e BB..ose aq me keq,kafazit te art........:p
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Big Brother albania

ata qe hyjn atje jan nje tufe injorante...qe hiqen si te zgjuar..:p...sdo doja kurr te merrja pjes tek budalliqe si puna e BB..ose aq me keq,kafazit te art........:p

brazili mos i paragjyko se te gjithe jan injorante sipas teje, e ke shume gabim ,se po te ishte si mendon ti nuk do'te behesh ky show
 
Titulli: Big Brother albania

Si po beni ju me duket si dhelpra me rrushin!!!
 

vitk

Anëtar i Respektuar
Titulli: Big Brother albania

shume paragjykime per kete show nuk ka asgje te keqe,ti atje tregone vleren dhe karakterin tende,pavarsishte se mentaliteti shqiptare eshte shume mbrapa bote,fundja para o njerz mund te fitosh lek te luan tepelekun e kokes

dakort me ty jame une ana por muabeti eshte se te gjithe qe jane brenda kane veshure maska pasi dhe vete e deklarojne n q se do ishte sic thua ti qe te tregojne karakteret e tyre do ishte krejte ndryshe
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Big Brother albania

brazili mos i paragjyko se te gjithe jan injorante sipas teje, e ke shume gabim ,se po te ishte si mendon ti nuk do'te behesh ky show

show behet per show..un nuk po paragjykoj..po them realitetin,qe me shohin syte................
mua ata me ngjane si ajo shprehja: nje bace me zambake,nje tufe me torollake

ps: casanova...snjof njeri aty kshuqe mos u lodh kot me tifo..:D
 

*Linda*

Lost out in the desert
Titulli: Big Brother albania

Big Brodher dhe programe te tilla mund te klasifikohen lehte fare si : "televizion-mbetyrinash". Shkurt shqip paster, jeta jote private = jeta publike. Dhe ne banjo kur te shkosh per nevojat njerzore ke nje telekamer shume e interesuar pas teje; normalishte pas telekameres nje shtet qe te sheh me shume interes:p
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
ueeeeeeeeee atje do te doja te isha haha aty ka gallate se shikoj si program se kam qef po te me ftojne iki me vrap vetem per gallate

Po t'ishe aty kallxo drejt a na kishe permend neve qe jemi ktu?
E kam per tmiren tonde se kishe fitu vota nga antart e forumit


Si po beni ju me duket si dhelpra me rrushin!!!

Per rrush te kalbur ?
Jo besom qe sem jet gjeg.
Bigbrother eshte nje skenar i pegaditur perfekt, por per tia mar mendjen njerzve me abonime qe sjellin perfitime jo te vogla per organizatoret. Paguaj 450 lek e fito 3 muaj çaste te paharrueshme duke par njerz si i kendojn lopve me plot qef e dashuri. Ndersa po ti shihnin ato ne jeten reale jam i bindur se do ti shkelmonin.
Bigbrother me duket i ngjajshem me filmat turkish, vetem se dallojn ne gjuhe. Por sidoqoft kan diqka te perbashket ;
t'dyjat jan telenovela fallce !
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Big Brother albania

Po t'ishe aty kallxo drejt a na kishe permend neve qe jemi ktu?
E kam per tmiren tonde se kishe fitu vota nga antart e forumitte isha aty do i beja rreklame fv do thoja du pc se du me u fut ne forum hahah o te isha aty do isha knaq per koken time apo sdo kisha qet dashnore aty se kush futet aty gje dashnore em shum per ket du me u fut aty :gallate:
 

ana88

vlonjate tipike
dakort me ty jame une ana por muabeti eshte se te gjithe qe jane brenda kane veshure maska pasi dhe vete e deklarojne n q se do ishte sic thua ti qe te tregojne karakteret e tyre do ishte krejte ndryshe

vitik ke shume te drejte banoret qe jan brenda nuk jan vetevetja,dhe fundja nuk e kuptojne c'fare po luajn dhe c'fare budalleqe jan duke bere,por nejse c'do person qe ka deshire te hyje brenda ne shtepin bb duhet te tregoje per ate qe eshte,dhe jo ate show qe bene,duke mare inciativa te ndryshme

show behet per show..un nuk po paragjykoj..po them realitetin,qe me shohin syte................
mua ata me ngjane si ajo shprehja: nje bace me zambake,nje tufe me torollake

ps: casanova...snjof njeri aty kshuqe mos u lodh kot me tifo..:D

ne nje fare menyre jam dakorte me ty,me shprehjen popullore,por nuk me pelqen menyre se the te gjithe jan injorante,nejse personi nuk njihet nga ana tv,ata jan duke bere nje loje te jen ne qender te vemendjes,bejne tifo per para zemer

une jam per Bjordin :D.. me i miri eshte thuaj braziljanes

casanova une s'jam me asnje,por nuk i paragjykoje per ate loje qe jan duke bere brenda shtepis, fundja bejne inteligjencen per lek
 
Last edited by a moderator:

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Big Brother albania

Ndersa un i qendroj asaj qe kam then gjithsesi..... nuk e kam fjalen injorance ne kuptimin pa shkolle,nuk gjykoj ne ate kuptim,se ajo varet nga kushte te tjera...por injorante ne menyren se si veprojne,se si sillen,se si flasin
Un nuk kam dixhitalb qe ti shikoj 24 ore dhe sinqerisht dhe po ta kisha sdo ti shikoja,megjithate me mjafton nje minut ne oren 6 me duket se esht qe ta kuptoj se si jan ata te ktij viti,dhe te vjetshmit...ndoshta do permendni arbrin ate qe fitoi vjet..aman se dhe ai aty i kishte te vetat..su duronte....te tjeret as nuk po i ze ne goje se hic sme kan len mbresa te mira..perkundrazi..nga vjet psh mbaj mend vec nocen & olsin te perqafuar..a po dhe inen: ku poli..asgje tjeter..
nga ky vit..as emrat si kam fiksuar mire po sa her me ka rastisur ta coj kanalin e tv aty,kam par ate qe vajzen qe rrin me arionin se di xhuljeta ashtu me duket se quhet,me vetullen perpjet..aaa po ate burrin qe ka dal ke nji reklame me sallame duke ber si,me falni per fjalen,por si karagjoz........tashi te rrish shtrembur,e te flasesh drejt..ver8 do pershtatesh me mjedisin por dhe pershtatja ka karar,per te gjith...se di po vec injorance me transmetojne mua ata,dhe jo injorance shkollimi,por injorance shoqerore..shkurt..sme pelqejn....
po degjoja dhe nje dite ke lajmet e top chanel ca prinder te nje shkolle ne kavaje qe thonin per ate msusen aty brenda..jemi krenare qe na meson femijet...
per ca jane krenare...se kuptoj,,,pse se ka hyr ajo aty..e ca po tregon ajo aty,,e jo vec ajo,po te gjith....
se kuptoj pse budallepsen disa njerez kot me kot.........
se u zgjata.....kshu mi ana.:)...jo se kam gje kunder tyre,thjesht sme ngjallin piken e kureshtjes per ti pare.....aq me teper per te qene nje dit pjese e ktij reality show..
:ciaoo:
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Big Brother albania

Ndersa un i qendroj asaj qe kam then gjithsesi..... nuk e kam fjalen injorance ne kuptimin pa shkolle,nuk gjykoj ne ate kuptim,se ajo varet nga kushte te tjera...por injorante ne menyren se si veprojne,se si sillen,se si flasin
Un nuk kam dixhitalb qe ti shikoj 24 ore dhe sinqerisht dhe po ta kisha sdo ti shikoja,megjithate me mjafton nje minut ne oren 6 me duket se esht qe ta kuptoj se si jan ata te ktij viti,dhe te vjetshmit...ndoshta do permendni arbrin ate qe fitoi vjet..aman se dhe ai aty i kishte te vetat..su duronte....te tjeret as nuk po i ze ne goje se hic sme kan len mbresa te mira..perkundrazi..nga vjet psh mbaj mend vec nocen & olsin te perqafuar..a po dhe inen: ku poli..asgje tjeter..
nga ky vit..as emrat si kam fiksuar mire po sa her me ka rastisur ta coj kanalin e tv aty,kam par ate qe vajzen qe rrin me arionin se di xhuljeta ashtu me duket se quhet,me vetullen perpjet..aaa po ate burrin qe ka dal ke nji reklame me sallame duke ber si,me falni per fjalen,por si karagjoz........tashi te rrish shtrembur,e te flasesh drejt..ver8 do pershtatesh me mjedisin por dhe pershtatja ka karar,per te gjith...se di po vec injorance me transmetojne mua ata,dhe jo injorance shkollimi,por injorance shoqerore..shkurt..sme pelqejn....
po degjoja dhe nje dite ke lajmet e top chanel ca prinder te nje shkolle ne kavaje qe thonin per ate msusen aty brenda..jemi krenare qe na meson femijet...
per ca jane krenare...se kuptoj,,,pse se ka hyr ajo aty..e ca po tregon ajo aty,,e jo vec ajo,po te gjith....
se kuptoj pse budallepsen disa njerez kot me kot.........
se u zgjata.....kshu mi ana.:)...jo se kam gje kunder tyre,thjesht sme ngjallin piken e kureshtjes per ti pare.....aq me teper per te qene nje dit pjese e ktij reality show..
:ciaoo:
[/QUOT o zemer bejne intelegjenc ata aty po e mire eshte te mos bejme tifo per ata,dhe fundja nuk me intereson dhe aq shume ai show e kan terezi ata,dhe ishte hartim goxha me vlere,
 

toni007

Antar Aktiv
Titulli: Big Brother albania

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=bGjEyuSfqfA&feature=player_embedded]YouTube - Big Brother albania 2009 ditelindja e biordit: ):):):):)[/ame]
Natyrisht secili nga ne mund ta merrte me mend se Adela thjesht përmbahej për arsye të prezencës së kamerave, pasi dukej në mënyrë shumë evidente se ajo e pëlqen Bjordin.

Në radhë të parë duhet të theksojmë se javën e kaluar ata nuk ishin prezent në spektakël edhe pse e bija ishte në nominim dhe mund të dilte. Pra, sjellja e Adelës sipas prindërve nuk kishte qenë në rregull, edhe para se të transmetohej skena e nxehtë por gjithsesi mëse normale për dy të rinj që pëlqehen.

Por puthja duket se i ka vënë kapakun durimit të tyre. Të kompleksuar nga ambienti ku jetojnë dhe nga fjalët e njerëzve, ata kësaj here nuk janë mjaftuar vetëm duke u kyçur në shtëpi, por kanë vendosur të reagojnë.

Kështu, jo vetëm punonjësit e “Topit”, por edhe kalimitarët kanë mundur të shohin prindërit e Adelës që ulërinin në dyert e televizionit, duke kërkuar që t’i nxirrnin urgjentisht të bijën nga loja e degjeneruar sipas tyre.
Shumë dëshmitarë dëgjonin prindërit e Adelës që thërrisinin:
“Na e nxirrni urgjent vajzën, sepse na e keni droguar”.

Mesa duket ata kanë vendosur të reagojnë në këtë mënyrë, pasi sipas tyre e bija me të vërtetë ka bërë gjëra të turpshme, por jo me mendjen e saj, por sipas porosive të drejtuesve....
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Big Brother albania

skeni pun tjeter ju kjo pelqen ate ai kshu ai ashtu lejini ropt se e kan ne terezi budallenj budallenj por i njef gjithe shqiperia jan famoz ato !
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Big Brother albania

Por puthja duket se i ka vënë kapakun durimit të tyre

shyqyr se po vdiste adelajda .... aman sa renci qe i japin ca ketyre gjerave..pfff.:mah
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Big Brother albania

kur shikoj disa postime te personave qe shikojne bik e kafaz 245 ore te thone sikur jan trasmetime koti me vje ti them fuck you se na grrice
 

toni007

Antar Aktiv
Titulli: Big Brother albania

te gjithe hiqen sikur nuk i pelqejne thashethemet bigut dhe kush meret me to ska gje tjeter me bo..
por po ti pyesesh te gjithe i dine te rejat reth bigut dhe meren me te kush me dashje e kush ta dashje dhe po me duket pa si ata qe thone "bej si them un por mos bej si bej une"
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Big Brother albania

uf po mer qysh jo ..... vetem per leket do futesha ..... plus pak aventur aty brenda , pastaj me siguri fitoja cmimin :p
 

sensuu

sweet
Titulli: Big Brother albania

jo ,s'do me pelqente te futesha......s'i duroj dot kamerat rreth e rrotull :D
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: Big Brother albania

per vete jo , som doket atraktive , tan diten si stervin me nejt mshel ,

Jam klaustrofobik per vete ,
 

zhandark

Anëtar i ri
Titulli: Big Brother albania

mua me pelqen big brother sepse aty ka shume personalitete nder te cilet me shume me pelqejne Bjordi Arjoni dhe Qetesori sepse kane treguar qe jane te zgjuar dhe shume te respektushem ,,dine si te sillen ,,,dhe fakti qe ata i shof ne tv me pelqen ,,per vete nuk do doja te hyja ne big brother sepse nuk mendoj se jam aq e vecante sa te dal aty dhe te bej spektakel se i gjithe qellimi ehste qe aty te spikatesh dhe jo si per shembull kur hyri Republika apo ai xhuxhi pa pike lidhje ,,nejse do me pelqente te hyja po te kisha nai aftesi te vecante perndryshe me mire rri dhe shof te tjeret
 

AjSi

...
Titulli: Big Brother albania

Po do doja shume te hyja

sa per personat qe em pelqejne jane Bjordi edhe Adi
 

zhandark

Anëtar i ri
Titulli: Big Brother albania

zysha pervec qe ehste e bukur nga fytyra se nga trupi me mire mos e shofesh ska asnje gje tjeter ,,,ehste femer injorante ,,gjynaf qe jeton atje ku jeton sepse e ka lene shume mbrapa botes ,,sdi as si te sillet me ate qe pelqen imagjino sa kot,,,edhe menyra se si perpiqet ta beje bjordin qe ta shikoje ehste menyre injorante ,,,,per shembull te krahasosh joniden me zyshen ehste nje hendek shume i madh ,,kur thua zyshe letersie imagjnoijme ndonji person me dije te gjera por ja qe ajo as kohet e foljeve nuk i di turp i madh per nje zysh letersie ,,te shkrete ata nxenes qe mesojne nga ajo ,,,te thuash per mimozen hajt mo se ske ca ti shajm nga bukuria por zysha sucks
 

sensuu

sweet
Titulli: Big Brother albania

aman se na merziten ata,te njejtat muhabete........gjasme u dashuruan
pale njehere,ca i kane ata meshkuj ashtu,qe kane nisur te lindin femra..LOL
anjeza me duket si dac....:D
s'do isha fut aty,se po u fute aty te nxjerrin gjithe familjen ne interviste,me lan nam
 
Top