Bima që prodhon njëkohësisht domate dhe patate

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои


Një bimë që prodhon patate dhe domate është eksperimentuar në Britaninë e Madhe. Bima e quajtur “TomTato” mund të rrisë deri në 500 domate të vogla, ndërkohë që nën dhe prodhon patate të bardha.

Një bimë e tillë kushton 18 euro, ndërsa është e shartuar dhe jo prodhim gjenetik. Kjo është hera e parë që një bimë e tillë shitet në treg, transmeton Shekulli.

Drejtori për Kopshtarinë në kompaninë “Thompson & Morgan”, Paul Hansord, thotë se ka pasur një ide të tillë 15 vjet më parë, kur pa që dikush në SHBA kishte mbjellë patate nën një rrënjë domateje për të bërë shaka.

Një bimë e njëjtë që prodhon domate dhe patate ka dalë në shitje edhe në Zelandën e Re dhe quhet “Patato Tom”. //kuriozitete
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Bima që prodhon njëkohësisht domate dhe patate

Made in Israel!

Ato vet se perdorin,kjo esht menyra e tyre e biznesit,te vrasin njerzit!
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Bima që prodhon njëkohësisht domate dhe patate

Kjo po qe do te thote hyp ne Molle e mblidh ca pjeshka dhe kumbulla bashke ahaha lol lol kete shpikje e Kame pase bere une ne bace mos do te Dali ndonje site te thone qe Ben miser dhe fasule bashke se Kame pare me kohe kete gje
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Bima që prodhon njëkohësisht domate dhe patate

KJo eshte mrekulli
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Bima që prodhon njëkohësisht domate dhe patate

Na e shpifen.....
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Bima që prodhon njëkohësisht domate dhe patate

Mua m duket ide gjeniale, kusim vendi, mundi dhe kohe
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Bima që prodhon njëkohësisht domate dhe patate

Ashtu mendoj edhe une: ide e bukur dhe e habitshme... Shkon te marresh patate dhe domate, dyat nje kohesisht.

Me pak humbje kohe......
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Bima që prodhon njëkohësisht domate dhe patate

Kundra natyres , Eshte si te perziesh qenin dhe delen bashke pak a shume , do na mbysin me gjera te tilla mah .....
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Bima që prodhon njëkohësisht domate dhe patate

Kjo eshte fiks per kursimtaret e vazove dhe te nje cope tok :)
 
Top