• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bizhuteri Për Bebin Tënd

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Cfarë simbolizojnë bizhuteritë? Dashuri, kryelartësi, ngrohtësi dhe ndjenjë mode. Bizhuteritë e bebeve janë një mënyrë e këndshmë për të shprehur admirimin dhe dashurinë tuaj për femijët tuaj. ثshtë një mënyrë e lezecme për të shfaqur ndjenjat tuaja të thella për të sapolindurin, të cilin ai/ajo do ta mbajë mend gjithë jetën.
Në përgjithësi, kur flasim për bizhuteri bebesh e kemi fjalën për byzylykë, që kanë inicialet e emrit ose gjithë emrin. Byzylykë me perla, kristale, flori, argjend, dhe qeramikë janë në treg për të krijuar bizhuteri të mrekullueshme për bebe dhe fëmijë. Byzylyqet prej floriri dhe argjendi janë një formë popullore bizhuterish bebesh që prindrit u dhurojnë fëmijëve të tyre. Mund t’a pasuroni pamjen e byzylykut të bebeve tuaja me shumëllojshmëri ngjyrash dhe kristalesh që u japin efekte marramendëse bizhuterisë.
Një formë tjetër bizhuterish shumë të admirueshme për bizhuteri bebesh janë edhe varëset. Mund ti dhuroni dhe disa perla te vogla vecanërisht për vajza për të rritur konfidencën e tyre. Shkrirje mes argjëndit dhe floririt janë një kombinim perfekt, dhe gjithashtu format e zemrave përbëjnë bizhuteri mjaft të vecanta. Për të krijuar më shumë magji, mund ti dhuroni një varëse e cila përmban thjesht një perlë të vogël.
Në tregun e bizhuterive të bebeve produkte që kërkohen janë dhe vathët e sofistikuar të formave nga më të ndryshmet. Duke variuar nga vathët prej diamanti, floriri, perle dhe argjëndi me dizajne si; arusha, lule dhe zemra mund të zgjidhni kush mendoni ju se do ti përshtatej më shumë personalitetit të bebit tuaj.
Duhet t’a pranojmë se bizhuteritë e bebeve janë të lezecmë dhë të bukura për tu përdorur, por disa mama mund të shqetësohen: nuk janë vallë bizhuteritë të rrezikshme për tu mbajtur afër bebeve? Bebet që po u dalin dhëmbët kanë tendencë ti fusin ato ne gojë-dhe nuk I gëlltisin bebet byzylyqet, ose ta kafshojnë atë derisa ajo të prishet fare? Gjithashtu, a nuk janë floriri, argjëndi dhë disa materiale plasitke të dëmshme për lëkurën e bebit?
Bizhuteritë e bebeve janë hipoalergjikë, në mënyrë që lëkura e butë dhe delikate e bebeve të mos irritohet. Hajmalitë qe janë tek bizhuteritë e bebeve zakonisht janë të pjekura mirë, në mënyrë që të mos ketë rrezik që të bjerë ndonjë pjesë edhe nëse bebi I kafshon. Bizhuteritë e bebeve gjithashtu kanë mbërthecka të sigurta.
Pra, nëse akoma nuk keni pasur shansin ti dhuroni bebes tuaj një bizhuteri te bukur atëherë nderojeni veten tuaj duke I dhënë një bizhuteri të mrekullueshme dhe të bukur qe shkon me shijen dhe stilin. Sigurohuni që bizhuteria të jetë anti-alergjik dhe e butë për lëkurën që të mbroni beben nga irritime dhe alergji qe ajo mund t’i shkaktojë. Zgjidhni një bizhuteri sportive dhe të këndshme që fëmija juaj t’a ruajë si një thesar për gjithë jetën. Mbi të gjitha zgjidhni një bizhuteri që tregon dashuri të përhershme dhe përkujdesje për beben tuaj. Bizhuteritë e bebeve janë dicka që ata mund t’a shijojnë, dhe do të jetë një kujtim I asaj kohe aq te bukur e që kalon sa hap e mbyll sytë!
 
Top