Blushi: Albin Kurti është martir, jo politikan

legjenda

Tetova
Blushi: Albin Kurti është martir, jo politikan


Deputeti i Partisë Socialiste, njëherësh shkrimtari Ben Blushika folur për diferencën mes Shqipërisë dhe Kosovës, ka folur edhe për veprimet e opozitës kështu duke i quajtur jo të drejta. Ai tha se Albin Kurti është njëmartir dhe jo politikan, duke mos i pranuar kështu veprimet e tyre.

“Ju keni të drejtë të jeni të pa kënaqur dhe është e drejtë por deri ku shkon rezistenca juaj.Albin Kurti çka është sipas jush,politikan apo martir. Po pra,martir është. Unë nuk shkoj në parlament me gaz ka tjera forma për të kundërshtuar”, ka folur para të pranishmëve Blushi.

Ai tha se gurët dhe gazi lotjselles nuk janë zgjidhje.

“Unë kam simpati për Vetëvendosjen, por nuk pranoj që guri, xhamat, të jenë element politik. Ju mbase keni të drejtë por për mua është e padrejtë. Besoj që Vetëvendosja mund t’i jap Kosovës një opozitë të fortë”, ka thënë Blushi.
12369117_1510152845946533_7050431057437897614_n-516x353.jpg
http://newsulqin.altervista.org/
 

Aver

VIP
Titulli: Blushi: Albin Kurti është martir, jo politikan

Ben Blushi nder politikanet e rralle qe ja vlene te merret seriozisht.
 
Titulli: Blushi: Albin Kurti është martir, jo politikan

Kush e ka thene kete ? Blushi ! Po kush na eshte ky far Blushi ore !?
Keta politikanet nga Shqiperia , le te shikojne ne oborrin e vete se pari , ta rregullojne , e pastaj te japin mendime politike per politakent tane nga Kosova .
 
Redaktimi i fundit:

Aver

VIP
Titulli: Blushi: Albin Kurti është martir, jo politikan

Nuk ju duket e rende qe nuk ka mbetur asnje ambasador apo politikan i huaj pa u perzi ne punet e Kosoves por ju vjen rende qe eshte prononcuar nje shqiptar nga Shqiperia?!

Secili shqiptar pavaresisht se nga vjen apo ku jeton ka te drejte qe te pronocohet per ceshtjet apo problematikat e shqiptareve.
 

klau92

Anëtar Aktiv
Titulli: Blushi: Albin Kurti është martir, jo politikan

Kush e ka thene kete ? Blushi ! Po kush na eshte ky far Blushi ore !?
Keta politikanet nga Shqiperia , le te shikojne ne oborrin e vete se pari , ta rregullojne , e pastaj te japin mendime politike per politakent tane nga Kosova .

E para kushdo qe te jete, pervec se eshte nje figure e rendesishme politike ne Shqiperi, ka dhene vetem mendimin e tij personal...e ka kete te drejte gjithkush!
E dyta persa i perket pjeses se dyte sic thot dhe ajo shprehja kalova lumin sduhet me kali dmth...se kur keni nevoje na therrisni direkt po sa merrni icik krahe ..merrni vrull ,harroni se akoma sfluturoni dot vtm
 
Redaktimi i fundit:
Top