Body Art

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Po rihap kete teme qe egzistonte ne Fv me pare, me pelqen ky lloj arti dhe pse nuk do ta "krijoja" ne Bodyn tim :D me pelqen ta shikoj me shume tek te tjeret :D


Body Art eshte nje rryme artistike qe fillon te perhapet nga viti 1968.
"Strumenti" kryesor qe perdor ky lloj arti eshte trupi njeriut, BODY (trup).
Body art e ben trupin e njeriut protagonist absolut , me ane te cilit ve ne pah shprehje artistike te ndryshme dhe e ekspozon ate (trupin) si njè Veper.
Body art : body painting, tatuazhet, piercing, branding, etj etj


body%20art.jpg

Shpresoj t'ju pelqej :)
 
Last edited by a moderator:

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Titulli: Body Art

meqe i ceka me lart do ju sjell dhe forma tjera te Body art si psh tatuazhet(zgjodha ca 1cik me te veqanta :D )


P.S personalisht preferoj bodu painting dhe tattoo "normale" jo si kto eee

tongue-tattoo.jpg
glow-in-the-dark-tattoo.jpg
tattoo.jpg
 

Trendelin

FULL OF PATOS
Titulli: Body Art

Kta te fundit paskan lujt menc....kushedi sa te dhemb te besh ate gjen, te gerrvishesh lekuren...ncncncnc ca i shtyn aman ti bejn vetes dika te till....sa i semur duhet te jesh.... ncncncncnc
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Body Art

shi cfare ka bo kinezi ka shkrujte alfabetin ne trup se ka frike se e harron .

5xsfb4.jpg
 
Redaktimi i fundit:

E3

Anëtar i Nderuar
Body Painting


Tre modele formojne koken e nje tigri! Vepra e jashtezakonshme e nje 'body painting' eshte realizuar nga artisti amerikan Craig Tracy, ne studion e tij te New Orleans, me kerkese te organizates "Save China's Tigers".

Objektiv eshte shpetimi i felinit te mrekullueshem nga rreziku i zhdukjes.

Vitin 2010, Organizata e Kombeve te Bashkuara, ia ka dedikuar pikerisht tigrit.
•tch•

CT-with-tiger.jpg
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Modelet formojne koken e tigrit

Waw madheshtore ,bravo per fantazine ...
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
Pe: Body Art

53931.jpg
53932.jpg
53933.jpg
53934.jpg
53935.jpg
53936.jpg
53937.jpg
53938.jpg
53939.jpg
539310.jpg
539312.jpg
539313.jpg
539314.jpg


Ky është talenti i Craig Tracy, një i ri i talentuar ne "body paintingt" i cili bashkëjeton, që në fëmijëri me një sëmundje, që së shpejti fatkeqësisht do i sjellë verbimim total të tij.
(BalkanWeb)
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Body Painting

Sa te bukra k'to me bebe, dhe ajo gruaja shtatzene , so speacial :S
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Body Painting

body_painting_face2.jpg


Body-Paint-Face-for-Girl.gif

body-painting-immagini-creative.jpg
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Body Art

1186073_598208466888755_270024294_n.jpg


1240134_598210863555182_1593543813_n.jpg


1174857_598210493555219_1381633633_n.jpg


Jzino-Body-Art-Body-painting.jpg


Body-art.jpg

girls_with_graffiti_body_art_640_09.jpg

unusual_body_art_09.jpg


Body-Art-and-Chairs-Red.jpg
 
Top