Boks, Florian Marku shpallet kampion bote në versionin IBF

marku1.jpg
Florian Marku është shpallur kampion bote në versionin IBF. Boksieri shqiptar fitoi me pikë ndaj ukrainasit Maksim Prodan.

Florian Marku jo vetëm që fitoi titullin kampion bote, por vijon të jetë i pamposhtur në boksin profesionit.

Boksieri ynë ka fituar 9 ndeshje gjatë karrierës së tij dhe ka barazuar 1.


A2news.com
 
Top