Boksieri britanik injoron Florian Markun: S’meriton të ndeshet me më të mirët

Florian Marku vazhdon të shkëlqejë në ring, ku regjistron vetëm fitore në sfidat e zhvilluara. Pasi shkatërroi disa ditë më parë që në raundin e parë, britanikun Muma Muemba, bilanci i Markut tashmë është 7 fitore dhe 0 humbje.florian-marku-e1605207867906.jpg
Por boksieri kuqezi nuk ka aspak ndërmend të ndalet dhe këtë gjë e tregoi qartë pas suksesit të fundit, ku bëri të ditur se do të luftojë vetëm për fitore, ndërsa i lëshoi sfidën boksierit tjetër britanik Konor Ben. Ky i fundit konsiderohet si një prej boksierëve më te mirë, teksa në karrierën e tij si profesionist i ka fituar të 16 duelet e zhvilluara. Por Konor Ben i ka shuar shpresat e Makut për një duel, duke e nënvlerësuar hapur boksierin shqiptar.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, britaniku shprehet se Florian Marku nuk ka bërë asgjë që të meritojë duele ndaj boksierëve më të mirë dhe i quan qesharake deklaratat e shqiptarit, që thotë se kundërshtarët e kanë frikë. Ja reagimi i plotë i bërë nga Konor Ben në “Twitter”: “Më besoni, ai vetëm dëshiron që të ndeshet me boksierët më të mirë të Britanisë. Por çfarë ka bërë ai për ta merituar duele të tilla? Kjo është qesharake, pasi ai do të mundej prej çdo boksieri që qëndron mes 20 më të mirëve në Britani”, shkruan Konor në profilin e tij në rrjetet sociale. Por në postimin e bërë nga boksieri britanik bie në sy komente të shumta të tifozëve shqiptarë që mbështesin Florian Markun.

postimi


PANORAMASPORT.AL
 
Ca bohet kshu mer amon?

Kush e pa ndeshjen e Florianit sonte?

Vjedhje e paster nga gjygjtaret anglez, 8 raunde dominim i Florianit, e hodhi dhe ne roundin e dyte ntapet, dhe ne fund e nxorren barazim ndeshjen. 🤬🤬🤬

Komentuesit anglez te ndeshjes u skandalizun nga ky vendim.

Shiko fotografinë 1768240
dominoi gjithe ndeshjen, e hodhi K.O edhe e nxoren barazim vetem sepse ai tjetri eshte Britanik.
Komentatoret e DAZN akoma komentojne qe Markut ja vodhen ndeshjen sepse i fitoi te gjitha raundet.
 
Ca bohet kshu mer amon?

Kush e pa ndeshjen e Florianit sonte?

Vjedhje e paster nga gjygjtaret anglez, 8 raunde dominim i Florianit, e hodhi dhe ne roundin e dyte ntapet, dhe ne fund e nxorren barazim ndeshjen. 🤬🤬🤬

Komentuesit anglez te ndeshjes u skandalizun nga ky vendim.

Shiko fotografinë 1768240
Un se kam pa ndeshjen por shum degjeeruse si arbitrim perderisa florjan marku ankohet por kto robshat jan per tu ...familjen se jan ma rracista se grekt vecse nuk e shfaqin se i denon ligji por perfundimisht ishte vjedhje e bukur ashiqare
🤬🤬🤬🤬🤬
 
Valla bre tmerr, e ka deklasu, vetem nje rund anglezi ishte me i mire, gjithe tjerat ishte Flori, po kot kur je musafir, gjithemon ke padrejtesi, siq ka thene Tyson Fury, po nisem ne Amerik qe ta perfundoj ne KO, perndryshe me pik, do humbas.
 
Valla bre tmerr, e ka deklasu, vetem nje rund anglezi ishte me i mire, gjithe tjerat ishte Flori, po kot kur je musafir, gjithemon ke padrejtesi, siq ka thene Tyson Fury, po nisem ne Amerik qe ta perfundoj ne KO, perndryshe me pik, do humbas.
Shiko unë kastile e bona kët meme, po boksi ka qenë gjithmonë kshu...
Mes interesave etj.
Puna osht që kjo ishte shumë ashiqare...

E mira osht me bo çik sarkazëm anglisht 👍
 
Shiko unë kastile e bona kët meme, po boksi ka qenë gjithmonë kshu...
Mes interesave etj.
Puna osht që kjo ishte shumë ashiqare...

E mira osht me bo çik sarkazëm anglisht 👍
E vertet por edhe te them drejten, nuk e di si ende behen keto gjera, shembull tani ne Fifa pra futboll, po shikohen gjerat shume me ndryshe se si ishte me par, nuk e di pse ne boks nuk bejne ndonje gje te tille, kur ke gjyqrar te korruptuar.
 
Top