Bomberi i ri shqiptar firmos kontratën e parë profesionale me Chelsea-n

Hera

Banned
ZYRTARE/ Bomberi i ri shqiptar firmos kontratën e parë profesionale me Chelsea-n
|
Rtyurtyry


ANGLI
Sulmuesi i ri shqiptar Armando Broja ka firmosur kontratën e parë profesionale me Chelsea-n. Vetëm 18 vjeç pasi ra në sy të të gjitha ekipeve zinxhir të londinezëve duke filluar nga ekipet e moshës së vogël deri në u-23.
lg.php

lg.php

Trajneri i ri Frank Lampard ka vendosur të rrezikojë këtë sezon duke i besuar të rinjve si Fikayo Tomori, Reece James, Mason Mount, Tammy Abraham, Hudson- Oddoi etj. Me këtë taktikë ish- mesfushori i Chelsea po i jep hapësirë të rinjve dhe një prej tyre mund të jetë dhe 18- vjeçari.
lg.php

Ky është një lajm i mirë për Shqipërinë pasi 18- vjeçari është pjesë kuqezinjve u-19 dhe shumë shpejt mund të bëhet edhe pjesë e kombëtares A. Ndër të tjera në Instagram ai shkruan se ”Shumë i lumtur që kam nënshkruar kontratën time profesionale me Chelsea Fc. Faleminderit prindërve dhe familjes time që gjithmonë më kanë përkrahur dhe që nuk do të isha këtu pa to”.(BalkanWeb)
lg.php
 
Top