Bota e meshkujve

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Epo kur ta gjej njeriun e duhur do jem 70 vjec e ska me hije fustani atehere :p

Tkane hije kulet atehere
Nese e din cjane kulet lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk dua tparagjykoj por lumturine martesore smund ta arrijsh duke u bazuar nlumturine e tjeter kujt. Njesoj as merzia dhe deshtimi i te tjereve nuk mund kurre te jete deshtimi apo e ardhmja juaj
 

Hope

◕‿◕
Nuk dua tparagjykoj por lumturine martesore smund ta arrijsh duke u bazuar nlumturine e tjeter kujt. Njesoj as merzia dhe deshtimi i te tjereve nuk mund kurre te jete deshtimi apo e ardhmja juaj
Se kuptova kete? Per martesen dhe lumturia e tjetrit?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Se kuptova kete? Per martesen dhe lumturia e tjetrit?
Nuk arrihet lumturia e as sfitohet duke u bazu nlumturine e tjetrit apo deshtimi i te tjereve ne ndonje fushe, ne kete rast ne martese, nuk do tthote deshtimi juaj.
Cdonjeri eshte unik, cfare mund te jete dicka e gabuat tek tjetri tek ti smund te jete ndoshta.
 

Hope

◕‿◕
Nuk arrihet lumturia e as sfitohet duke u bazu nlumturine e tjetrit apo deshtimi i te tjereve ne ndonje fushe, ne kete rast ne martese, nuk do tthote deshtimi juaj.
Cdonjeri eshte unik, cfare mund te jete dicka e gabuat tek tjetri tek ti smund te jete ndoshta.
Aa kuptova, flm per shpjegimin :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ska gje
Une mendoj se kjo eshte bota e femrave @Hope
Ndikohen nga ndodhite qe u ndodhin shoqerise apo rrethit te ngushte familjar, ku edhe ftohen pastaj.
Ndryshe nga bota e meshkujve, tere familja po deshtoi, une jam une, vazhdoj eci perpara per te realizu endrrat e mia
 

Hope

◕‿◕
Ska gje
Une mendoj se kjo eshte bota e femrave @Hope
Ndikohen nga ndodhite qe u ndodhin shoqerise apo rrethit te ngushte familjar, ku edhe ftohen pastaj.
Ndryshe nga bota e meshkujve, tere familja po deshtoi, une jam une, vazhdoj eci perpara per te realizu endrrat e mia
Jo aspak ska te bej me familjen (prindrit e mij jane te martuar, ende se bashku - e precizoj sepse eshte bere moda cifteve te divorcuar) e ne rethin shoqeror kam mbetur e fundit pa martuar e pa femije, vajze plake me pak fjale :p.
Nuk ndikohem nga cfare me rethon, por nga cfare vlersoj e gjykoj vete si individe e ritur dhe e pavarur :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Jo aspak ska te bej me familjen (prindrit e mij jane te martuar, ende se bashku - e precizoj sepse eshte bere moda cifteve te divorcuar) e ne rethin shoqeror kam mbetur e fundit pa martuar e pa femije, vajze plake me pak fjale :p.
Nuk ndikohem nga cfare me rethon, por nga cfare vlersoj e gjykoj vete si individe e ritur dhe e pavarur :p

Eh po te lutem, ti je vajza jone, padyshim qe je nje ne milion lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
ja po ta plotesoj deshiren...bota jone eshte shume e vogel...ne raport me ate te femrave...si nga gjeresia ashtu dhe nga thellesia...te rregulloj frymarrjen dhe pastaj do vazhdoj..
Tripo je nder te paktet qe e ben kete forum interesant.
Hiq ketu dy kokrra. Tani jo fiks 2 po hajt mo
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Nuk i kam kuptuar kurre meshkujt.
Ulesh me nje mashkull shiko ai ty,e shiko ti ate :):).
Ne fund te thote se i pelqen personaliteti yt lool.
Si nuk jeni te sinqerte m aman:p:p.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk i kam kuptuar kurre meshkujt.
Ulesh me nje mashkull shiko ai ty,e shiko ti ate :):).
Ne fund te thote se i pelqen personaliteti yt lool.
Si nuk jeni te sinqerte m aman:p:p.

Paska qene eskpert, ndite tpare ta kuptoje personalitetin e nje goce :p
 

Siera

Antar Aktiv
Meshkujt dhe femrat jane bote te ndryshme, por sa mirekuptohemi pastaj kjo ka te beje me karakterin dhe edukaten e gjithsecilit.
Nuk e kisha fjalen vetem tek mirekuptimi, se sa tek vizioni dhe tek permiresimi personal. ( mendoj se meshkujt shfrytezojne gjinine :p, sillen si te rende, bejne sikur nuk kuptojne ose nuk duan te kuptojne, duke j'u shmangur situatave ose dhe puneve sipas rastit) duke vendosur 1 ego te tepruar, apo "UN Fallco" :D (behen dembel, se keshtu u leverdis me shume, nen emerusin e te qenit mashkull) kjo eshte zgjidhja me e lehte dhe me e shkurter per ta.
Une mendoj, se i vetmi dallim mes femrave dhe meshkujve eshte vetem % muskulare (meshkujt kane 75% te mases trupore e kane muskul ndersa femrat 45% )dhe ndryshimi gjinor. Por nuk e di , nese keto 2 elemente ja kufizojne dhe "Perceptimin", ndjenjat, sinqeritetin, dashurine, miresine, etj !!!!!!!! :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk e kisha fjalen vetem tek mirekuptimi, se sa tek vizioni dhe tek permiresimi personal. ( mendoj se meshkujt shfrytezojne gjinine :p, sillen si te rende, bejne sikur nuk kuptojne ose nuk duan te kuptojne, duke j'u shmangur situatave ose dhe puneve sipas rastit) duke vendosur 1 ego te tepruar, apo "UN Fallco" :D (behen dembel, se keshtu u leverdis me shume, nen emerusin e te qenit mashkull) kjo eshte zgjidhja me e lehte dhe me e shkurter per ta.
Une mendoj, se i vetmi dallim mes femrave dhe meshkujve eshte vetem % muskulare (meshkujt kane 75% te mases trupore e kane muskul ndersa femrat 45% )dhe ndryshimi gjinor. Por nuk e di , nese keto 2 elemente ja kufizojne dhe "Perceptimin", ndjenjat, sinqeritetin, dashurine, miresine, etj !!!!!!!! :)

Jo ti po dishe boll lool
 

Desa

Felix - Culpa
Pershendetje


Mashkulli dhe femra, dy bota te ndryshme. Si mashkull qe jam, gjithmone e kam pasur mendimin dhe akoma e kam se femrat nuk e kuptojne boten e meshkujve dhe anasjelltas. Kam thene se pa marre parasysh cfare problemi shfaqet, femra e shiqon, e analizon, e mendon ta zgjedhe krejtesisht ne nje forme tjeter, cfare as mashkullit nuk do t'i kishte shkuar mendja :D

Per te mos e zgjatur me shume, tema eshte per femra. Cilat jane ato gjera, ato veprime, thenje, sjellje e te ngjajshme ( te meshkujve), te cilat nuk i keni kuptuar kurre, apo dikush ua ka sqaruar dhe prap nuk e keni marre pergjigjen e duhur !?
Ketu, mund te merrni pergjigje nga anetaret e forumit :p - Ndoshta do t'i kuptoni me mire ca gjera tmeshkujve .. Mos me thuani se i njohim burrat/meshkujt, perndryshe po tkishte qene e vertet, ndryshe bota do t'ishte :p

Diskutim te mbare =)
Si më paska ikur kjo tema!
Gjatë kohë kam spekuluar se pse mashkulli nuk e kupton atë që e kam thënë, në të gjitha mënyrat e mundshme. Pastaj, bëj një reflektim të vogël dhe kuptoj se i kam thënë në gjuhën femërore. Si do e kuptojë i ngrati?! Nga ai moment, i them troç ato që ‘dua’ të kuptohen ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Si më paska ikur kjo tema!
Gjatë kohë kam spekuluar se pse mashkulli nuk e kupton atë që e kam thënë, në të gjitha mënyrat e mundshme. Pastaj, bëj një reflektim të vogël dhe kuptoj se i kam thënë në gjuhën femërore. Si do e kuptojë i ngrati?! Nga ai moment, i them troç ato që ‘dua’ të kuptohen ?
Sa me thjeshte, aq me lehte e kuptojme :p
 

jana80

Super Moderator
.
Bota e meshkujve eshte e... rrumbullaket.. si top!

Bota e femrave eshte e rrumbullaket po duhen studjuar cepet pse e si e ku e cfare... rrime me lime ne duar
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
 

Arditi0007

Love&Love
Ndryshe nga shumica ketej, une mendoj se gjithe ne si njerez qe jemi (te pakten ne kete forum), pavaresisht seksit ne kemi bote vetjake porse te perafruara. Nuk ekziston diç e atille, dy bote — e meshkujve dhe e femrave — mendoj une.

Kemi nga femrat tamam burreresha qe te fusin friken ne palce, ama jo nga natyra fizike por e mendjes. Ndersa, kemi edhe nga burrat (jo pse me prirje seksuale duhet te jene apo se jane gay) qe vertet me sjelljet e tyre te ngjallin neveri.
 
Top