Bota e xhinve

I dituri

of line
A keni degjuar per xhinet per boten e tyre sesi ata jetojn midis nesh dhe ne si shohim ,ka raste qe dhe i demtojm pa dashje.. keni njohuri rreth xhinve apo ndonj histori qe mund tju ket ndodh juve apo miqve tuaj.
 

Summertime

Antarë i Respektuar
Histori kemi degjuar shume kur kemi qene te vegjel. Vete s'kam perjetuar gje, por gjyshi na ka pas thene gjithmone te thonim bismilah tre here dhe te kolliteshim kur dilnim naten ne bahce qe mos i shkelnim. E kam pas bere gjithmone dhe vazhdoj ta bej akoma kete gje 😀
 

I dituri

of line
Histori kemi degjuar shume kur kemi qene te vegjel. Vete s'kam perjetuar gje, por gjyshi na ka pas thene gjithmone te thonim bismilah tre here dhe te kolliteshim kur dilnim naten ne bahce qe mos i shkelnim. E kam pas bere gjithmone dhe vazhdoj ta bej akoma kete gje 😀
Esht e vertet se fjala bismilah largon cdo te keqe, dhe cdo njeri qe e thot kete fjal behet i pa dukshem nga e keqja.
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Kjo tem un mendoj se nuk e ka vendin ktu mu diskutu sepse asht shum serioze dhe duhen persona me njohuri specifike prandaj them qe duhet hellur ne kosh flm.
 

I dituri

of line
Kjo tem un mendoj se nuk e ka vendin ktu mu diskutu sepse asht shum serioze dhe duhen persona me njohuri specifike prandaj them qe duhet hellur ne kosh flm.
Un mendoj se ska naj gje serjoze apo per tu friksuar , jan krijesa si gjith krijesat e tjera
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Un mendoj se ska naj gje serjoze apo per tu friksuar , jan krijesa si gjith krijesat e tjera
Un sjam tu u friksu aspak sepse un e di shum mir se jam i mbrojtur se une falem 5 her ndit,por kjo tem eshte shum serioze e smundesh te besh hau hiu sepse jan gjera te thella qe ti nuk i din,sepse po ti dije se hapje ne kte mnyre temen.
 

I dituri

of line
Un sjam tu u friksu aspak sepse un e di shum mir se jam i mbrojtur se une falem 5 her ndit,por kjo tem eshte shum serioze e smundesh te besh hau hiu sepse jan gjera te thella qe ti nuk i din,sepse po ti dije se hapje ne kte mnyre temen.
Ne fakt ke te drejt per kete , po e fshi
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Efekti i filmave ne netflix
Tu pa fluturo gomari lol
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Ekzistojne, ka te mire ka te keqinj me vese dhe pa vese. Si gjithe njerezia hesapi.

Sapo me kaloi nje qepare para punes e me kerkoi ti ndez cigarin,
ja ndeza,
me tha faleminderit,
u largua mendueshem.

Ndonje hall do kete pasur patjeter.
I shkreti, ishte edhe i veshur holle me gjithe kete te ftohte.

Zoti e befte mire thuaj.
Amin!
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Histori kemi degjuar shume kur kemi qene te vegjel. Vete s'kam perjetuar gje, por gjyshi na ka pas thene gjithmone te thonim bismilah tre here dhe te kolliteshim kur dilnim naten ne bahce qe mos i shkelnim. E kam pas bere gjithmone dhe vazhdoj ta bej akoma kete gje 😀
Po feja tjeter ca duhet te thot ?
E kam fjalen ne vend te fjales bismilah.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Lauri

Anunnak
Cfare nuk shpik mendja e robit.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ne fakt si besoj ktyre gjerave .
Dmth nuk besoj se ekzistojne ndaj dhe skam si te kem frike.:)

Tek 3 besimet fetare e ke krijesa qe ekzistojne, emertohen ndryshe por ekzistojne. Tani frike apo jo, nuk eshte problemi. Njerezit besojne ne dicka varesisht fakteve, rrethanave apo pervojes se tyre me gjera me te cilat eshte ballafaquar gjate jetes.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk ekziston bêteja . Ska si kur un nuk besoj Qe ekzistojne.

Nese t'ka ra ne sy ndonje video apo film me ekzorcizem, ajo eshte cfare flasim.
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Ndoshta Lover po mua deri tani nuk me ka rastis te perballem me kto fenomene. Seriozisht e kam .:)
Tek 3 besimet fetare e ke krijesa qe ekzistojne, emertohen ndryshe por ekzistojne. Tani frike apo jo, nuk eshte problemi. Njerezit besojne ne dicka varesisht fakteve, rrethanave apo pervojes se tyre me gjera me te cilat eshte ballafaquar gjate jetes.
 
Top