Bota e xhinve

Xhelozi

Staf në FV.AL
Pikerisht kjo ka ndodh pra dhe kjo u diskutua.Historikisht
Un besoj qe nuk ka cfar te diskutohet me teper nese pranohen nga njeri tjetri fete respektive sido qofshin apo me te mira apo me te meta ..pra dalim ktu qe perderisa un respektoj fene tuaj (krishterimin) dhe ju duhet te respektoni fene tone (muslimanizmin) .
 

Endrra

VIP
Un besoj qe nuk ka cfar te diskutohet me teper nese pranohen nga njeri tjetri fete respektive sido qofshin apo me te mira apo me te meta ..pra dalim ktu qe perderisa un respektoj fene tuaj (krishterimin) dhe ju duhet te respektoni fene tone (muslimanizmin) .
Ska lidhje fare cka shkrove me cfare u diskutua.. une personalisht respektoj dhe ateizmin .. kupton ?
Nese flitet per tolerance sdo behej asnje diskutim fetar .. secili per vete ne shtepine e vet .. kaq.
 

Hera

Banned
Perfundimisht kush i pa xhindet ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Une pyeta kush i pa se dua te bej nje pyetje

Nuk mund t'i shohesh ne formen e tyre origjinale, pasiqe ata kane mundesi personifikimi.
 

Desa

Felix - Culpa
Pse mendon kaq negativisht për Laurin Desa 🤔
Nuk jam në luftë me islamin. Përkundrazi, sa lexoj mbi islamin nuk lexoj për asnjë fe tjetër. Të them që në shpi kam Kur'an dhe jo Bibel. Ti ma beson ??
Kundërshtimet me antar në forum vjen sepse janë besimtarë të islamit dhe njëkohësisht injorant të historisë së islamit. Injorant, edhe ai hoxha i forumit që ka studiuar në medrese. Normal, pasi shkolla fetare të mëson teologjinë dhe jo historinë.

Këto dy gjëra janë totalisht të kundërta. Teologjia bën pjesë në disiplinat spekulative.... mashtruese.
Historia jo...merret me fakte: dorëshkrimesh dhe arkeologjike. :)
Nuk jan mendime negative. Thjeshtë më vjen inati që je shum kompetent, por të shprehurit në vende të gabuara bën të tingëllosh kundër islamit.
Pa mar parasysh kush sa ka analizuar, faktet janë të qëndrueshme në libra të shkencave natyrore, deri sa të dalë një tjetër ta mposhtë. Kur bëhet fjalë për libra me përmbajtje të perceptuarit filozofik, asnjëherë nuk mund t’i japësh një konkludim. Pa mar parasysh gradën e doktoraturës në atë drejtim. Aspak librat e shenjtë që kanë influencuar me miliarda njerëz. Këtu ishte qëllimi im.

p.s. e din se të besoj 🤗
 

Lucifer

__/\______
E vetmja gje qe me mundon mua eshte se kto histori jane te lashta,i kemi vetem nga gjysherit.
Dhe shpjegimi per kete eshte "tani ska me xhinde se u ka hyre njerezve shejtani ne bark" 🤣🤣🤣
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Dhe cfar forme mund te marrin?

T'kafsheve, t'njeriut etj. Fizikisht jane t'padukshem per syrin e njeriut, andaj edhe ka njerez qe e mohojne ekzistencen e tyre.
 

Lauri

Anunnak
Nuk jan mendime negative. Thjeshtë më vjen inati që je shum kompetent, por të shprehurit në vende të gabuara bën të tingëllosh kundër islamit.
Pa mar parasysh kush sa ka analizuar, faktet janë të qëndrueshme në libra të shkencave natyrore, deri sa të dalë një tjetër ta mposhtë. Kur bëhet fjalë për libra me përmbajtje të perceptuarit filozofik, asnjëherë nuk mund t’i japësh një konkludim. Pa mar parasysh gradën e doktoraturës në atë drejtim. Aspak librat e shenjtë që kanë influencuar me miliarda njerëz. Këtu ishte qëllimi im.

p.s. e din se të besoj 🤗
Të kuptova.
Faj im qënka pse jap konkludimin .:) !?!
Në fakt diku dhe u shpreha që po ju jap sa puzzle të cilat do japin një kuadër.
Kur kam ac dhe cb, atëherë nuk shoh asnjë të keqe të jap ab :)

Nuk doni hipotenuzën nga unë? Ok unë do ju jap vetëm dy kadetët, hipotenuzat nxirrni ju vetë 🙂
Gjëra elementare kto punë.
im_02.png

PS. Unë pres nga ty të më nxjerrësh jasht xhindin që më ka poseduar 🤗
 

Desa

Felix - Culpa
Të kuptova.
Faj im qënka pse jap konkludimin .:) !?!
Në fakt diku dhe u shpreha që po ju jap sa puzzle të cilat do japin një kuadër.
Kur kam ac dhe cb, atëherë nuk shoh asnjë të keqe të jap ab :)

Nuk doni hipotenuzën nga unë? Ok unë do ju jap vetëm dy kadetët, hipotenuzat nxirrni ju vetë 🙂
Gjëra elementare kto punë.
Shiko fotografinë 1770506

PS. Unë pres nga ty të më nxjerrësh jasht xhindin që më ka poseduar 🤗
Pikërisht pra te konkludimi qëndron e gjitha. Pastaj, kush jemi ne?
Unë nuk jam hudhur në mbrojtje të islamit, se s’kam njohuri të mjaftueshme ta bëj, e as kohë. Qëllimi është të bëjm kujdes kur konkludojm diçka, që mos ofendojmë askënd.
Sa për hipotenuzën, është më aq e thelluar sa kadetet e tua nuk ndryshojnë qëndrimet e të tjerëve. 😉

p.s. xhindin do mund ta largoj vetëm kur të më dorëzohesh plotësisht , por që unë nuk do ndaloj kurrë së tentuari 🤗
 

Guest

Antarë i Respektuar
Të kuptova.
Faj im qënka pse jap konkludimin .:) !?!
Në fakt diku dhe u shpreha që po ju jap sa puzzle të cilat do japin një kuadër.
Kur kam ac dhe cb, atëherë nuk shoh asnjë të keqe të jap ab :)

Nuk doni hipotenuzën nga unë? Ok unë do ju jap vetëm dy kadetët, hipotenuzat nxirrni ju vetë 🙂
Gjëra elementare kto punë.
Shiko fotografinë 1770506

PS. Unë pres nga ty të më nxjerrësh jasht xhindin që më ka poseduar 🤗
Te mos besosh zotin ok esht zgjedhja jote te mos pranosh profetin a.s si profet i zotit esht e dreja jote dhe shum gjera tjera mos ti besosh esht e drejta jote... po te thush budalliqe te tipit qe ne kuran thuhet se jan shum zota dhe Allahu esht me i forti dhe ca gjera tjera kjo tregon qe as se ke idene e islamit dhe ca predikon islami. Kshu qe esht e kot me be debat rreth ksaj teme.
 

Lauri

Anunnak
Te mos besosh zotin ok esht zgjedhja jote te mos pranosh profetin a.s si profet i zotit esht e dreja jote dhe shum gjera tjera mos ti besosh esht e drejta jote... po te thush budalliqe te tipit qe ne kuran thuhet se jan shum zota dhe Allahu esht me i forti dhe ca gjera tjera kjo tregon qe as se ke idene e islamit dhe ca predikon islami. Kshu qe esht e kot me be debat rreth ksaj teme.
Nuk je ti nga ata që unë mund të debatoj. Nuk e Ke atë horizont të kuptosh paganizmin që ËSHTË në Kur'an dhe Bibel.
Nuk je aq i aftë, të kuptosh që as këta libra nuk e mohojnë një gjë të tillë.

Allahun në Arabi nuk e solli Muhamed, ai ishte aty bashkë me ata 360 idhujt e tjerë prej balte.
Ik e studio para se të konfermosh idiotsira të tjera.
 

Guest

Antarë i Respektuar
Nuk je ti nga ata që unë mund të debatoj. Nuk e Ke atë horizont të kuptosh paganizmin që ËSHTË në Kur'an dhe Bibel.
Nuk je aq i aftë, të kuptosh që as këta libra nuk e mohojnë një gjë të tillë.

Allahun në Arabi nuk e solli Muhamed, ai ishte aty bashkë me ata 360 idhujt e tjerë prej balte.
Ik e studio para se të konfermosh idiotsira të tjera.
Paganizem ne kuran 🤣🤣🤣🤣 .
Ti akoma sben dot dallimin e feve monoteiste dhe politeiste . Esht e kot me debatu me ty .Ti ske as idete elementare te feve.
 
Top