Bota e xhinve

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Ju keni kryqin e jeni ne rregull😂
Un jam bije muslimoni dhe e nje kristianeje. lool Po skam praktiku asnjeren ekzakt ekzakt ama i kemi respektuar te dyja fete. Ka pat shume harmoni dhe pyetja ishte vertete seriozisht.
Rafmet paste baba jem si besonte kto gjera e as mami im . Kupton ?
As ne xhinde as ne magjira. :)
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Jo ma lerg se para 15 ditesh nji kolegut tpunes vajza e tij 12 vjece i kishte shkelur ne xhind, ajo e shkreta kishte fillu duke u deformu duarsh kto mendonin se i ka ra ndonje sëmundje deri kur nje njeri ju kishte thën provoni me kuran kur e kishin ba xhinden me fol ishte femer nga india Allahu na rujt me 5 dite rukje kishin munduar ta largonin. Zoti mos na sprovoft me gjera te tilla
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
A keni degjuar per xhinet per boten e tyre sesi ata jetojn midis nesh dhe ne si shohim ,ka raste qe dhe i demtojm pa dashje.. keni njohuri rreth xhinve apo ndonj histori qe mund tju ket ndodh juve apo miqve tuaj.
beme nje terapi ne grup dhe dolem shume te kenaqur
qe ath sme kane ardh me vizite
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Histori kemi degjuar shume kur kemi qene te vegjel. Vete s'kam perjetuar gje, por gjyshi na ka pas thene gjithmone te thonim bismilah tre here dhe te kolliteshim kur dilnim naten ne bahce qe mos i shkelnim. E kam pas bere gjithmone dhe vazhdoj ta bej akoma kete gje 😀
E cka me be tash une qe kam dal shume her pa bismilah, a thu sa her i pasna shkel :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
E cka me be tash une qe kam dal shume her pa bismilah, a thu sa her i pasna shkel :D

Me shkel nvend tkeq i bjen vllaqko psh me urinu naten naj far qyshi, pa u kull, pa bo bismilah psh. Pederisa ata nuk shihen, vendi ku ti urinon jasht, mund t'jete sofra e bukes t'tyne. Ksi raste kane ndodhe shpesh. Pse psh ujin e val, me e gju si na shqiptart pllaaaaap prej dritares jasht, nuk eshte mire.
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Ju ka ndodhur ndonjehere qe ju dridhet trupi? Ja ne ate moment ato te godasin lool
Kto temat fiks per orare te nates lool
Trupi dridhet sikur thuper kurr sheh trupin me pole te kundert, po flas per mashkuj me femer lool, se mund te del ndonje dylber e me kundershton thot nuk eshte e vertet edhe me pole te njejt dridhet trupi :D
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Me shkel nvend tkeq i bjen vllaqko psh me urinu naten naj far qyshi, pa u kull, pa bo bismilah psh. Pederisa ata nuk shihen, vendi ku ti urinon jasht, mund t'jete sofra e bukes t'tyne. Ksi raste kane ndodhe shpesh. Pse psh ujin e val, me e gju si na shqiptart pllaaaaap prej dritares jasht, nuk eshte mire.
Si tha aj me e shkel ka nodh qe si kan has as kamt ntok
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Me shkel nvend tkeq i bjen vllaqko psh me urinu naten naj far qyshi, pa u kull, pa bo bismilah psh. Pederisa ata nuk shihen, vendi ku ti urinon jasht, mund t'jete sofra e bukes t'tyne. Ksi raste kane ndodhe shpesh. Pse psh ujin e val, me e gju si na shqiptart pllaaaaap prej dritares jasht, nuk eshte mire.
Vlla kam qene deshmitar gjat rukjeve qe jan bere dikujt, te them diqka me bindje te plot, po e bate besimin e fort tek Zoti, nuk kan asnje mundesi keq me te bere askush, une live ne nje kafiteri i kam thene nje falltorit qe eshte i njohur ne Kosove qe bej ujit cfare te duash dhe pi pa problem per qe me ndodh diqka.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vlla kam qene deshmitar gjat rukjeve qe jan bere dikujt, te them diqka me bindje te plot, po e bate besimin e fort tek Zoti, nuk kan asnje mundesi keq me te bere askush, une live ne nje kafiteri i kam thene nje falltorit qe eshte i njohur ne Kosove qe bej ujit cfare te duash dhe pi pa problem per qe me ndodh diqka.

Vllaqko, ni sen duhesh me e kuptu. Nese t'sprovon Zoti ty me kete gjendje, nuk ka rendesi a falesh a jo. Une kam shoke tcilet kane qene mashallah per nga devotshmeria ne fe, megjithate jane sprovu me gjendje te tille, bile bile njeri me vite mezi eshte sheru, deri sa iu desht ne nje shtet arab te shkoje dhe t'i beje rukje nje rukjexhi :)

Eshte sprove e rende dhe gjendje tejet e veshtire per personin i cili sprovohet me nje gjendje te tille. Por smund te thuash kurrsesi mjafton besimi ne Zot, s'ka asgje qe me ndodhe. Po tkishte qene ashtu, nuk do te ishim te obliguar ti lexojme/recitojme suret apo dovt qe u themi na, tcilat jane enkas per mbrojtje ndaj tyre etj etj.
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Si tha aj me e shkel ka nodh qe si kan has as kamt ntok
Vlla degjom, kam lexu liber te posaqem sipas kendeveshtrimit Islam per xhindet, biles sa me teper qe din per ta aq me teper frikesohesh apo te sulmojn, por nje gje po e pate besimin e madh tek Allahu (Zoti), nuk do te mund te ndodhe asnje gje. Ti si besimtar i fese Islame e din qe Muhamedi a.s tregonte qe shejtani e nderronte rrugen kur e shihte Omerin r.a.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Kurani i ka kushtuar nje Hadith xhindeve, aty merrni info sa te doni e pastaj fantazoni pa kufi. :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vlla degjom, kam lexu liber te posaqem sipas kendeveshtrimit Islam per xhindet, biles sa me teper qe din per ta aq me teper frikesohesh apo te sulmojn, por nje gje po e pate besimin e madh tek Allahu (Zoti), nuk do te mund te ndodhe asnje gje. Ti si besimtar i fese Islame e din qe Muhamedi a.s tregonte qe shejtani e nderronte rrugen kur e shihte Omerin r.n.

Po kjo eshte e vertet, madje pa e pranu Islamin ai (Omeri r.a.) akoma.

@Drejtori , Kur'ani nuk ka hadithe, por ka ajete/citate. Hadithe quhen thenjet, veprimet, pelqimet, miratimet e Profetit Muhammed a.s.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Po kjo eshte e vertet, madje pa e pranu Islamin ai (Omeri r.a.) akoma.

@Drejtori , Kur'ani nuk ka hadithe, por ka ajete/citate. Hadithe quhen thenjet, veprimet, pelqimet, miratimet e Profetit Muhammed a.s.
Ajet, gabimi im. Pale ku e kam degju si fjale kete e na eshte fiksuar, qe i raft pika kesaj 2020... lol
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Xhindi Frank jam
Kush ka pyetje le te pyese pa droje se si funksionojme ne te botes sone.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ajet, gabimi im. Pale ku e kam degju si fjale kete e na eshte fiksuar, qe i raft pika kesaj 2020... lol

Nuk ka gje, jane gjera qe ndodhin. Sdq, eshte nje kaptine e tere qe quhet Kaptina e Xhineve (Suretul-Xhin apo Surah jinn). Ka edhe hadithe te shumta qe flasin per boten e tyre padyshim.
 

I dituri

of line
Jo ma lerg se para 15 ditesh nji kolegut tpunes vajza e tij 12 vjece i kishte shkelur ne xhind, ajo e shkreta kishte fillu duke u deformu duarsh kto mendonin se i ka ra ndonje sëmundje deri kur nje njeri ju kishte thën provoni me kuran kur e kishin ba xhinden me fol ishte femer nga india Allahu na rujt me 5 dite rukje kishin munduar ta largonin. Zoti mos na sprovoft me gjera te tilla
Kjo esht shum e vertet
 
Top