Bota e xhinve

I dituri

of line
Po dhe kjo..po prsh per mos te kap thuhet marshallah marshallah dhe ste kap syni keq.
3 her duhet te thot ai qe te ha me sy , nese nuk thot ai te ka ngren , at’here duhet menjeher te cosh suret e Kuranit , ti degjosh na 7 her, ti besh lutje Zotit vet dhe sherohesh.
 

WxP

Hidrauliku
Qenke pa qejf me rraft pika :p me 5 ta blej forumin bashke me staf se jane bere 1 tufe me shume se anetare lool
200.gif
 

Lauri

Anunnak
Po i hoqa se problem me kto 🙄

Un se di lauri por thjesht te kallxova dy vidjo por i paske pa vet ti kto por kshu sherohet praktikisht
Shoku, kam një pyetje të thjeshtë.
Kur vargjet Kur'anore shërojnë njerëz... pse nuk u sherua vetë Muhamed që është autori Kur'anit 🤔?
Ai vuante nga epilessia. "Binte për tokë një copë, dhe nxirrte shkumë nga goja si një kamel".( Thotë një hadith Bukhari_iut)
Si nuk ja hoqi as Kur'ani as Allahu këtë siklet Profetit !!
 

I dituri

of line
ne Islam nuk lejohet te mbash si kjo , pasi kjo e ka prejardhjen nga paganet.
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Xhelo urime dhe ti SM. I merituar xoxo
Ejvallah 🤗🤗
Shoku, kam një pyetje të thjeshtë.
Kur vargjet Kur'anore shërojnë njerëz... pse nuk u sherua vetë Muhamed që është autori Kur'anit 🤔?
Ai vuante nga epilessia. "Binte për tokë një copë, dhe nxirrte shkumë nga goja si një kamel".( Thotë një hadith Bukhari_iut)
Si nuk ja hoqi as Kur'ani as Allahu këtë siklet Profetit !!
Shiko shoku lauri un flas / shkruaj per aq sa di . Pra vidjot ti solla meqe i kisha pa dhe jan fakt
Ndersa per epilespin qe thu ti un smund t'flas sepse nuk kam lexu per me teper .smundem me shpif filozofira
 

Guest

Antarë i Respektuar
Nuk me kane thene o jo lool
Dmth nuk eshte praktikant i devotshem , por falet
Jo radikalist kisha ne mendje
Po tani varet ca kupto me radikalist se ca prsh radikalista quajn ato qe falen 🤣te moderum ato qe sbojn asigjo thjesht thon jam musliman
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Per cfare e ke pyetjen Marla, me sure dhe falje ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ky Guesti me kenaqi me disslike ke kjo tema.

Ignore list eshte ilaci, une nuk shoh gjysmen e anetareve nforum lool
 

I dituri

of line
Shoku, kam një pyetje të thjeshtë.
Kur vargjet Kur'anore shërojnë njerëz... pse nuk u sherua vetë Muhamed që është autori Kur'anit 🤔?
Ai vuante nga epilessia. "Binte për tokë një copë, dhe nxirrte shkumë nga goja si një kamel".( Thotë një hadith Bukhari_iut)
Si nuk ja hoqi as Kur'ani as Allahu këtë siklet Profetit !!
E para Muhameti Alejhi Selam paqa dhe meshira e Zotit qoft mbi te mbi familjen e tij shoket e tij dhe mbi gjith myslymanet , ai nuk ishte me epilepsi ishte me semundje tjeter , dhe nese ai do donte te jetonte Allahu xh.sh ati do tja zgjaste jeten mirpo semundja ishte nje sprov e madhe per Profetin ton si gjith sprovat e tjera sepse Profetet jan sprovuar me shum gjera , deshira e tij kur i vajti Engjelli Xhibril r.a qe e pyeti se do donte te jetonte apo te shkonte tek Allahu xh.sh ai zgjodhi te shkonte tek Allahu xh.sh.
 
Top