Bota e xhinve

Lauri

Anunnak
Ejvallah 🤗🤗

Shiko shoku lauri un flas / shkruaj per aq sa di . Pra vidjot ti solla meqe i kisha pa dhe jan fakt
Ndersa per epilespin qe thu ti un smund t'flas sepse nuk kam lexu per me teper .smundem me shpif filozofira
Më vjen keq për ju që besoni kshu...pa lexur mjaftueshëm.
Bukhari ka me dhjetëra hadithe. Kush është Bukhari këtë të paktën duhet t'a dini.
Nqs unë po them shpifje, atëherë edhe hadithet( që janë një "Kur'an" i dytë) janë shpifje..;)

Nqs do të sjell riferencat me numra hadothesh, që flasin për shqetësimet të kësaj natyre të Profetit.

PS. Lauri nuk shpif, dhe as nuk flet kot..;)
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike

Frank

Anëtarë i respektuar.
Foli xhindi i tmerrshem😂😂😂😂
Ore burazer ineteresant puna ime me kto gjerat e frikshme, shkuam ne kinema andej nga 2005 ne Milano me ca shoke e shoqe per te pare “Sharren”, ate filmin qe turturon kta tipat me gjaegjeza dhe te gjithe ulerisnin aty ne salle une qeshja.😂😂😂😂
Ueee shi si e preu kemben, uaaaaa i dolen zorret perjashta, uaaaaa fantazma si vrapon😂🤣😂😂
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Më vjen keq për ju që besoni kshu...pa lexur mjaftueshëm.
Bukhari ka me dhjetëra hadithe. Kush është Bukhari këtë të paktën duhet t'a dini.
Nqs unë po them shpifje, atëherë edhe hadithet( që janë një "Kur'an" i dytë) janë shpifje..;)

Nqs do të sjell riferencat me numra hadothesh, që flasin për shqetësimet të kësaj natyre të Profetit.

PS. Lauri nuk shpif, dhe as nuk flet kot..;)
Po mir ti ke te drejte dhe flet per aq sa ke lexu dhe mesu .
Pra ta thash dhe me siper ... vidjot ti solla se kam pa shum te tila
Kto qe thu ti as nuk mund ti kundershtoj as ti pranoj pasi sjam i inforumum.
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Ate xhindin tim e keni pare gje verdall lol?
 

Lauri

Anunnak
E para Muhameti Alejhi Selam paqa dhe meshira e Zotit qoft mbi te mbi familjen e tij shoket e tij dhe mbi gjith myslymanet , ai nuk ishte me epilepsi ishte me semundje tjeter , dhe nese ai do donte te jetonte Allahu xh.sh ati do tja zgjaste jeten mirpo semundja ishte nje sprov e madhe per Profetin ton si gjith sprovat e tjera sepse Profetet jan sprovuar me shum gjera , deshira e tij kur i vajti Engjelli Xhibril r.a qe e pyeti se do donte te jetonte apo te shkonte tek Allahu xh.sh ai zgjodhi te shkonte tek Allahu xh.sh.
O i dituri. Muhamed nuk vdiq nga epilessia. Epilessia të bën një jetë problematike, por nuk sjell vdekje.
Ti po flet për vdekjen e Muhamed, e cila i erdhi nga rrethana misterioze. Për dy javë i sëmurë dhe vdiq. Hipotezat kanë disa deri tek helmimi ti tij.
Gjithsesi, ata dy javë i shtrirë në krevat, Muhamed thotë që lodhja dhe mundimi psikologjik që po i bënin( gratë Aishe & Hafsa, dhe baballarët e të dyjave që ishin miqtë më të ngushtë dhe dy kalifët e ardhshëm të Muhamedit) ishte më i rëndë se sëmundja.
(Kam një libër me 400 faqe vetem me intrigat Mbrenda elitës për të marrë pushtetin)
Fakt, dy kalifët e parë i bënë pikërisht dy vjehrrat e Muhamed, dhe familja e Muhamed i zhduk misterjozisht komplet nga faqja e dheut mbrenda pak kohe. Përfshirë edhe dhendrrin Ali e dy fëmijet, nipat që Muhamed i donte si sytë e vet.

Ndërsa për epërsinë e Profet ai e kishte me kohe, të paktën që në takimin e parë me atë i thonë "engjëll Gabriel".
Engjëjt janë të përbërë nga drita, dhe sjellin një status të lartë lumturie e mirëqenies. Të ndryshojnë jetën pozitivisht.
Ndërsa Muhamed (e thotë vete ai me hadithe) që kur binte për tokë pa pritur, dhe "nxjerrte shkumë nga goja duke bëre si një kamel", jam i poseduar nga engjëlli Gabriel. Ky status shpirtëror i Profet e ka shoqëruar gjatë gjithë jetës së tij...
Tani disa copëza puzzle jua solla përpara. Plotësoni kuadrin dhe shikoni kush ishte ky Gabriel 🤔🤔 që paska dhënë Muhamed it një Kur'an që shëron të posediarit nga xhindet. 🤔
 

Guest

Antarë i Respektuar
Ate e thua ti.
Burimet jane totalisht dossier hadithe arkivore & kuran.
A di si o puna ti thu kom 400 faqe kom kshu kom ashu, sa per dijenin tate kundra profetit a.s jan shkru me shum libra se cdo njeri po kjo sdo me then qe jan te verteta.
Sa per hadithe dhe kuran qe thu ti je tu ja fut kot.
 
Top