Bota po ndryshon

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Bota po ndryshon me te madhe. Ne Lindjen e Mesme eshte duke u bere nje ndryshim ekstrem. Nga aty fillon ndryshimi i botes. Gjithmone ka qene keshtu dhe gjithmone do te jete e njejta.
Lufta e madhe ne Gjirin Persik, 11 Shtatori, "Pranvera Arabe", ISISI, shkaterrimi total i Sirise, Koronavirusi, para koronavirusit kriptomonedhat, pastaj Mesdheu, afrimi i papare deri me tani midis Izraelit dhe vendeve arabe te pasura me nafte, pastaj lufta ne Kafkas, e së fundi "Rasti Macron", jane shenjat kryesore te medha te ndryshimeve rrenjesore ne gjithe boten.
Jemi deshmitare te ndryshimeve te medha qe po ndodhin. E ne cfare bote do te jetojne femijet tane, saktesisht nuk mund ta di. Por e di sigurisht se jo ne nje bote si kjo e jona qe jemi duke jetuar. Do te jete krejtesisht ndryshe.
Cfare eshte duke ndodhe ne realitet, cfare po zihet?
 
Top