Botërori 2022, Katari prezanton stadiumin e radhës .

Katari ka inauguruar stadiumin e katërt nga 8 që do të ndërtohen për Kupën e Botës 2022.sta3.jpg

“Është një stadium i jashtëzakonshëm” tha Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino. sta4.jpg

“Atmosfera është e pabesueshme. Jam i sigurtë që do jetë një arenë perfekte për futbollin e vitit 2022, ku do të luhen shumë ndeshje gjatë Kupës së Botës. Vendi është i mirëpërgatitur për kompeticionin e ardhshëm botëror, i pari që mbahet në Lindjen e Mesme dhe botën arabe”, shtoi Infantino.sta6.jpg

Stadiumi i Katarit ka një kapacitet prej 40 mijë vendesh. Pas Kupës së Botës, ai do të jetë në dispozicion të komunitetit lokal, për organizimin e aktiviteteve sportive.

A2news.com
 
Kshu si po shkon situata, po u loz pa tifoze, me mire le ti mbajne ndeshjet te stadiumi i fshatit tim 😔
Ndoshta ndryshon situata deri me 2022 dhe shpresoj ti kthehemi krejt normalitetit.
Plehrat, pse nuk financojne vaksinat per vendet e varfra po i bejne llaç e tulla?!
Se nuk i plas tjetrit pse vdesin njerzt . Me rendesi esht qe xhepi tyre te jep super plot 🤷‍♂️
 
Top