“Brazil 2014”, kualifikohet Kameruni

cent

...Lontano
Kameruni mundi 4-1 Tunizinë në ndeshjen e kthimit të play-off-it (ndeshja e parë kishte përfunduar 0-0) dhe kualifikohet në Botërorin e Brazilit.
ab4kr4.jpg

Në Yaounde përfundon 4-1 për “Luanët”, të cilët pjesën e parë e mbyllën me avantazhin 2-0 falë golave të Webo (4’) dhe Moudandjo (30’).

Miqtë shkurtojnë diferencën në minutën e 49 me anë të Akaichi, por Makoun vulos gjithçka me dygolëshin e tij (66’ dhe 86’).

“Brazil 2014” do të jetë Botërori i katërt për ish-interistin Samuel Eto’o pas atyre të viteve 1998, 2002 dhe 2010. Në të gjitha këto edicione Kameruni është eliminuar në fazën e grupeve.

/Top Channel
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: “Brazil 2014”, kualifikohet Kameruni

Urime Kamerunit! Megjithese mendoj qe me nje Eto'o nuk mudn te shkojne me larg se hereve te tjera...
 
Top