Bukuritë joshëse të burimit dhe shpellës së Radavcit

Arfenilla

Themelues i Forumit
Vend i krijuar dhe i përshtatshëm për të gjitha stinët, po po edhe për stinën e bardhë. Aty ku gjithçka mbulohet me çarçafin borë, ku i ftohti dhe akulli kanë hijeshi, aty ku e bardha dhe e zeza bëjnë kombinimin më të bukur që ekziston në natyrë.,shkruan rtv21.tv.

Ujvara dhe shpella e Radavcit në këtë dimër kanë marrë pamje mahnitëse. Kështu natyra përreth e mbuluar me borë dhe akulli i krijuar duke qetësuar rrjedhën e lumit, të bën që të mos largohesh për një kohë të gjatë duke i shijuar të gjitha detajet që i ka krijuar natyra.

E mahnitshme në verë e mrekullueshme në dimër, është natyra dhe uji i kristalt që pasqyron bukuritë përreth.

Gjithashtu Shpella e Radavcit, e tëra e kristalizuar në mënyrën më të përsosur të lë gojë-hapur. Binduni edhe vet! Rtv21.tv ju sjell foto nga bukuritë natyrore të Radavcit

16326707_1201488689905531_726710394_o-1021x580.jpg


16326403_1201488976572169_414192341_o.jpg
16325840_1201488916572175_936538207_o.jpg16343721_1201488956572171_468993935_n.jpg16344476_1201489086572158_253773851_n.jpg16357636_1201488796572187_1994223251_o-1.jpg
16326618_1201489169905483_1463181586_o.jpg
16344217_1201489113238822_279049805_n.jpg


16344103_1201489199905480_269563708_n.jpg
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

dje e pash nje video me te bukur aktuale te Radavcit….

dhe kjo e Drinit ne Peje
 
Top