Bukuroshet e Botërorit Brazil 2014 (Foto)

Ylli-1

Etnoshqiptar
Publikuar: 21:49 / 20.11.2013

bukuroshet-e-bot-euml-rorit-brazil-2014-foto_hd.jpgTashmë që 32 skuadrat kombëtare pjesëmarrëse në Kupën e Botës janë zyrtarizuar, mediat rozë përqëndrohen te shoqërueset ose bashkëshortet e futbollistëve që do të shikojmë në shkallët e stadiumeve braziliane. Mes bukurosheve në vendin e Sambas nuk do të mungojnë disa nga ikonat e botës së modës, por edhe aktoret, prezantueset dhe femrat e thjeshta të cilat nuk kanë bërë karrierë në ekran.
--------------------------------------------------------------------------------

Irina Shayk

E nisim nga Irina Shayk. E fejuara e Cristiano Ronaldos është një nga femrat më të klikuara në internet, kjo jo vetëm falë lidhjes së saj me portugezin por edhe bukurisë e formave që prezanton herë pas here në spotet promovuese për disa nga shtëpitë më të famshme të modës.

irina%20shayk1.jpgAlena Seredova

Nga Portugalia në Itali. Alena Seredova nuk njihet vetëm si prezantuese dhe modele sepse prej shumë vitesh ajo ka vendosur kurorë edhe me portierin e kombëtares së kaltër, Giggi Buffon. Seredova është një figurë e njohur në shkallët e stadiumeve kur bashkëshorti luan në fushën e blertë dhe më siguri ajo nuk do të heqë dorë nga vesi i saj edhe në Brazil.

alena%20seredova1.jpgSara Carbonero

Por nëse Buffon do të ketë mbështetjen e bashkeshortes së tij nga shkallët e stadiumit, Iker Casillas mund të mbështetet te e fejuara e tij nga fusha e lojës. Sara Carbonero, një gazetare mjaft e njohur në Spanjë, ka siguruar kontratën e radhës në televizionin ku punon pasi do të udhëtojë drejt Brazilit kur përveçse do të bëjë profesionin e saj, në kohën e lirë mund të mbështesë edhe gardianin e kombëtares së Spanjës.


sara%20carbonero1.jpgBruna Marquezine
Në Brazil tifozët vendas do t’i kenë sytë dhe shpresat te talenti më i madh i Selecaos, Neymar, por jashtë vëmendjes nuk do të mbetet as e dashura e tij, Bruna Marquezine. Pasi goditi në zemër tifozët blaugrana, brunia braziliane pritet të bëjë të njëjtën gjë edhe me bashkëkombasit e saj. Të gjithë shpresojnë që bukuroshja të jetë një muzë inspirimi për magjitë e sulmuesit në fushë dhe Marquezine është gati të japë maksimumin për ta ndihmuar kombëtaren e Scolarit në këtë aspekt.


bruna%20marquezine%201.jpgBernadien Eillert

Me një profil më të ulët por me bonueset e një bashkëshorteje perfekte do të zbresë në Brazil edhe Bernadien Eillert, bashkëshortja e Arjen Robben. Pak e njohur në Holandë, biondja është arkitektja kryesore e ringritjes së sulmuesit pas dy finaleve të humbura dhe dëmtimeve të njëpasnjëshme. Falë saj Robben ka arritur të gjejë gjithmonë rrugën e suksesit, një formulë mund ta ndihmojë edhe me fanelën e tulipanëve në vitin 2014.

bernardine1.jpgColeen McLoughlin
Kemi harruar diçka? Ah po, anglezet e famshme të cilat nuk humbasin rast për t’u fotografuar nga paparacët. E tillë është edhe bashkëshortja e sulmuesit Wayne Rooney, e cila konsiderohet si një nga vajzat simbol të tifogrupit të Wag-seve britanike. Coleen McLoughlin nuk do ta humbiste për asnjë arsye botërorin Brazil 2014 sepse lidhja e saj me sulmuesin nuk mund të kuptohet pa mbështetjen e familjes nga shkallët e stadiumit. Me Coleen dhe fëmijët në tribunë, Rooney vrapon me një marsh më shumë.


coleen1.jpg


Antonella Roccuzzo

E hapëm me një “Top të Artë” dhe e mbyllim me 4 të tillë. Nuk mund të mungonte në listë as bashkëshortja e Lionel Messit. Antonella Rocuzzo, pak e njohur për publikun do të mbështesë nga shkallët e stadiumeve sulmuesin argjentinas, por këtë herë ndryshe nga Afrika e Jugut, ajo mund të shfaqet në tribunë edhe me djalin që erdhi në jetë rreth një vit më parë. 4 vjet më pas, zbret në fushë një lojtar më i pjekur dhe me një familje perfekte. A do ta ndihmojë kjo sulmuesin argjentinas të fitojë trofeun që ëndërron? Për këtë duhet të presim dhe të shikojmë se çfarë do të ndodhë.

antonella1.jpg

Për lojtarët, e dimë të gjithë cili është më i miri, por cili futbollist e ka femrën më të mirë? Shprehuni në hapësirën për komente...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Bukuroshet e Botërorit Brazil 2014 (Foto)

Marr nga Telegraf
 
Top