Bundesliga bën prapakthehu, prej nëntorit mbyllen stadiumet

Rrelse

Zikaltër⚫🔵

Bundesliga bën prapakthehu, prej nëntorit mbyllen stadiumet​bundesliga pa tifoze 600x338Gjermania bën një hap pas dhe vendos të rimbyllë stadiumet.
Lajmi është konfirmuar nga mediat, që shpjegojnë se zhvillimi i ndeshjeve pa spektatorë lidhet me masat shtrënguese, në betejën kundër pandemisë Covid-19.
Duke nisur nga muaji nëntor, në ndeshjet e Bundesligës nuk do të ketë më tifozë. Kancelarja gjermane, Angela Merkel vendosi që prej së hënës, më datë 2 nëntor, të gjitha eventet sportive profesioniste, duke nisur nga futbolli, do t’i zhvillojnë aktivitetet me dyer të mbyllura për publikun.

A2cnn
 
Top