• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bundesliga, “çmenden” Schalke e Hannover, 5-4

cent

Banned
Kryesuesit e Ligue 1 janë bllokuar në një barazim pa gola ndaj Evian-it: Ancelotti mund të rikthehet në krye të renditjes, nëse arrin të fitojë ndaj Bordeaux, të dielën, duke qenë se ndodhen 3 pikë pas Lionit.Ndërkohë, Bundesliga rinis me një spektakël golash në “Gelsenkirchen”, plot 9 të tillë, në ndeshjen Schalke-Hannover, që përfundoi me fitoren e vendasve 5-4.

Ishte takimi i parë për fazën e dytë, apo për javën e 18-të të kampionatit gjerman. Vendasit kalojnë në avantazh në të 44’-tën, me Farfan, ndërsa në pjesën e dytë ndodh “çmenduria”.

Në fillim dyfishojnë vendasit, me Draxler (49’). Në harkun e 5 minutave, Hannover vendos gjithçka në ekuilibër, pikërisht me Pinto-n në të 55’-tën dhe Huszti në të 60’-n.

Rivendos sërish diktatin Schalke, në fillim me Hoger (64’) dhe më pas me Marica (67’), një avantazh në dukje i sigurt, por Huszti rihap gjithçka pas vetëm 1 minute.

Gjithsesi, vendasit shënojnë me Holtby-n golin e 5-të (5-3) dhe vetëm në minutat shtesë (91’) Diouf shkurton distancën në 5-4.

Në klasifikim, Schalke ngjitet në vendin e 6-të me 28 pikë, 2 më pak nga vendi i tretë, që vlen një vend në Champions League. Hannover mbetet në kuotën e 23 pikëve./Tch
 
Last edited:
Top