• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bundesliga, sukses për B. Dortmund

cent

...Lontano


Borussia Dortmund i prish festën Bayern Mynih për të mbyllur para kohe llogaritë për titullin kampion. Verdhezinjtë “djersijnë “ ndaj Stuttgartit por në fund arrijnë të fitojnë me rezultatit 2-1. Golin e parë për ekipin e Jurgen Klopp e shënoi Piszczek në min. 29’. Në pjsën e dytë vendasit barazuan rezultatin falë Maxim në min. 63’. Megjithatë Lewandowski i dhuron fitoren kampionëve në fuqi pasi në minutën e 82 kalon në avatazh Dortmund që shkon në kuotën e 52 pikëve.

Në ndeshjet e tjera u regjistruan këto rezultate: Augsburg 0-2 Hannover 96, Fortuna Düsseldorf 1-4 Bayer Leverkusen, Mainz 1-1 Werder Bremen, Freiburg 2-0 Monchengladbach, Schalke 3-0 Hoffenheim.
/Reagimi
 
Top