Burri e plagosi me thikë në sy të fëmijëve të mitur, ja si e mbron gruaja në gjykatë!

Thika-678x381.jpg

Pak ditë më parë policia italiane arrestoi një 44 vjeçar shqiptar pasi dhunoi dhe plagosi me thikë gruan e tij, para fëmijëve të mitur. Por dëshmia që ka dhënë gruaja në sallën e gjyqit ka shtangur të gjithë. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, 36 vjeçarja i ka dalë në mbrojtje burrit, duke kërkuar t’i hiqet masa e arrestit, të mos dënohet dhe duke e justifikuar gjithë atë ngjarje me një çmenduri të momentit.

Madje jo vetëm kaq, por ajo ka shkuar edhe më tej kur e ka cilësuar bashkëshortin si një burrë punëtor dhe baba shembullor dhe kërkoi të mos ndëshkohet, duke tërhequr gjithë akuzat. “ثshtë njeri i mirë, baba i mirë dhe familjar i mirë, ishte e gjitha një aksident i tmerrshëm” ka thënë ajo.

Ngjarja në fjalë ndodhi mëngjesin e 2 janarit, ku pas një grindje të çastit, 44 vjeçari shqiptar i është sulur me thikë gruas së tij duke e plagosur në sy të fëmijëve. Britmat e saj alarmuan fqinjët të cilët njoftuan policinë, e cila bëri të mundur prangosjen e shqiptarit.Dritare net
 
Top