Burri që mbajti beben në bark 9 muaj, bëhen prindër çifti më i veçantë në botë

-640-0-5f719aeb8861b.jpg
E mbani mend çiftin më të veçantë në botë? Danna Sultana dhe Esteban Landrau janë bërë prindër për herë të parë. Djali i tyre Ariel ka ardhur në jetë dhe çifti janë më të lumtur se kurrë.
-640-0-5f719acce6f28.jpg
Danna Sultana, e cila ka lindur mashkull dhe identifikohet femër është bërë shumë e famshme nga lidhja me me Esteban Landrau, i cili ka lindur femër, por e identifikon veten mashkull.
-640-0-5f719accc60d6.jpg
Çifti bëri bujë me fotot ku Esteban Landrau shfaqej me barkun shtatzënë.
-640-0-5f719acc09756.jpg
"Tti erdhe në jetën time për të më mësuar të dua pa kushte", shkroi Danna krah fotos ku shfaqej me të birin.
-640-0-5f719acd13201.jpg
Mediat lokale raportuan se çifti u bënë me fëmijë natyrshëm, pasi që të dy kanë organet e tyre natyrore.
-640-0-5f719acbb5fd2.jpg
-640-0-5f719acbde0f5.jpg
-640-0-5f719acd66c30.jpg
-640-0-5f719acc32bfc.jpg
-640-0-5f719acb90613.jpg
-640-0-5f719acb6a22b.jpg
-640-0-5f719acd35b6e.png

NGA SHQIPËRIA /OKE HËNË 28 SHTATOR 2020, 10:10
 

Attachments

 • -640-0-5f719acc32bfc.jpg
  -640-0-5f719acc32bfc.jpg
  56.1 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acb90613.jpg
  -640-0-5f719acb90613.jpg
  74.8 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acb6a22b.jpg
  -640-0-5f719acb6a22b.jpg
  77.6 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acd35b6e.png
  -640-0-5f719acd35b6e.png
  663.2 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acd66c30.jpg
  -640-0-5f719acd66c30.jpg
  72.9 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acbde0f5.jpg
  -640-0-5f719acbde0f5.jpg
  51.2 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acbb5fd2.jpg
  -640-0-5f719acbb5fd2.jpg
  42.3 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acce6f28.jpg
  -640-0-5f719acce6f28.jpg
  82.1 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719accc60d6.jpg
  -640-0-5f719accc60d6.jpg
  84.6 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acc09756.jpg
  -640-0-5f719acc09756.jpg
  81.6 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acd13201.jpg
  -640-0-5f719acd13201.jpg
  62.3 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acbb5fd2.jpg
  -640-0-5f719acbb5fd2.jpg
  42.3 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acbde0f5.jpg
  -640-0-5f719acbde0f5.jpg
  51.2 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acd66c30.jpg
  -640-0-5f719acd66c30.jpg
  72.9 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acc32bfc.jpg
  -640-0-5f719acc32bfc.jpg
  56.1 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acb90613.jpg
  -640-0-5f719acb90613.jpg
  74.8 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acb6a22b.jpg
  -640-0-5f719acb6a22b.jpg
  77.6 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acd35b6e.png
  -640-0-5f719acd35b6e.png
  663.2 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719aeb8861b.jpg
  -640-0-5f719aeb8861b.jpg
  53.1 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acce6f28.jpg
  -640-0-5f719acce6f28.jpg
  82.1 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719accc60d6.jpg
  -640-0-5f719accc60d6.jpg
  84.6 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acc09756.jpg
  -640-0-5f719acc09756.jpg
  81.6 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719acd13201.jpg
  -640-0-5f719acd13201.jpg
  62.3 KB · Shikime: 0
 • -640-0-5f719aeb8861b.jpg
  -640-0-5f719aeb8861b.jpg
  53.1 KB · Shikime: 0
Baba qe e ka lind.
Bohh se tani hyra ne imagjinata tjera Kush kujt Ja ka hapur kembet.
Bohh
Me falni
🙄
 
Ne e presim qametin nga qielli por harrojme qe qameti na rrethon 🙂

Po eshte nder shenjat e kijametit kjo, se s'dua ta bej temen fetare por, kur mashkulli imiton gruan dhe anasjelltas, ka thene Profeti Muhammed (Paqja qofte mbi te), prite qametin.

U prish dunjaja, shih cfare behet anembane. Pse valle ndegjon ndonje lajme te mire ? Edhe po ndegjove, habitesh, sepse e mira po zhduket.
 
Zoti i shkatrroft njerz kot.
Kjo me duket menyre shume e shemtuar shprehje.
Zoti nuk te meson ti deshirosh tjetrit shkatrimin, sepse sje ti ai qe gjykon....
Gjithmon me habit si jeni kaq te versulur ndaj gay, homo, transexual e ca egziston me, por asnjehere nuk e shprehni te njejten urretje per PEDOFILA, per KRIMINELA, hajduta a di me une kategori te ulta shoqerie....

Me te vertet qe ky cift eshte nje anomali, edhe eshte per te ardhur keq se ata te 2 ne vetevete jane njerez qe nuk kane zgjidhur problemet baze te tyre (gjinine - kur ben procesin e ndryshimit duhet ta cosh deri ne fund, nderkohe qe ata kane mbetur ende me organet gjenitale origjinale), e me vertet do jete nje sprove edukimi femijes.
Por perpara se te hidhni gurin, mendoni qe sjeni askush te gjykoni, qe keni te meta plot ne bacen tuaj, qe neser pasneser mund te jete femija ose vellaj juaj (e kot te thoni - e vras me duarte e mia, si flas me tere jeten e budalleqe te tilla!).
 
Kjo me duket menyre shume e shemtuar shprehje.
Zoti nuk te meson ti deshirosh tjetrit shkatrimin, sepse sje ti ai qe gjykon....
Gjithmon me habit si jeni kaq te versulur ndaj gay, homo, transexual e ca egziston me, por asnjehere nuk e shprehni te njejten urretje per PEDOFILA, per KRIMINELA, hajduta a di me une kategori te ulta shoqerie....

Me te vertet qe ky cift eshte nje anomali, edhe eshte per te ardhur keq se ata te 2 ne vetevete jane njerez qe nuk kane zgjidhur problemet baze te tyre (gjinine - kur ben procesin e ndryshimit duhet ta cosh deri ne fund, nderkohe qe ata kane mbetur ende me organet gjenitale origjinale), e me vertet do jete nje sprove edukimi femijes.
Por perpara se te hidhni gurin, mendoni qe sjeni askush te gjykoni, qe keni te meta plot ne bacen tuaj, qe neser pasneser mund te jete femija ose vellaj juaj (e kot te thoni - e vras me duarte e mia, si flas me tere jeten e budalleqe te tilla!).
Na rremben emocioni edhe ne njerz jena 😁
 
Po eshte nder shenjat e kijametit kjo, se s'dua ta bej temen fetare por, kur mashkulli imiton gruan dhe anasjelltas, ka thene Profeti Muhammed (Paqja qofte mbi te), prite qametin.

U prish dunjaja, shih cfare behet anembane. Pse valle ndegjon ndonje lajme te mire ? Edhe po ndegjove, habitesh, sepse e mira po zhduket.
Cfare beri perendia kur ne perandorine romane, ne greqine e lashte, ne culturat e tjera por edhe ne gjallesat e tjera mashkulli me mashkullin e femra me femran a njeriu me gjallesa a me te vdekur?


Apo po flinte gjume atehere?
 
Top