C'është bukuria për ju?

braziljania

Anëtar i Nderuar
Perkufizoni me nje fjali se c'eshte bukuria per ju.....

Si e mendoni ate,bukurine perfekte, ekziston ???

:ciaoo:
 

-MONIKA-

Antar Aktiv
Bukuria... jan te gjitha dhuntite shpirterore te thurura si gershet ne menyre perfekte..... asgje qe i perket materializmit... duhet pare me tutje horizontit......
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: C'është bukuria për ju?

Bukuria e njeriut perbehet nga bukuria e fjales qe flet...Bukuria njehere dituria pergjithhere.....
 

iLirjam

Antar i fv.al
Pe: C'është bukuria për ju?

Bukuria siperfaqsore esht gje qe te kenaq syrin,,
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: C'është bukuria për ju?

Bukuria eshte relative,dhe si e tille ajo eshte sot nuk eshte neser...Sidomos ajo siperfaqesore do te te kenaqe syrin per nje fare kohe,pastaj do te merzitet ose do dale nje bukuri tjeter me siperfaqesore e terheqese se ajo e para...
 

Alessia

What I do is who I'm .
Pe: C'është bukuria për ju?

bukuria per mua eshte pamja fizike....
 

*Ginna*

Anëtar Aktiv
Pe: C'është bukuria për ju?

Bukuria e brendshme ka me shume vlere se ajo e jashtme, sepse ajo e jashtme, eshte e perkohshme. Nese nga jashte je i/e bukur, nderkohe qe shpirti eshte ne erresire, atehere ajo bukuri nuk ka vlere.
 

sensuu

sweet
Titulli: C'është bukuria për ju?

bukuria eshte ajo qe te ""vjedh"" vemendjen.......po vetem kaq
 

LoSsT

VIP
Pe: C'është bukuria për ju?

Nje pasqyre e cila therrmohet me kalimin e kohes..!!
 

Zana1

Braveheart
Titulli: C'është bukuria për ju?

per mua eshte dicka " Mahnitese" ,
 
Titulli: C'është bukuria për ju?

Bukuria varet edhe nga dashuria, bukuria perfekte eshte bukuria e personit te zemres tende.
 

orkidea

θαλασσα
Titulli: C'është bukuria për ju?

Bukuria e jashtme eshte nje dhurate, ndersa bukuria e brendshme nje fitore.
 

Kila

VIP
Titulli: C'është bukuria për ju?

Fizik i rregullt , dashuri , sinqeritet , mirekuptim , shendet , zjuarsi ,ndjenje, shpirt i mire ........................ Do ishte bukuria perfekte per mendimin tim
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: C'është bukuria për ju?

bukuria ---kur te qeshin syt pa asnje shkak ...kur buzeqeshja jote i jep ngjyr trendafili fytyrave qe ke pereth... kur floket e tu shpupuriten nga era dhe ti je perseri e kenaqur .....kur trupi yt ndihet mire sepse ti e adhuron dhe ashtu sic eshte ....kur ti ndihesh mire me veten dhe me te tj ... kur ti ruan dinjitetin dhe personalitetin tend ...kur ti vleresohesh per ate qe je jo per ate qe ke ...
 

Endrra

VIP
Titulli: C'është bukuria për ju?

Hm, ka dy lloj bukurish. Ate fizike e ate shpirterore... Ajo fizike eshte relative , pra m' varet se c'fare pelqen syri yne. Eshte edhe ajo bukurija shpirterore, e ktu dua te ndalem pak me shume. Ka njerez qe mund te kuptohesh pa fjale, njerez qe shohin positiven APO nxjerrin pozitiven ne ty .... Njerez qe heshtin kur u ben padrejtesi... Njerez qe largohen qe te te bejne vend ty, njerez qe hyne ne jeten tende edhe pse te padukshem jane te domosdoshem.... E nese Kemi
Nje Mix te te dyjave nuk do te thote se i shtohet vlera kti personi ne fjale . Thjeshte njera permbush tjetren. Nje njeri me Shpirt te bukur nuk mund te jete Kurre i shemtuar, e kunderta edhe ndodh .
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: C'është bukuria për ju?

Hm, ka dy lloj bukurish. Ate fizike e ate shpirterore... Ajo fizike eshte relative , pra m' varet se c'fare pelqen syri yne. Eshte edhe ajo bukurija shpirterore, e ktu dua te ndalem pak me shume. Ka njerez qe mund te kuptohesh pa fjale, njerez qe shohin positiven APO nxjerrin pozitiven ne ty .... Njerez qe heshtin kur u ben padrejtesi... Njerez qe largohen qe te te bejne vend ty, njerez qe hyne ne jeten tende edhe pse te padukshem jane te domosdoshem.... E nese Kemi
Nje Mix te te dyjave nuk do te thote se i shtohet vlera kti personi ne fjale . Thjeshte njera permbush tjetren. Nje njeri me Shpirt te bukur nuk mund te jete Kurre i shemtuar, e kunderta edhe ndodh .

Oj maloke tema thoshte perkufizoje me nje fjali moj!! Nje te duket ty kjo qe ke shkruajtur se mu me duket nje roman:p

Gjithsesi sa per temen: Bukuria eshte nje dicka qe o te ngjit o ste ngjit, ne fillim shikon ate te jashtmen e pastaj njeh ate te brendshmen.
 

Endrra

VIP
Titulli: C'është bukuria për ju?

Oj maloke tema thoshte perkufizoje me nje fjali moj!! Nje te duket ty kjo qe ke shkruajtur se mu me duket nje roman:p

Gjithsesi sa per temen: Bukuria eshte nje dicka qe o te ngjit o ste ngjit, ne fillim shikon ate te jashtmen e pastaj njeh ate te brendshmen.
Paskam lexuar, vec titullin e jo ingridentet :p.....ps:Cti bej une qe ka gabuar hapsja e temes... E ke vene re tek semafori? Nje kalon me te kuqe e te gjith e ndjekin :p
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: C'është bukuria për ju?

Cdo gje qe te kenaq syrin dhe te ngroh zemren ,:)...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: C'është bukuria për ju?

Nje lloje dite e bukur pranverore. Dicka qe vlon nga brenda (gjalleri), ngrohtesi e perzier me freski, dicka te jep ndjesin se po gjallerohet rreth teje ama edhe ca fizik (i kombinuar) si lulja per shembull nuk perben rrezik them te drejten. :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: C'është bukuria për ju?

Eshte nje kompleksitet ngjyrash qe bashkohen per te dhen nje perzierje ylberi dhe ne ditet me shi..:))
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: C'është bukuria për ju?

Bukuria është ajo që syri individual i secilit e sheh edhe tek diçka që të tjerët e shohin të shëmtuar.
Bukuria është ajo që sheh nëna tek fëmija e saj,edhe në qoftë i shëmtuar, për të është gjëja më e bukur në botë.
 
Top