C'është JETA!

WxP

Antarë i Respektuar
Citate te zgjedhura nga Profesor Ibrahim Egriu...


Jeta është një fat = Kape !
Jeta është bukuri = Admiroje !
Jeta është lumturi e plotë = Shijoje !
Jeta është një ëndër = Bëje realitet !
Jeta është një sfidë = Bëri ballë asaj !
Jeta është një detyrë = Kryeje !
Jeta është një lojë = Luaje !
Jeta është e çmueshme = Kujdesu !
Jeta është një pasuri = Ruaje !
Jeta është dashuri = Gëzoje !
Jeta është mister = Zbuloje !
Jeta është premtim = Përmbushe !
Jeta është trishtim = Kapërceje !
Jeta është hymn = Këndoje !
Jeta është luftë = Pranoje !
Jeta është tragjedi = Përballoje !
Jeta është lumturi = Meritoje !
Jeta është jetë = Mbaje jetën !
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Citate te zgjedhura nga Profesor Ibrahim Egriu...


Jeta është një fat = Kape !
Jeta është bukuri = Admiroje !
Jeta është lumturi e plotë = Shijoje !
Jeta është një ëndër = Bëje realitet !
Jeta është një sfidë = Bëri ballë asaj !
Jeta është një detyrë = Kryeje !
Jeta është një lojë = Luaje !
Jeta është e çmueshme = Kujdesu !
Jeta është një pasuri = Ruaje !
Jeta është dashuri = Gëzoje !
Jeta është mister = Zbuloje !
Jeta është premtim = Përmbushe !
Jeta është trishtim = Kapërceje !
Jeta është hymn = Këndoje !
Jeta është luftë = Pranoje !
Jeta është tragjedi = Përballoje !
Jeta është lumturi = Meritoje !
Jeta është jetë = Mbaje jetën !

jan keto qe ka then Nen Tereza?!....jan shum te bukura!:dong:
 

Elushe

Vogëlushe
C'eshte jeta?

Nje roman ku shkruhen ndodhite?
Nje liber ku lexojne femijte?
Nje lule e mbire ne lendine?
A ndoshta nje mur qe mban shtepine?
Apo drita qe ndricon bukur?
Dhe koha qe e zbukuron dukur?
A ndoshta kenga qe embel i kendon?
Apo ndjenja qe thelle dashuron?
Nje det i pafund ku fshihen sekretet?
Nje trup pa jete ku nen dhe dergjet?
A ndoshta nje zot ku falen mekatet?
Nje filme ku qajme o qeshim?
A ndoshta dhimbje qe te papritura ndeshim?
Nje imagjinate e bukur a nje mrekulli?
Apo eshte e gjitha thjeshte nje fantazi?

C'eshte jeta?
Nje udhetim qe nis me te qarat e foshnjes!
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
C'eshte jeta?

Nje roman ku shkruhen ndodhite?
Nje liber ku lexojne femijte?
Nje lule e mbire ne lendine?
A ndoshta nje mur qe mban shtepine?
Apo drita qe ndricon bukur?
Dhe koha qe e zbukuron dukur?
A ndoshta kenga qe embel i kendon?
Apo ndjenja qe thelle dashuron?
Nje det i pafund ku fshihen sekretet?
Nje trup pa jete ku nen dhe dergjet?
A ndoshta nje zot ku falen mekatet?
Nje filme ku qajme o qeshim?
A ndoshta dhimbje qe te papritura ndeshim?
Nje imagjinate e bukur a nje mrekulli?
Apo eshte e gjitha thjeshte nje fantazi?

C'eshte jeta?
Nje udhetim qe nis me te qarat e foshnjes!

dhe qe perfundon me zhurmen e dheut mbi varr.........
 

DeviL

Is Not Here…
Citate te zgjedhura nga Profesor Ibrahim Egriu...


Jeta është një fat = Kape !
Jeta është bukuri = Admiroje !
Jeta është lumturi e plotë = Shijoje !
Jeta është një ëndër = Bëje realitet !
Jeta është një sfidë = Bëri ballë asaj !
Jeta është një detyrë = Kryeje !
Jeta është një lojë = Luaje !
Jeta është e çmueshme = Kujdesu !
Jeta është një pasuri = Ruaje !
Jeta është dashuri = Gëzoje !
Jeta është mister = Zbuloje !
Jeta është premtim = Përmbushe !
Jeta është trishtim = Kapërceje !
Jeta është hymn = Këndoje !
Jeta është luftë = Pranoje !
Jeta është tragjedi = Përballoje !
Jeta është lumturi = Meritoje !
Jeta është jetë = Mbaje jetën !

Per mendimin tim eshte nje "PROV" qe duhet shijuar deri ne fund :D un te pakten nga kjo pikpamje e shof
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Jeta esht esht nje liber qe mund te lexosh gjithcka.....dhe qe sa mbyll nje kapitull nis me nje tjeter!
 
jeta eshte nje udhetim nga materniteti deri ne varreza....eshte nje udhetim qe duhet bere edhe po nuk deshem ne...jeta eshte nje dhurate e dhene nga zoti e duhet jetuar nga secili ne menyren e tij...jeta eshte vertet nje mrekulli qe falet vetem njehere...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Jeta, Hije kalimtare!
 

alfonci

Veri investigatio
nje shans, nje mundesi, nje sfide qe duhet pranuar ashtu sic eshte
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Jeta është thjesht diçka qe i jepet kujtdo qe ka pak fat si persh si puna ime :D.
Eshtë merite e jotja ti japësh asaj një kuptim duke e bërë te dashur ose jo për ty.Jeten smund ta perkufizosh si te mirë apo te keqe,aspak,gjitthcka ngelet ne doren tënde,po fatkeqsisht jo çdo gjë mund ta kontrollosh.Vetëm larg shoqerise,ne vetmi, duke kërkuar vetveten,unin tënd te pacenuar,duke fituar lirine tënde te mendimit pa u ndikuar nga jashtë, vetëm atëherë mund të bëhesh zot i gjithpushtetshem i jetës tënde. Por liria është gati e parritshme., gjhithmone behesh rob i dickaje, qoftë kjo dhe një ide e thjeshtë.

Per mua Jeta është vizatim ku nuk mund te përdorësh gomer për ti fshir gabime
Jeta për te pasurin është mashtrim. për te varfurin shpres ...
Jeta është teater ku njerzit jan aktor dreqi regjizor dhe Zoti shikues i vetëm i komedis...
Jeta kshtu ashtu boll për jetën Jeta është çdo gjë qe e jeton
 

vitk

Anëtar i Respektuar
jeta eshte nje mut maratone nga materniteti deri ne varreza
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Jeta ska kuptim tjeter, vec atij kuptimi, që ne i japim.
Jeta eshte nje udhtim qe permban shume shenja te trafikut...​
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
lendina ku ne bejme ugarin, lerojme dhe hedhim faren :ciaoo::ciaoo:dhe presim te korrura te mira duke mos besuar se cfare te mbjellesh do te korresh :gjujpeshk::gjujpeshk:
 

baby-angel

Thpilt
Jeta eshte kohe e marre borxh
qe duhet shfrytezuar ne menyren me te mire
per te permbushur qellimin per te cilin na u dha ky borxh..:)
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Sa krahasime te bukura qe beni dhe ju mo, udhetim, lendim, fushe, trendafil.. :D

Jeta eshte jete. Eshte pjese e vogel kohe (e pa mjaftueshme) qe na jepe zoti ta jetojme, duke mesuar, shijuar, shikuar, degjuar e me rradhe.
 
Jeta eshte makineria energjitike qe kopjon vetveten!
Natyra eshte konkurentia midis ketyre makinerive.
Keshtu qe gjej nje pune, dhe ne partner qe te jesh i/e zen! :D

Jeta je ti!
 

Lani_Cracker

Memory_Hacked
Jeta ثshtë Një Libër Kapeket e Të Cilit janë Lindja dhe Vdekja Fletet e Të Cilit Janë Ditet e Mira Për Të Cilën Njeriu Shpërblehet Ditet e Kqija Për Të Cilen Njeriu Ndeshkohet Mundohu Që Në Këtë Libër Të Shkruen Ato Gjërat Të Cilat Janë Për Të Miren Tonde dhe Mos Harro Që Qdo Fletë Që e Mbyll Të Ofron Fundin
 
Redaktimi i fundit:

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Jeta eshte vetem nje periudhe e shkurter zhdukjeje nga gjendja natyrale e perjeteshme e mosekzistences.

Jo te gjithe e kane fatin te jetojne, ata qe e kane duhet ta vleresojne.
 

ida angel

:)
V.I.P
Per mua:
Jeta eshte dashuri,dashuroje ate
Jeta eshte lufte,luftoje ate!
Jeta eshte aventure,shijoje ate!
Jeta eshte drite,ndricoje ate!
Jeta eshte dhurate,vlersoje ate!
 

metiboy

G-lan-G
Per mua:
Jeta eshte dashuri,dashuroje ate
Jeta eshte lufte,luftoje ate!
Jeta eshte aventure,shijoje ate!
Jeta eshte drite,ndricoje ate!
Jeta eshte dhurate,vlersoje ate!
krejt keto me nje fjale jeta oshte gjithqka reale
 

JEHONA

Anëtar i ri
Jeta eshte me e shkurt se qe logarisim,prandaj duhet te mundohemi mos ta shkurtojme edhe me ,jeta perbehet nga gezimi,hareja,qetesia dhe kanaqesia ne te ska vend per ankth,lakmi dhe zili sepse keto jane kunder shendetit duhet te kenaqemi me ate qe na eshte percaktuar dhe te investojme per te ardhmen keshtu une e kuptoj jeten...
 
Top