C'është JETA!

Alessia

What I do is who I'm .
Pe: ا'është JETA!

Jetz eshte nje aventure= shfytezje
 

SunLiGhT

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ Ʒ
Titulli: ا'është JETA!

Nje dite nje burre vendos te kerkoj pergjigje pyetjes ""ç'eshte jeta?""Kaloi vite dhe nuk e gjeti,nga vendosmeria dhe merzitia qe nuk po gjente pergjigje niset ne vende te tjera dhe pasi kalojn vite kthehet ne vendlindje.İkish humbur te gjithaq shpresat mirpo fshataret i thone qe kot eshte lodhur dhe nese akoma eshte i vendosur per te gjetur pergjigjen duhet te shkoje tek nje plak i mencur qe jetonte ne mal.Per momentin burrit i shendrijn syte me nje shprese te re dhe mer rrugen per ne mal.Takon plakun dhe i tregon peripecite qe kish kaluar,ku e kishin quajtur te çmendur,ku ofenduar etj.Plaku e shikon dhe i thot qe nese donte te mesonte pergjigjen duhej te kalonte ne test.Burri pranon çdo kusht.Plaku mer nje luge çaji e lyen me vaj ulliri dhe e mbush lugen po me vaj ulliri,ja zgjat burrit dhe i thote qe te bej nje xhiro ne bahçe por me kusht qe luga te mos i bie nga dora dhe vaji te mos derdhet fare.B urri pranon dhe pasi ben nje xhiro e sjell lugen te plaku pa e derdhur fare.Plaku e pyet
-A e pe bahçen si tu duk?
Burri i habitur i tha nuk e pash pasi shikoja lugen qe te mos derdhej.
Plaku te njejten gje ben ja jep lugen dhe i thot te bej xhiro por kete radhe kur te vije ti tregon si ishte bahçja.
Burri e ben xhiron kthehet por luga bosh pasi e kish derdhur.Plaku e pyeti si ishte bahçja dhe ai u pergjigj:
-ishte e mrekullueshme.
Plaku vijon:
Jeta fiton kuptim me menyren se si e shikon ti.Ose do ti perkushtohesh nje pike dhe pa e kuptuar te iken jeta nga duart ose i shikon te gjitha bukurite e jetes nga qendra dhe koha qe iken dhe jeta merr nje kuptim..
"""""Kuptimi i jetes eshte i fshehur tek shikimi"""
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Titulli: ا'është JETA!

Jeta esht sex drog dhe haus......me mir ska ku te shkoj...:D
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Titulli: ا'është JETA!

Jeta është vuajtje, kapërcyer atë. Jeta është dashuri, gëzojë atë. Jeta është një sfidë, pranojnë atë. Jeta është një i panjohur, zbuloje atë. Jeta është një problem, zgjidhe atë. Jeta është jetë, ta jetojmë atë ...Jeta eshte mèsim .
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Pe: ا'është JETA!

Jeta eshte ,ndoshta i vetmi abstraksion Njerzor,,qe njeriu e prek e shijon e jeton,,por dot nuk e roberon,..
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: ا'është JETA!

Jeta eshte nje semundje qe perhapet permes marredhenieve seksuale.. LOL
 

SunLiGhT

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ Ʒ
Titulli: ا'është JETA!

nga romani Pse?!! Nga: Sterjo Spasse
-ا'është jeta për ty? - e pyeta.
-Flluska sapuni, - m'u përgjigj.
-Po vdekja?
-Shpërblimi i jetës!
-Po ç'përmban jeta e njeriut?
-Vetëm dyshime!
 

SunLiGhT

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ Ʒ
Titulli: ا'është JETA!

Jeta eshte nje perzierje e diellit me shiun, e buzeqeshjes me lotin, e kenaqesis me dhembjen, por mos harro kurre nuk mund te kete nje re qe dielli nuk mund ta kaloje.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Pe: ا'është JETA!

Jeta eshte procesi drejt vdekjes....cfare kalojme nga lindja deri ne vdekje eshte jeta....Mbi te gjitha, si e menagjojme kete kohe.

Shuma e jetes jane oret qe ndjejme dashuri.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: ا'është JETA!

Jeta eshte nje vizatim ku nuk mund te perdoresh gomen , per te fshire!
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Titulli: ا'është JETA!

nje loje ku duhet te dish te luash
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: ا'është JETA!

lendina ku ne bejme ugarin, lerojme dhe hedhim faren
ciaao.gif
ciaao.gif
dhe presim te korrura te mira duke mos besuar se cfare te mbjellesh do te korresh
character53.gif
character53.gif
pra i vetmi vend ku gjurmet tona, nese kemi lene ndonje kuptohet, do ngelen per nje apo me shume kohe varesisht nga rendesa qe bejme
:fantazem
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: ا'është JETA!

Eshte udhetim i veshtire e plot pengesa, qe nga lindja gjer te vdekja..
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: ا'është JETA!

Jeta s'eshte e drejte..Eshte vetem me e drejte se vdekja,kaq..!!
 
Titulli: ا'është JETA!

Jeta eshte e drejte per te jetuar dhe pergjegjesi per te jetuaare. Ndonjehere me shkon mendja me mire te ishum dhe .......apo ndonje krijes tjeter sesa te jesh qenie njerzore! Se vertet jeta dhe pergjegjesia te cilen kemi per jeten eshte shuuume e veshtire.Fitmtari me i madhi eshte ai i cili e len kete jete si fitues e jo humbes. A ne te vertet te paket do te jen ata !!!. E jo siq mendojn shumcia e njerzve 'se fitimtare eshte ai i cili posedon me shume pasuri ' emer aa pushtet ' keto jane vetem mashtrime te sproves se jetes .
 

SoFtwinD

Antar Aktiv
Titulli: ا'është JETA!

po e nise mire jeta vazhdon mire normalisht por ska jete pa kthesa :mad:
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: ا'është JETA!

Jeta është stacion ndarjesh e takimesh.
Jemi përherë udhëtarë
dhe ndër duar, bagazh të pandarë,
një valixhe të vogël
përpjekjesh, sulmesh, kujtimesh.

(Fatos Arapi)
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: ا'është JETA!

Jeta eshte sfida e vetvetes,ne shume shkembij e humnera e dallge...
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Pe: ا'është JETA!

Jeta eshte dhurate, jetoje o njeri...
Jeta eshte SPROVE, eshte GRACKE, eshte PROVIM
per ne te gjithe....

Jeta eshte e bukur, kur Zotit i falesh ne heshtje,
Kur shpirti eshte i paster dhe zemra gjen prehje...

Jeta eshte STACJON, nje CAST nje PERJETESI
per cdo udhetar qe kalon, eshte drama qe duhet te jetoj....

ja kjo ishte jeta e thene me vargje nga une:D...
 
Top