Cfare do i thonit vetes ne momente te caktuara?

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Shpesh ndodh te sillemi me veten me ashper se me cdo gje perreth.
Sa kritik jemi ndaj saj? A jemi ndoshta gjykuesi me i pashpirt kundrejt saj?

Personalisht po, por ndodh te kem momente debolese si gjithkush....

Cfare do i thonit vetes ne momente te tilla?Jam e lodhur duke bere perhere te forten ne sy te te gjithve. Jam e lodhur duke bere sikur asgje nuk ndodh .
Diku rrezohem dhe s’mund te arrij cdo gje qe dua. I kam adhuruar perhere njerezit e pavarur dhe te forte.
Por asnjehere nuk mendoja se do behesha nje nder ta!
Por cdo gje e ka nje limit , dhe une kam arritur timin.
U mbajta gjate , per te qene e fort per veten dhe per ata qe me rrethojne. E kur une mundohesha te mbahesha ne dy kembet e mia , e fort….Jeta perplasi flatrat e saj duke me marre cdo gje qe doja me shume.
Nuk kisha shance per te zgjedhur , por mund te ribeja nje te re timen.
Ndjeja se nuk e kisha te lejuar te qaja, as te ankohesha . Per mua nuk lejohet as te thyhem ,sepse te gjithe presin te jem e fort!
Ne fakt ata presin kete nga une , sepse une kurre nuk shfaqa anen time te dobet askujt….
Dhe ky eshte problemi , sepse ata mendojne se nuk ekziston asgje qe mund te me thyej. Ata mendojne se une nuk kam nevoje per ndihme..dhe gjithcka sepse keshtu jam une per ta…e fort dhe me shume vetbesim.
Por e verteta eshte , une ndjej shume dhe shpreh shume pak,. Naten kur jam vetem , ndonjehere qaj sepse jam e lodhur nga gjithcka . Jam e rraskapitur te jem shtylla ku gjithkush gjen prehje , e te jem e fort per te tjeret.
Kam nevoje per dike qe te me mbeshtes, e te jete aty per mua. Dikush qe te me degjoj, te me perqafoj, te me kuptoj kur I them se gjithcka eshte kaq e veshtire per mua.
Dua te ndaloj se pretenduari , te shfaq ekspresivitetin tim pa merzitur askend, pa bezdisur askend….Te mos degjoj me frazen – Ti je e fort….sillu si e tille!po ju?
 

Ledia

😇👩‍👦‍👦😇
Buzeqesh mos e trego si ndihesh.mos u acaro nga fjalet tregohu e arsyshme .keto ja them vetes cdo here .
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
ik per vikend dikun me mal..merr nga ato vilat me dru dhe merr ajrin e rrezet e arta.
 

Hera

Banned
Sa mire do ishte te Isha me pushime diku
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Shif naj batanije nxjerre ma teper ene shtrro te shpija jote se veq shi po kish ??
Joooo ishalla ?se e kam shum inat kur me deshtojn planet..meqe jam shum luftarake si person?
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Epo meqe je aq luftarake na pushke e dil me vra lepurusha veshkausha ???
Po ti e di shum mir qe planet deshtojn bre ??
Prandaj dhe merzitem un se deshtojn..por rrall me ndodh..po lutu dhe ti mos te bjer shi?
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Jo vetes, por te gjithe miqve virtual:

Mos harroni te shikoni anet pozitive ne jeten tuaj. Shijoni momentin sa me shume te jete e mundur. E kaluara s'eshte me, e ardhmja s'ka ardhur akoma... ndaj mos harroni te shijoni castin, momentin qe perjetoni.

Kujdesuni per gjendjen tuaj shpirterore sepse eshte themeli i ekzistences suaj.

Nese perballeni me nje sfide, atehere shikojeni si nje problem matematike i cili gjithmon e ka nje zgjidhje... Analizoni, beni llogari per te gjetur zgjidhjen, tregoni krijimtari, ne vend se te fundoseni nga ndjenjat negative, frika dhe stresi.

Nese e gjeni veten te ndikuar nga stresi dhe te merzitur, kujtoni fitoret tuaja ne te shkuaren. Kujtoni arsyet qe tregojn se keni arsenalin e nevojshem per te gjetur zgjidhje dhe per te arritur ne sukses.

Nese ndiheni me nerva per padrejtsi ndaj jush, shfrytezojeni si energji per te vepruar dhe per te ndryshuar rrethanat apo edhe veten tuaj. Per t'u permiresuar.

Eshte pergjegjesia juaj qe te orjentoheni drejt situatave pozitive, drejt zgjidhjeve dhe drejt suksesit. Mos e prisni suksesin dhe gezimin si nje dhurat qe duhet te vij nga dikush tjeter. Behuni kapiteni i fatit tuaj, i mendimeve dhe i gjendjes suaj emocionale dhe shpirterore.

Nje perqafim per te gjithe!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ne momente hidherimi, permbaju ! Leviz, mos rri me nje vend
 

Hope

◕‿◕
Nuk eshte fundi botes sic nuk eshte asnje kenaqesi. Eshte vetem nje etape qe duhet te mbi-kalosh. Nuk e ke ne dore te vendosesh mbi gjithcka por e ke ne dore te drejtosh jeten dhe drejtimin mbas nje evenimenti tragjik.
Nuk do te thot se nqs i ndodh X femrave ose Y familjeve dhemb me pak... Sepse jane momente qe ndihesh egoiste e thua UNE, MUA... por gjitcka kalon, koha sheron gjithcka....
Have a nice flyimages (9).jpeg
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Vertet neser eshte nje dite e madhe dhe te dhemb kur mendon se ajo sdo jete aty.
Por ty te takon te jesh e per te.
Ji e forte si perhere!
 
Ha edhe nje veze te zier me rigon e kripe se ajo e para kishte dale e mire
 
Top