Cfare eshte gjeja me e shtrenjte per ju?

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Ne jete kemi gjera dhe persona te cilet kane vlere te pacmueshme per ne, por c'fare eshte vertete gjeja me e cmuar per juve.

Personalisht per mua eshte familja&shoqeria.

Do njeri ne jeten e tij ka momente qe vlerson ate qe ndohet prane, dua te thm se vlersimi i familjes ne krahasim me ate te shoqerise ka nje distance qe nuk mund ti krahasosh e si pasoj na del qe amilja ka nje rol me te rendesishe e e cila vlersohet me spume nga anetari i saj (familjes). Nje fjale e urte thote sa do te rrosh aq edhe do te mesosh, e ne jetojme ne kete bote e degjojme nga gjerat me te ndryshme, ka pasur nga at oraste kuu familja nuk e ka luajtur rolin e saj, si e tille e kete gje e ka zenvendesur shoqeria, duke folur ketu pak per shoqerine doja te thkesoja se ka shume lloje te tilla por jane pak ata te cilette vlersojne per ate qe je e per ate qe jep. E si pasoje nese do te kemi nje mik te mire te cilen na do e e dum ketu pa harruar edhe sinqeritetin doja te shtoja se nese familja jone e le qe te ndodhe ajo boslleku do te thoja se ne kete rast i jep me shume vlere shoqerise ne kete bisede mendohet qe te jete edhe e kunderta.
Jo rralle here dogjojme qe thuhet e kam nenen, babain motren, apo vellain pike te dobet. Kjogje na le te mendojse ne ne jete e gjithsecili ka njerez e persona te vecante, e qe mund te kene vlera te pacmuashme asgtu sic e keni cituar edhe ju, por vlera te pacmueshme ka edhe shoqeria kuptohet me gjithe ato virtyte e shenja te nje shoqerie te mire, duke supozuar ketu qe ka njerez qe thone filanin apo filanen e kam mike apo mik per koke, e kjo na le te mendjme se edhe ne shoqeri edhe ne familje paska njeres, persona te cilet kane vlera te pacmueshme.
Meqe ju keni permendur ketu dy gjerat me te shtrejta edhe une ne keto u bazova e mendova tete ktheja nje pergjigje e besoj qe te kete nje vlere tek te gjith anelare e ata qe e lecojne.
Por doja te shtoja qe familja e shoqeria jane dy gjera te cilat jane te gershetuara te dyja bashe e nuk mudn ti ndashe nuk mund te besh panjeritjetri.
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
familja dhe ate qe kam pran :)
 

Analistja

Anëtar i ri
ja kjo xemla e vockel ketu
 

Attachments

  • IMG_0950.jpg
    IMG_0950.jpg
    95 KB · Shikime: 28

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
FAMILJA DHE DINJITETI keto jan me te shtrenjtat per mua :D
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Virgjeria ime :)
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Me e shtrenjte eshte jeta, se asnjeri sja di vleren. :D (B. 2008 LOL)
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Identiteti im kombetar dhe Familja
 

xhebrail

Mangup me Licenc
vet jeta jem...
pa modesti
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Cila eshte "pasuria" me e madhe qe keni?

Pasuria me e madhe jane miqte e mi. Sa me shume qe takoj njerez te shqiperise, aq jam me e pasur. Sa i perket pasurise sime materiale, normalisht eshte e drejte e imja qe te jem e pasur, sepse kam punuar me shume veshtiresi dhe nuk e kam demtuar askend. Nje mund t’ju them se asnje cent nuk e kam fituar ne shqiperi dhe Itali nuk do te jete vendi qe une do te perfitoj.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Pasuria ime me e madhe eshte Shendeti i mire, pastaj miqet qe i kam dhe mundesia qe me eshte dhene te shikoj te ardhmen me ballehapur.
Pasurine materiale edhepse e nevojshme nuk e cmoj shume, sepse sot mund ta kesh dhe neser iken pakthim...
 

vitk

Anëtar i Respektuar
qekur linda shqipetare kame lindur i pasurenuk ma ha mendja te kesh pasuri me ta madhe se kjo te jesh shqipetare
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
asgje ....jam verferuar nga te gjitha anet kohet e fundit
 

era*d

Anëtar i ri
per mua pasuria me e madhe eshte Familja !! e jam e sigurte qe do jete gjithmone ne jete kjo pasuria ime me e madhe...
 

ana88

vlonjate tipike
pasuria per mua eshte familja ,te tjerat vine vete
 

albgrl

GIRLICIOUS
Deri tani pasuria me e madhe qe kam eshte shkolla, familja dhe shoqeria e ngushte. Keto nuk mi mer dot askush.
 

unica

Anëtar i ri
vetë jeta ime esht gjeja ma e shtrenjt , nuk e jap per as gje ne bot te tjerat ,gjitha vin e shkojn >
 

Gjermoni

Antar Internacional
Rakia o per mu mo e shtrrejta ne bote 50 mij lek bidoni cere do mo :D ahhgahgahgahgaha
 
dashurine e familjes
 
Top