Cfare gatuat sot?

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Me marsh te keqen per disslike 😏.
Do besh perpara nese pranon verejtjet dhe sugjerimet.
Ne te kundert, do te ngelesh ne klase pertej shtepise.
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Me marsh te keqen per disslike 😏.
Do besh perpara nese pranon verejtjet dhe sugjerimet.
Ne te kundert, do te ngelesh ne klase pertej shtepise.
Cna shkrive, salca Pleskavice dhe patate me shafran ka aty, karroten dhe majdonosin Ja kam venduar per dekorim siper.
Tani une skam restorant te bej ne pjata te bukura si ty :p.
Shnet paq lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
3 luge vaj
1 lug gjalp
Kryp
2 luge mjell
1 luge te cajit carry
500 ml qumesht te ftohte
100 ml leng pule
Hudhera te njom.
Aha besciamellaaaaa. Ok por nuk shkon me ate dhe aq...
Nese do ndonje recete si te perdotesh besciamellen mund te ta them me ate pak kuzhine qe di une.
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
E kuptoj..por thjeshte mua sme pelqen kombinimi ,dmth jane recetat shqiptare qe adaptohen ne menyre jo te kendshme.
Zakonisht e bej me halta dhe kajmak salcen dhe Hudhera, Hera pare qe e bej kete dhe ne shije ishte e mire.
Por gjithsesi me thuaj si te perdor, per herave tjera?😊
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Zakonisht e bej me halta dhe kajmak salcen dhe Hudhera, Hera pare qe e bej kete dhe ne shije ishte e mire.
Por gjithsesi me thuaj si te perdor, per herave tjera?😊
Cf eshte halta?
Lasagna.
4 veze 400 gr miell. Nese e sheh masen sh te forte pak uje,pak kripe. ( Pra raporti 1 me 100) nese ke makineri akoma me mire i ben petat e holla fare.

Hapi 2. Zien kungullin ( ate te verdhin sepse eshte edhe i stines) me 1 karote,nje domate sa per shije dhe ndonje erez ( psh dafine qe pastaj hiqet,selino qe pastaj hiqet) grihen ne mixer.

Hapi 3. Ben besciamellen..
100 gr gjalp,100 gram miell i gatuan pak bashke dhe pastaj shto 1l qumesht avash avash dhe pak kripe. ( Mos fut gjera te tjera)

Hapi 4. Meqe kungulli ka shije te embel duhet balancuar..i fut djathra psh..mish te thare e te skuqur nese ke..
Dhe merr nje shtrese lasagna..besciamelle,kungull djathe e keshtu me rradhe.
Shtresa e fundit duhet te jete jo peta.
@Endrra ka pas bere nje version sh te mire me mish pule ( kalo koha por une nuk harroj sfiden😆)

Ne vend te kungullit Vajza mund te vesh edhe perime te tjera..psh kerpudha,carciof etj
 
Top