Cfare gatuat sot?

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Cf eshte halta?
Lasagna.
4 veze 400 gr miell. Nese e sheh masen sh te forte pak uje,pak kripe. ( Pra raporti 1 me 100) nese ke makineri akoma me mire i ben petat e holla fare.

Hapi 2. Zien kungullin ( ate te verdhin sepse eshte edhe i stines) me 1 karote,nje domate sa per shije dhe ndonje erez ( psh dafine qe pastaj hiqet,selino qe pastaj hiqet) grihen ne mixer.

Hapi 3. Ben besciamellen..
100 gr gjalp,100 gram miell i gatuan pak bashke dhe pastaj shto 1l qumesht avash avash dhe pak kripe. ( Mos fut gjera te tjera)

Hapi 4. Meqe kungulli ka shije te embel duhet balancuar..i fut djathra psh..mish te thare e te skuqur nese ke..
Dhe merr nje shtrese lasagna..besciamelle,kungull djathe e keshtu me rradhe.
Shtresa e fundit duhet te jete jo peta.
@Endrra ka pas bere nje version sh te mire me mish pule ( kalo koha por une nuk harroj sfiden😆)

Ne vend te kungullit Vajza mund te vesh edhe perime te tjera..psh kerpudha,carciof etj
Halta eshte kjo
IMG_20201022_223237.jpg
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Kam 3 dite qe skam gatuar asgje pervec tost ne mengjes ,sepse njeri ka ditelindjen ,tjetri ka emrin e kshu vl.Nga janari do gatuaj tani fasule .🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Se di ca eshte qervish
Por me fto e mua njehere per darke se su be qameti!
Po ajde mi,hip ne makinen e bardh dhe ajde😝e mira te ka ardhur tek dera po ti sikur i tefuzon gjerat e mira😳
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ashtu eshte, edhe une e pyes veten time cfare po pret moj cupe?!
Jo prit ti prit.po ne makinen e bardh mund te hip nje pasagjere tjeter..e ti ec kemb pastaj🤔😉

per drek tek un kuptohet patem llafin😝
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Duhet te te jap leksione dekorimi se ska mundesi!
Burri do pjat me design, te vjedhi shikimin para se te haj lool lool
Ahuu sa e lodhur isha sot..mir se e kam ba kshtu😝

sa per dekorim ..ahuu nuk besoi ase ata ne restorant se e bejn me mir😝🙃
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
E pra mos gatuaj me, se te la burri ne dere po i dhe pjaten pa aspekt te bukur :p
Burri me mire vdes urije sa te mos kete nje pjate bukuroshe :))
Pse moj ti mir te duket se bere peshkun te konkursi🤦‍♀️Ni peshk dhe patate 🤦‍♀️Se mos pash dikun sallat🤔veq te @Vajza 🤣
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Moj majmune, te shpjegova qe eshte pjata darkes edhe ashtu ishte shume! Cfare sallate doje me ti? Pastaj kush te ndaloj te vesh ne frigo te besh sallaten?! Oj kjo i do te gjitha gati!
Po ti tani i nxore kthetrat😡😝oo dhe ky ushqimi im ishte pothujse McDonald's🤣Un du sallat ..dhe bera sallat po nuk e nxora ne foto..se e dija se ti 1000kritika do i drejtoje ..nga inati kuptohet😜
 

Hope

◕‿◕
Po ti tani i nxore kthetrat😡😝oo dhe ky ushqimi im ishte pothujse McDonald's🤣Un du sallat ..dhe bera sallat po nuk e nxora ne foto..se e dija se ti 1000kritika do i drejtoje ..nga inati kuptohet😜
Uaa po ca inati moj, une per te miren tende te mos mbesesh ne dere :p
Ndac, ste jap me asnje keshill ama mos vish pastaj te qahesh qe burri s'eshte i kenaqur!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Uaa po ca inati moj, une per te miren tende te mos mbesesh ne dere :p
Ndac, ste jap me asnje keshill ama mos vish pastaj te qahesh qe burri s'eshte i kenaqur!
Pse mos ke burri djali i miljonerit te rritet me midhje 😜fshatar si ti🤣me kos ,qumsht e djath🤣
 

Hope

◕‿◕
Pse mos ke burri djali i miljonerit te rritet me midhje 😜fshatar si ti🤣me kos ,qumsht e djath🤣
Dashka midhje ai :p te pakten ato jane kollaj me dekoru :)))
Po mire e ke ti, te pakten me ty do haj gjelle tradicionale, me mua do vdesi urije e do haj lulet e dekorit lool lool lool lool lool lool
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Dashka midhje ai :p te pakten ato jane kollaj me dekoru :)))
Po mire e ke ti, te pakten me ty do haj gjelle tradicionale, me mua do vdesi urije e do haj lulet e dekorit lool lool lool lool lool lool
Jo se dhe ti nuk peshk te ngordhur din me ba😝
Sallat kur don.. ti jeton ne fshat sdo e ket ai problem😜
 
Top