Cfare gatuat sot?

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Une sot do bej nje fergese me : speca te kuq, patelxhan te prera sh sh imet.. I skuq me vaj ullirir, pastaj i grij 2 domate. Do i hedh dhe djath te grire,erza. I le te marrin dhe nje llup llup(kshu te ziejne) dhe i heq.Pastaj do skuq fileto pule. Shoqerohen me buke te thekur.. Oh sa e shijshme del...
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Ju lutem asortimentet e recetes te jen ne rresht kshu te kuptojm edhe ne qe ham pilaf :p
 
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Ore po kto grate e forumit paskan heq dore nga gatimi?
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

T'gdhihemi gjalle deri neser, pastaj mendojme per gatimin :p
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Hahaha Lega me shkrine...

Une neser ne mengjes kesmet bej Projë, vajza e ka qejf shume..
receta ka nevoj te shkruhet, apo vec ideja.. pastaj pasdite do e le supris, cfare te deshirojn femijet, kurse per mua dhe burrin dicka tjeter...
 
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Me duket se kam marr peshk!!! :hmm:

Nese skam marr do bej byrek,si vikend qe eshte :pete:
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Ne plan e kam nje tave ne furre ,me Pule & perime .
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Un sot bera tav elbasane me kos.. Mos gabo me ba njeri se nuk me ka shiju aspak .
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

varet ... si e bere?? :)

Mish500gr
3,ve
3,kosa
2,lug mill
Krip
Oriz
Piper te zi
Gjalp.
Se di nese duhet edhe diqka tjeter ti shtoj?por mu nuk mu duk ndonje specjalitet i veqant.
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

ke spropocion me masat sipas recetes sime .
varet nga pergatitja..ose edhe shija..
jo ske harruar asgje
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Nuk e di akoma...aman se eshte dhe feste duhet te bejme ndonje gje te mire....

do ja fus qofte me leng ndoshta :)
 
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Mish500gr
3,ve
3,kosa
2,lug mill
Krip
Oriz
Piper te zi
Gjalp.
Se di nese duhet edhe diqka tjeter ti shtoj?por mu nuk mu duk ndonje specjalitet i veqant.

Mbasi te zjesh mishin hidhi brenda nje vegete (5 min e fundit)
Ndersa gjalpin digje pak, qe te leri shije ..
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Mbasi te zjesh mishin hidhi brenda nje vegete (5 min e fundit)
Ndersa gjalpin digje pak, qe te leri shije ..

Gjalpin ja kam ven siper kur e perfundova ,por se di kosi duhet te jet i embel apo jo shum?
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Sot kam ber makarona
100 gr mish
kepurdha
2qep
Krip biber
sos te gatshme.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Sot kam ber makarona
100 gr mish
kepurdha
2qep
Krip biber
sos te gatshme.


2 qep per 100 gr mish? Lol.
O Arf, po del nje moj qyqja ti sikur ke bere gjell me qep :p

Se mora vesh kjo ishte salca e makaronave apo i shoqeronte?


ps. kete "biber" se mora vesh ca ishte :p
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Gjalpin ja kam ven siper kur e perfundova ,por se di kosi duhet te jet i embel apo jo shum?

jooo ckos i embel thua.. kos natyral...sa peshon nje nga ato kosat qe perdore? tu densua ?sa oriz i hodhe?
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

ravioli gigante.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

jooo ckos i embel thua.. kos natyral...sa peshon nje nga ato kosat qe perdore? tu densua ?sa oriz i hodhe?

Till e kisha kosin.e sa per oriz dhe ata ishte nga ata gjysem i zir .. Nje filxhan te kafes nga ata te voglin..e mos te harroj te cek se e kam ber me mish viqi,,edhe pse cdo recet se lexova ishte me mish qingji po ata vetem ne furr te pjekur se nuk e ham ndryshe. mban er.
P.s didi dy qep te vogla o goc , salca ishte per makarona ....
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Sonte bizele me fileto pule auuuuuu :p
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

2 qep per 100 gr mish? Lol.
O Arf, po del nje moj qyqja ti sikur ke bere gjell me qep :p

Se mora vesh kjo ishte salca e makaronave apo i shoqeronte?


ps. kete "biber" se mora vesh ca ishte :p

Ka dasht me ba byrek po asht ngatrru lol lol
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Till e kisha kosin.e sa per oriz dhe ata ishte nga ata gjysem i zir .. Nje filxhan te kafes nga ata te voglin..e mos te harroj te cek se e kam ber me mish viqi,,edhe pse cdo recet se lexova ishte me mish qingji po ata vetem ne furr te pjekur se nuk e ham ndryshe. mban er.
P.s didi dy qep te vogla o goc , salca ishte per makarona ....

ate kishe po jo te embel... ske faj qe s hahej ...
 
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

Une neser do zgjohem heret .. fillimisht do bej kafen :p
pastaj do ze brumin e petullave

ps.. Petulla me mjalt, reçel qershie dhe djath :)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Titulli: Cfare do gatuajme neser?

ARFENILLA: Till e kishe kosin dhe e bere tav? Kos te embel?? Pse embelsire po beje ti? apo gjell ta haje me buk? :p

Lov3rman. Sa ushqim te vecante do benke :p. Une hyra me pa ndonj sugjerim se sdi cte gatuaj sot.. :(. Po bej makarona me krem u pa puna..
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top