• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare guzhine ju pelqen?

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Pe: Cfare guzhine ju pelqen?

Rendex,kete kuzhinen shqiptare e kuptova,po kjo tradicionale kush eshte??


E kam pas fjalen per guzhinen tradicionale shqiptare sdo shum mend per ta kuptuar :D
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Pe: Cfare guzhine ju pelqen?

E kam pas fjalen per guzhinen tradicionale shqiptare sdo shum mend per ta kuptuar :D

Aha,por ngaqe kishe vene shqiptare dhe tradicionale,te pyeta...Cte bejme Rendex sjemi aq te zgjuar sa te behemi budallenj...
 

chika

Anëtar i Respektuar
Titulli: Cfare guzhine ju pelqen?

per mua shqiptarja eshte super pa perjashtuar
dhe ate italianen........grekja .....esht e rende
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
sh pak bej gatime shqiptare perjashtoj gatimin e patellxhaneve te mbushur ne furre e te mbushur turshi...

gatuaj me sh guzhine it mbase si eshte vendi behet edhe kuvendi por kane guzhine te mrekullueshme sipas meje
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
nuk ka lidhje cfare gatuajm: mielli, shpageti, makarona.... -te pashendetshme...


oriz, patate, salata, keto ushqimet origjinal nga toka, japin energji....
 

Abisi

Staf në FV.AL
sh pak bej gatime shqiptare perjashtoj gatimin e patellxhaneve te mbushur ne furre e te mbushur turshi...

gatuaj me sh guzhine it mbase si eshte vendi behet edhe kuvendi por kane guzhine te mrekullueshme sipas meje

Cfare ka tradicionale kuzhina It,pervec makaronave?


Mua me pelqen Shqiptarja!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Me prodhime vendore :bleta:

Domate, qumesht dhe noj fleger djath :fiu:
 

Zana1

Braveheart
Guzhina shqiptare tradicionale me pelqen shume .... edhe ajo tradicionale Iraniane ka guzhine interesante dhe te shijshme, me pelqen.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Cfare ka tradicionale kuzhina It,pervec makaronave?


Mua me pelqen Shqiptarja!

si cfar ka abis?? ben shaka ti??
pervec makaronave ka nje shumellojshmeri gatimi te orizit,te peshkut te mishrave te bute e te eger( nga gatimi me vere e kjo secila e ndryshme deri ne ereza ".. salca te ndryshme deri edhe ne qullin e miserit e bejn ne 7 tipe per sa njoh une..
djathrat sa lloj djathrash kan e ne sa pjata futen ato..
gatimet e perimeve.. nga lasagna me perime ne vend te pastes..
te flasim per embelsirat? akulloret? pizzat... opo thjesht shumellojshmeria e bukes...
te flasim per supat e italise.. nga minestrina deru ne minestrona.. nga pureja e patates ne nuancat nga hithri kungulli bizelja karrota panxhari ...etj etj...
e di sa perime edhe ne shwiperi mbajn emrat it mbase ngaqe me pare nuk njihej ne alb.. ja persh sedano..kopri.. arra moskat.. etj etjjj
ju thoni guzhina alb po ne fund cbejm ne flas pa imitimet turke apo greke ... sh pak pjata kemi ..
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Per mua ska shume rendesi kuzhina sa ka rendesi kuzhinierja😙
 

LoSsT

VIP
Guzhina Italiane... ricetta-copertina-la-cucina-italiana-luglio-890x570.jpg
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
kuzhina jone eshte e shume llojshme por jo shume e pasur....ndoshta per shkak te varferise qe kemi pasur per vite me radhe....

kemi disa gatime tradicionale te shijshme...(por jo te shendetshme)...

mendoj se kuzhina italiane...franceze...jane super te mira...

pastaj thone qe ushqimi tajlandez eshte shume i shijshem...
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Une jam shum tekanjoze per sa i perket ushqimit kshu qe veshtire t'me pelqej dicka. Se fundmi kam qene ne disa restorante Lebaneze dhe Siriane, dhe me kane pelqyer gatimet e tyre.
 

Abisi

Staf në FV.AL
si cfar ka abis?? ben shaka ti??
pervec makaronave ka nje shumellojshmeri gatimi te orizit,te peshkut te mishrave te bute e te eger( nga gatimi me vere e kjo secila e ndryshme deri ne ereza ".. salca te ndryshme deri edhe ne qullin e miserit e bejn ne 7 tipe per sa njoh une..
djathrat sa lloj djathrash kan e ne sa pjata futen ato..
gatimet e perimeve.. nga lasagna me perime ne vend te pastes..
te flasim per embelsirat? akulloret? pizzat... opo thjesht shumellojshmeria e bukes...
te flasim per supat e italise.. nga minestrina deru ne minestrona.. nga pureja e patates ne nuancat nga hithri kungulli bizelja karrota panxhari ...etj etj...
e di sa perime edhe ne shwiperi mbajn emrat it mbase ngaqe me pare nuk njihej ne alb.. ja persh sedano..kopri.. arra moskat.. etj etjjj
ju thoni guzhina alb po ne fund cbejm ne flas pa imitimet turke apo greke ... sh pak pjata kemi ..

Epo mire,ti e njeh me mire se une :)
 

Hera

Dum Spiro Spero
Preferoj shume guzhinen meksikane por dhe gjellet e mamit tim vdes
 
Une adhuroj kuzhinen japoneze
por thelle thelle dua ate italiane:p
 

PinkHeart

Dentro e fuori 🎡
Cdo gje me duket e mir kur jam me shoqerin e duhur
Vertet... haj edhe gurat
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Më pëlqejnë midhjet dhe karavidhet, se po baj hajgare. Ha pasur, pite e fli :D

hahaha. O Zot sa kam qesh. M'kujtove Sinan hoxhen kur e pyenin ne emision ushqimi i preferuar thoshte: Sushi. lol lol
Une me vete u bo katunari Bastarit per sushi lol (e kam ne fis ndaj me lejohet me e sha)

Nejse,
Une kam disa ushqime nga kuzhina te ndryshme. indian, arab, pakistanez, turk, shqiptar
 
Top