Cfare i dallon meshkujt nga femrat?

sofia

Antarë i Respektuar
Po te pyesesh nje femije me shume siguri do te pergjigjet: "floket", saqe nqs do te shohi nje nene tullace e ka te veshtire te konceptoje qe eshte nene e ndoshta nena e tij. A e ka gabim? Jo, aspak sepse edukohen per te vene re siperfaqen perpara se te kuptojne permbajtjen. E nese nuk eshte kjo forme edukuese eshte menyre se si zhvillohen ngjarjet perreth.
Cfare i dallon ne te vertete meshkujt nga femrat?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ajo vlen si pyetje per mjeket. Ndoshta dhurohet, ndoshta hidhet
tani mos na habis se pa organ nuk mbetet asnjeri
edhe feshkulli ka nje organ

nese e ke ne aspektin e dallueshmerise si qenie njerezore . skane asnje dallim
pervec faktin qe mashkulli eshte mashkull dhe femra femer
 

sofia

Antarë i Respektuar
Heq apo ve organ gjenital nuk do te thote se ndryshove gjinine. Gjinia percaktohet qe ne zigote, kur spermatozoidi jep materialin gjenetik. Ne aspektin biologjik femrat ndryshojne nga meshkujt vetem nga nje alel te ciftit te 23 kromozomik....ky eshte aleli qe jep efekte ne menyren e jeteses duke krijuar organet diferencuese seksuale dhe diferencat ne trup. Po kjo eshte vetem nga ana biologjike, sepse nga ana shoqerore ka aq shume dallime per te thene asgje, te pakten ne kendveshtrimin tim.
tani mos na habis se pa organ nuk mbetet asnjeri
edhe feshkulli ka nje organ

nese e ke ne aspektin e dallueshmerise si qenie njerezore . skane asnje dallim
pervec faktin qe mashkulli eshte mashkull dhe femra femer
 

Mogli

Be good or be good at it
Heq apo ve organ gjenital nuk do te thote se ndryshove gjinine. Gjinia percaktohet qe ne zigote, kur spermatozoidi jep materialin gjenetik. Ne aspektin biologjik femrat ndryshojne nga meshkujt vetem nga nje alel te ciftit te 23 kromozomik....ky eshte aleli qe jep efekte ne menyren e jeteses duke krijuar organet diferencuese seksuale dhe diferencat ne trup. Po kjo eshte vetem nga ana biologjike, sepse nga ana shoqerore ka aq shume dallime per te thene asgje, te pakten ne kendveshtrimin tim.
Me fal kte qe shkrujte e dije vete apo e more ne google?
 

sofia

Antarë i Respektuar
Faleminderit, po mendon se do parashtroja nje teme pa pasur nje mendim personal?
 

Mogli

Be good or be good at it
Faleminderit, po mendon se do parashtroja nje teme pa pasur nje mendim personal?
Ate nuk e di une.....ti nese e dije ca dallimi ka do thote qe doje te dije bagazhin e inteligjences tone dhe jo te mesoje me vertete dallimin midis mashkullit dhe femres
 

sofia

Antarë i Respektuar
Ate nuk e di une.....ti nese e dije ca dallimi ka do thote qe doje te dije bagazhin e inteligjences tone dhe jo te mesoje me vertete dallimin midis mashkullit dhe femres
Nuk vleresohet inteligjenca nepermjet fjaleve @Mogli : Dal dire a fare, ci dista il mare.
Une thashe qe kam nje kendveshtrim timin, jo nje studim shkencor mbi popullaten.
Jetoj ne nje shoqeri ku njerezit lindin te barabarte, po me rritjen ndryshon edhe sjellja ndaj gjinise.
Sheh se si shoqeria i jep liri nje mashkulli dhe i shtrengon zonen e veprimit nje femre.
Sheh se si nje femer dhunon nje femer qe lind ne te ardhmen, e nese jo dhune fizike, dhune psikologjike, e diferencon nga menyra si trajton nje mashkull.
Po kjo nuk mjafton sepse ne vendin e punes ka gjasa te paguhet me pak se sa nje punonjes mashkull, e ka shume gjasa te kete nje drejtues mashkull sepse meshkujt drejtojne aktivitetet, meshkujt jane trashegues te pasurive te luajshme dhe paluajtshme, apo jo?
Nje femer duhet te sherbeje, te rrise femije, te beje cfare i thuhet pa ngritur zerin e vet kur para eshte dora e nje mashkulli sulmues apo jo?
Ka kaq shembuj ne shoqeri per t'i vendosur vulen vetem me mendimet e mia kesaj ceshtjeje, prandaj kerkova mendimin e nje komuniteti me te madh se vetmia ime.
 

sofia

Antarë i Respektuar
@Delirium nuk ka asgje per te ngaterruar mes te dyjave, ndoshta permendja e abortit ishte dicka e pavend po nuk ishte per te ngaterruar ndonje gje
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Mashkullin burre e dallojne shume gjera nga ne femrat. Eshte burreria tij.nuk eshte i brishte sic eshte femra
Nje mashkull mund te mbaje femren ne krah .femra jo ?
Mashkulli ka mjeker mustaqe ne jo ... ????
 
Top