Cfare je ti nga besimi, shqiptar katolik, mysliman apo pagan?

Lauri

Anunnak
Faik Konica, shkrimtari yne i ndjenjes, arriti te shpjegoje shpirtin e Dites se Veres. Ai e perkufizonte keshtu kete feste: "Dita e Veres eshte dita ne te cilen stergjysherit tane, kur s'kish lindur Krishterimi, kremtonin bashke me romaket dhe grekerit e vjeter perendite e luleve, te shelgjeve.

Po c'jane shqiptaret per nga besimi? Katolik, mysliman, apo pagan pasi festojne rite e zakone qe trashegohen ne popullin tone me mijra vite

 

sensuu

sweet
Titulli: C'fare je ti nga besimi, shqipta katolik mysliman apo pagan?

dita veres eshte feste pagane...kshu qe ne jemi pagane :D
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: C'fare je ti nga besimi, shqiptar katolik, mysliman apo pagan?

Tybe e din as vet...

Shqiptar jom po me mu mbush mendja bona BUDIST
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: C'fare je ti nga besimi, shqiptar katolik, mysliman apo pagan?

Personalisht si perkatesi fetare jam miks , por si bindje fetare jam Pagane...edhe pse s'para perdoret kshu termi po nejse

Do e quaja veten e pa FE, sepse nuk besoj as tek njeri e as tek tjetri besim. Per mua besimet ne shqiperi jane keqkuptuar dhe jane keqinterpretuar. Per aq kohe sa nuk kemi individualitetin tone ne besim ,por shikojme c'bejne arabiket e orthodokset apo katoliket neper bote , e kerkojme me doemos te bejme e ne si ta....kjo eshte te imitosh ,pra te jesh thjesht nje papagall apo majmun

kshu qe me mire besoj ne parim se ekziston dicka madhore diku....por pa i vene nje emer apo pa i dhene nje forme . Dicka nga e cila gjithe universi duhet te kete prejardhjen ,ku cdo kontradikte apo pikepyetje merr nje pergjigje...por deri ath une thjesht e besoj ne parim
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: C'fare je ti nga besimi, shqiptar katolik, mysliman apo pagan?

Personalisht si perkatesi fetare jam miks , por si bindje fetare jam Pagane...edhe pse s'para perdoret kshu termi po nejse

Do e quaja veten e pa FE, sepse nuk besoj as tek njeri e as tek tjetri besim. Per mua besimet ne shqiperi jane keqkuptuar dhe jane keqinterpretuar. Per aq kohe sa nuk kemi individualitetin tone ne besim ,por shikojme c'bejne arabiket e orthodokset apo katoliket neper bote , e kerkojme me doemos te bejme e ne si ta....kjo eshte te imitosh ,pra te jesh thjesht nje papagall apo majmun

kshu qe me mire besoj ne parim se ekziston dicka madhore diku....por pa i vene nje emer apo pa i dhene nje forme . Dicka nga e cila gjithe universi duhet te kete prejardhjen ,ku cdo kontradikte apo pikepyetje merr nje pergjigje...por deri ath une thjesht e besoj ne parim
Paskam qene edhe serioze :p
 

Henry-&

Antarë i Respektuar
C’lidhje kane shqiptaret me fene...kemi shku sa anej e ktej sipas interesit ate qe bejme edhe sot...me vjen keq!!!
 
Nuk e konsideroj veten pagane.
Kam besimin tim.
Sbesoj ne zot... jo sepse sbesoj se dikush na ka krijuar por sjemi ne te njejtin grup 🙃
Mund tme digjni me shtrigat e tjera pasi kam qen praktikante e magjis te zez 🙈
 

Henry-&

Antarë i Respektuar
Nuk e kuptoj kush ju ka keqinfrormuar...
Te meshiroft Jehovai edhe ty... 🙏
Faleminderit, une ju respektoj e bej per kulturen teme, dhe u jap edhe mhb e siper por ama Deshmitaret e Jehovait jane nje sekt....shikoj varrin e themeluesi Russell , 51BE3595-F008-4A9A-B1D0-9778B22FAF74.jpegdhe me kete kam thene gjithcka
 
Keqinformuar ?
Looooooooooooool

Ja tpysim nje shoqen time qe u nda nga burri dhe e mohoj gjith familja.
Sot eshte nje super femer qe ka humb mbi 50 kg dhe eshte ber bizesmene e publicizuar ne tv dhe jo vetem web.

Mund te besoni dhe ne unikornin roz te tejdukshem,rendesi ka mos tja boni propagand
 

Henry-&

Antarë i Respektuar
He pra, kur hypen shume lart te duken njerzit e vegjel, ta kam llafin te mendja😉. Ti cfare ke per te thene apo 😛
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Dikur mendoja qe feja eshte mallkimi me i madh qe i ka rene njerezimit.
Por, kur e mendon thelle thelle, eshte e mire per masen, pasi ndikon tek dashuria midis njeri tjetrit.
 

JordanBelfort11

Do you think i tell people things?!
boll o boll ti:p
Juve te Jahovait jeni totally out lol

nje kolegia ime e cila i perket ktij sekti apo feje cfaredo Qofte vazhdimisht me pyet “ti qe nuk ke fe kujt i lutesh” lol
Une - askujt
Ajo - I lutesh Satanit?
Jo po sateme lol
Na ruajte Jehovai...
Cfar nuk po shofim e cfare nuk po degjojme...
Do i lutem Jehovait per ty sot..... 🙏🙏🙏
 

Henry-&

Antarë i Respektuar
Si thote populli fshati qe duket .... dhe ti ben muuuuu edhe Rusell, Joker, Fwekes edhe jezu edhe muhamet edhe ne fund dukesh pastaj si karnevale ...ahahah
 
Redaktimi i fundit:

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Si thote populli fshati qe duket .... dhe ti ben muuuuu edhe Rusell, Joker, Fwekes edhe jezu edhe muhamet edhe ne fund dukesh pastaj si karnevale ...ahaha
Eshte e vetmja gje qe i mban njerezit dhe popujt e kesaj bote te bashkuar.
 
Top