Cfare je ti nga besimi, shqiptar katolik, mysliman apo pagan?

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Nga prindër katolik dhe muslimane, e rritur ateiste.
Sot besoj kryesisht në veten si timonierja e kësaj jete dhe në Deizëm.
E drejte kjo. Cdo kush me pak llogjike eshte timon i jetes se vet.
Le te themi " une besoj sipas menyres sime"
 

Henry-&

Antarë i Respektuar
Nga pergjigjet e deri tanishme kuptoj dy gjera:
1) jemi te pafe 😛
2) jemi te ndare ne pike e sterpike 🤔

Skemi gja ne terezi ....
 

Lauri

Anunnak
Mjafton te futet pak fe neper tema, vuu postimet.
Populli i vetem ne bote qe nuk pyet fare per fe.
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Mjafton te futet pak fe neper tema, vuu postimet.
Populli i vetem ne bote qe nuk pyet fare per fe.
Nuk mund ta thuash kete Laur.
Edhe pse populli jone mbahet si nje popull laik,shume e shume familje e kane ruajtur besimin edhe ne kohen qe rregjimi sua lejonte ta praktikonin ate.
Nisur nga vetja ,di qe gjysherit e mi kane ruajt me fanatizem e sakrifica pervec se besimit edhe praktikimin e riteve te fese qe ne i perkasim.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Nuk mund ta thuash kete Laur.
Edhe pse populli jone mbahet si nje popull laik,shume e shume familje e kane ruajtur besimin edhe ne kohen qe rregjimi sua lejonte ta praktikonin ate.
Nisur nga vetja ,di qe gjysherit e mi kane ruajt me fanatizem e sakrifica pervec se besimit edhe praktikimin e riteve te fese qe ne i perkasim.
Nuk jemi popull laik ,jemi shtet laik.
Se per laik kemi 100 fe lol
 
Une besoj dhe kjo me mjafton mos ti perkas
asnje feje
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Elhamdurulah Katolik.
 
Top