Cfare je ti nga besimi, shqiptar katolik, mysliman apo pagan?

Henry-&

Antarë i Respektuar
I mjeri njeri sa i vogel qe je!!
Akoma me teologira 😛 dhe me gjera te tilla, qe te shtrengojne mendjen dhe te zbehin shpirtin.
I mjeri njeri qe nuk u bane nje here te vetme Njeri, ashtu sikurse dikush te quajte me hipokrizine me te madhe Human 😂, ktu pastaj te vjen me qesh.
Dhe pastaj hedh syte nga qielli dhe shikon me shpresen qe dikush te vije e na shpetoje, ndoshta edhe Jezu apo Muhamedi.... apo dicka tjeter e ngjashme.....por kot presim!!!

Pastaj kupton qe je vetem ti me Unin tend dhe futesh ne ate universin ku ti je nje Uliks....per te zbuluar ate dimensionin ku fshihet sekreti i zanafilles se njeriut..

Te tjerat brockullaaaa e brockulla pa fund...
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ndonjehere me vjen te qesh, e ndonjehere te qaj me guximin qe kemi tjetrin per me e tall!
 
Top