Cfare ju acaron ne boten e virtualitetit?

Helloo Folks ^_^ Erdha una prap me 1 teme tjeter e gjeneruar nga bisedat ne pergjithsi :D (pra nuk eshte teme origjinale e imja)


Ideja eshte ketu, qe u lodhem duke shprehur sa gjera te bukura e sa mire ja kalojme me njeri tjetrin, por puna eshte qe ndonjehere edhe acarohemi e na merzit ndonje gje, apo na ben pershtypje si fenomen virtual.. Ju tani, cfare ju merzit me teper, cfare nuk ju pelqen, cfare do donit te mos egzistonte?? Etj etj :D


Mua psh. nder vite me ka bere pershtypje shuuume ky fenomeni:
1- Dje XY persona ishin shpirt e zemer, dhe pas ca ditesh kthehen ne armiq e nuk lene gje pa share. :oops: (pershtypje)
2- S'me pelqejne fare shakate banale, apo sharjeeeeet. I urrej!🙊🙈🙉 (acarim)
3- Hatermbetjet dhe qe ikin nga forumi me lajmerime. 🙋‍♂️haha.🙋‍♀️ Mbaj mend para shume vitesh kur iknin hapnin teme: Po e leme forumin per XY arsye, dhe pastaj vinin prap pas ca muajsh! Dhe pastaj prap hapnin teme qe po iknin, e prap ktheheshin. (pershtypje)
4- S'me pelqen po ashtu kur kapen kot me anetare me nxjerre merzine apo problemet e tyre.🏑🏸🏓🥅 (pershtypje)
5- Kur devijojne diskutimet, "kon e kon" vetem qe tmos pranojne se ja fusin najher kot. loolloollool (acarim)
6- Plotesojini vete tani se s'do i rreshtoj te gjitha une! 😁 lool


p.s.1. Se mos mendoni: Kush e ka merzit Solin qe po hap kete teme? Po ju bej paraprite: Asnje po kot per hir te diskutimit!😇
p.s.2. mund te bej pjese dhe vete tek pikat siper ;p:unsure:
 
Redaktimi i fundit:
Së paku një herë në jetë, të gjithë kemi kritikuar diçka që edhe vet e praktikojmë apo kemi praktikuar. Qoftë edhe një temë mbi, për shembull shëndetin.
Kështu e mendoj unë 🤷🏼‍♀️

p.s. jo patjetër diçka për dikënd tjetër si person 🙂
Desa .
Kam lexuar aq shume gjera ne kte faqe saqe nuk me ben me pershtypje asgje.
Thumba , akuza , te pabaza , fjale ne ajer .
Njerez qe hyn ne forum per te prishur humorin , diten dhe ne fund te dites thon faleminderit zot e mbylla diten e qete sepse si kam ber keq askujt nderkohe kuintave nuk len gje pa nxjerr nga goja .
Un Nese kam dicka te nxjerr syt ne moment dhe mbaron aty . Kuinta ska me.
Fundja Pse te merrem me jeten e dikujt kur se njoh ?!
Nese bazohemi ne germat , flirtet , lojerat e fjaleve qe jan then per vite me radhe i bie te hidhemi ne nje lum .😬

E bukura dhe qershia mbi tort Eshte kur kta lloj vemjesh marrrin dhe mbeshtetje ne vend qe ti pritet huqi .

Do doja te flisja shume me shume Por per momentin po e le me kaq sepse mengjes akoma dhe nuk dua ta nis diten me energji négative .
Di vetem kaq qe per mua mund te flasin ata/ato pak miq qe me njohin sa dhemb kam .
Ktu 10 veta jemi dhe ke mall te hysh se dicka do lexosh.
Epo ne te semes kush merret me jeten e tjetrit . Ata/o pak qe me njohin e din shume mire qe un sjam e tille pra nuk merem me jetén e dikujt ndaj dhe kjo me acaron kur e bejn te tjeret.

Nuk di sa e Qarte isha zemra .😊
 
Nuk ka gje qe me acaron ne boten virtuale vetem se me vjen neveri kur shoh ca tipa qe fute me 10 emra e bejne ca postime pa pik kuptimi vec per te mar ndo nje like 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️eeehhh Zot ca behet ne kete bot 🙏
 
Nuk ka gje qe me acaron ne boten virtuale vetem se me vjen neveri kur shoh ca tipa qe fute me 10 emra e bejne ca postime pa pik kuptimi vec per te mar ndo nje like 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️eeehhh Zot ca behet ne kete bot 🙏
Ujku qimen e nderrron po zakonin se harron .
E njohe dhe ti ?🤣🤣
 
Virtualiteti si "forcë mashtruese"....
Kur e mendoj këtë se kjo forcë "premton" një lloj produktiviteti "spektakular" , atëhere mundohet të krijoj një ekuidistancë .... nga se nuk më pëlqen të irritohem .
 
Ore edhe une s kam pasur fat fare ne virtualitet ... asnji s me ka dale e virgjer , por ama ne 10 vjet virtualitet vetem 1 kane pasur para meje te gjitha ... po nuk e kane dashur sa mua 😜🤣🤣
Oh psixi mouuu, ke filluar t'me dalesh duarsh. Ahahaha.
Mos u bej puku keqq. Lere lagjen te qete. :(
 
Top