• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

sepse

Anëtar i ri
Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

DeliriumMind

Stay wild moon child.
- mund ta haj torten?
- ???????????????
- po te pys sepse e paske zbukuru. I ke bo foto?
- po, per fv lol
- domethene mund ta haj gjysem time?
Iku mori sharren e bukes me e pre 🙈 lol
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
po mendoja , si ka mundesi qe ka kaq shume kenge qe i kendojne Nentorit me lot e qyrre
Psh
Nentori -ma mori dashurine
A Novembre
November rain.....

mua me pelqen nentori , sme duket kaq dramatik....

 

Marla

I never lose. I either win or learn.
Po lexoj Ramen qe thote harrojeni jeten qe keni bere me perpara, deri sa te dale vaksina levizjet do jene te kufizuara 🤦‍♂️

Seriozisht e ka ky?

I want my life back.
Dmth per 2 vjet ska kafe askund
 

Desa

Temet Nosce
Politikanët, që me hapa të ngadalshëm rikthejnë normalitetin.
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Ketu ne Angli kane filluar testimet me nje vaksine premtuese te zhvilluar nga shkencetar ne Oksford. Nese cdo gje shkon sic duhet, ne shtator mund te filloj prodhimi masive.

Lajm tjeter i mire eshte se ritmi i infektimit pritet te ulet gjate veres, sepse virusi mbijeton per kohe me te shkurter ne temperatura te larta.

Poashtu, po perparohet edhe me perpjekjet per te krijuar mjete testuese me te mira, qe do lejoj shtetet te identifikojn me shume saktesi vatrat aktive te virusit, cka do mundesoj izolim te pjeseshem dhe pjesa tjeter mund te dali nga izolimi.
 

DeliriumMind

Stay wild moon child.
"Ku e gjen ket gjakftohtesi..."
🤷‍♀️
Ne fakt se di
Ndoshta me jan mpir ndjenjat
Zbrita nga shfaqja dhe u ula si spektatore ne pritje te popcorn qe kisha ordinuar ca momente me para.
 

DeliriumMind

Stay wild moon child.
Absurde
Asnje vendim konkret per femijet... per kopshtet private dhe babyparking.
Kush punon dhe ska kujt tja lej, duhet te humbi punen? 😕
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Kjo qe lexova :
Traktat mbi Zbrazëtinë

Në një librari rastësisht përfundova tek rafti për Taon, ose më saktë
pranë Traktatit për Zbrazëtinë.
U mrekullova sepse qysh atë ditë, isha përsosmërisht i zbrazët.
Çfarë takimi i papritur: pacienti gjen doktorin
dhe doktori nuk i thotë asnjë fjalë.

Adam Zagajewski
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Kjo koha sot si e plogesht...vec deshire per gjum kam.
 
Top