• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare Mendoni Per Abortin ??

Cfare Mendoni Per Abortin ??

 • Pro

  Votat: 24 31.6%
 • Kundra

  Votat: 52 68.4%

 • Totali i votuesve
  76

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Cfare mendoni per abortin?

Kjo ceshtje sociale qe ka prekur shum njerez ,si mendoni ju a eshte e drejte te abortosh nje femi???Un per vete jam totalisht kunder keti fenomen.Po ju Cfar mund te thoni rreth ksaj gjeje ??
A eshte Aborti vrasje per nje beb??

Abortimi esht krimi me i madh qe mund te bej nje femer ne jeten e saj per arsye se kam patur shum raste ne te cilat femrat me kan then jam e re nuk e dua kte femij dua ta abortoj ose ky fmij do me nxi jeten qe ne kte mosh Pse vall e bejn kte krim ato femra ne fund te fundit shkatrrojn jeten e tyre qe do pendohen pas disa kohesh edhe shkatrrojn jeten e nje krijese te pafajshme jam shum kundrra abortimit femija esht gjeja me e bukur ne kte bote qe mund te te dhuroj zoti kurr mos mendoni ta hiqni nga kjo jete ai femij do te jet e ardhmja juaj nje femij te dhuron gezim alegri dhe arsye me teper per te jetuar
kur te kuptoni se jeni shtatzan edhe mendoni ta abotoni nje femij me perpara mendoni se cfare mekati po beni dhe se cfare do te humbnit ne kte jet
KURR MOS ABORTONI...........
LUMTURIA GEZIMI ALEGRIA E KSAJ JETE GJITHNJE JAN FEMIJET

Dhe me falni per fotet qe i kam ven por kushe don te Abortoj nje kries le te shoh per para cfare i behte edhe ta bej nese ka zemre
Me rrespekte Ilda
 

Attachments

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Kunder Abortimit.

Sepse te ben keq per shendetin dhe nuk don me thene nese nje femer qe aborton mund te quhet nene ajo nuk eshte nene ,nene mund te quhet vetem ajo qe e rit nje femije
 
jam kundra abortit,asnjehere nuk mund te abortoj nje femij ajo eshte nje krim qe mund te behet...edhe nese do ta beja(gje qe nuk ndodh) do me vriste ndergjegjia gjithe jeten.
por sot shikon e degjon plot raste ku vajza te reja shkojn ne klinika private dhe abortojn femij te krijuar nga nje shtatzani e padeshiruar.pavarsisht se moralisht eshte e ndaluar te kesh femij pa qen e martuar ajo nuk mund te abortohet.
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Po me mire eshte te abortosh nje femije sesa ta mbytesh ate dhe ta groposesh ajo eshte nje budallallek.
Ose ta lesh femijen pa buke dhe pa qumesh derisa te vdese.
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Po me mire eshte te abortosh nje femije sesa ta mbytesh ate dhe ta groposesh ajo eshte nje budallallek.
Ose ta lesh femijen pa buke dhe pa qumesh derisa te vdese.
Mos ja fut kot ti lal Pse ke digju gje ti qe ka vdek njeri per te ngren nje cap buke :mad::mad:??
Nese nuk e don me mire jepja nje familjese qe do di ti dhuroj dhashuri edhe ngrotesi dhe jo ta vraseshe me duarte e tua nese nuk je e martume ather mos bej xhera qe nuk duhet tani jemi ne 2008 nuk ka si te jet shtatzani e pa deshiruheshme Ida
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Hahahaha Ida ka sa te duash qe dalin dhe lypin rrugve ose i kan lene ne martenitet se jane ndare nga burri dhe skane ce duan femijen.
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Hahahaha Ida ka sa te duash qe dalin dhe lypin rrugve ose i kan lene ne martenitet se jane ndare nga burri dhe skane ce duan femijen.
Cuno ka donje gje per te qesheur ketu mo ???
Edhe sa i perket atyre qe i lenje ne maternitet nje dite perndohen edhe shume edhe fidhonje i kerkonje edhe pse ndoshta eshte teper von sepse nuk do ken mo nevojen​
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Asaj nuk i dhimset jeta jo me femija.
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
kunder po jom amo kur femiju do te lind i smut ateher ndoshta jom edhe pro, une per vete nuk jom ne gjendje me rrit ni krijes t'smut, skom forc...edhe ateher kur mami rrezikon jeten jom pro abortit..per tjera gjona kurr hiq..
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
aborti per mua esht krim...askush nuk ka te drejte te te heqe te drejten per te jetuar pervec zotit.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
jam kundra abortit

sjemi ne ne gjendje te vendosim kush te jetoj e kush jo

Nese Zoti i dha jete....le te jetoje:)
 

Elushe

Vogëlushe
por kushe don te Abortoj nje kries le te shoh per para cfare i behte edhe ta bej nese ka zemre
Sikur te ishte jeta bardhe e zi, as nuk do te egzistonte fjala 'abort'.

Nese nje femije nuk do t'i dhurohet dashuri, ngrohtesi, nje cati mbi koke dhe nje shtepi te lumtur, nese nje femije do te keqtrajtohet se nuk eshte si te tjeret, nese jeta do t'i behej ferr....etc.

Ja perse lejohet aborti e dashur.
 
leter nga nje foshnje pa lindur

[ame=http://it.youtube.com/watch?v=4_c9vUaxP6o]YouTube - Leter nga nje foshnje e palindur[/ame]
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
aborti është krim
 

Adrenalina

GoC TiR0né
Sikur te ishte jeta bardhe e zi, as nuk do te egzistonte fjala 'abort'.

Nese nje femije nuk do t'i dhurohet dashuri, ngrohtesi, nje cati mbi koke dhe nje shtepi te lumtur, nese nje femije do te keqtrajtohet se nuk eshte si te tjeret, nese jeta do t'i behej ferr....etc.

Ja perse lejohet aborti e dashur.

Ke te drejte Elushe, te lindesh femij eshte kollaj, ti mbash dhe ti rrisesh sic duhet eshte gje tjeter... Tani un nuk jam pro abortit, absolutisht jo ! Por femrat qe abortojn shumica e tyre nuk e bejn me qef dhe te jeni te sigurt qe ato i kane menduar te gjitha rrethanat :)


Aborti shyqyr qe ekziston, sepse mendoni pak per ato femra qe jane perdhunuar, mendo pak per ato femra shqiptare qe jane perdhunuar nga serbet ne kohen e luftes !!! I jep dot jet ti asaj krijese akoma te pakrijuar ?
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p

Ke te drejte Elushe, te lindesh femij eshte kollaj, ti mbash dhe ti rrisesh sic duhet eshte gje tjeter... Tani un nuk jam pro abortit, absolutisht jo ! Por femrat qe abortojn shumica e tyre nuk e bejn me qef dhe te jeni te sigurt qe ato i kane menduar te gjitha rrethanat :)


Aborti shyqyr qe ekziston, sepse mendoni pak per ato femra qe jane perdhunuar, mendo pak per ato femra shqiptare qe jane perdhunuar nga serbet ne kohen e luftes !!! I jep dot jet ti asaj krijese akoma te pakrijuar ?
Per vajzat qe jan te pordhenuare dhe mund ti jap te drejte ose ta lind dhe ta jap tek jetimorja
Por ato qe me shkojne me djemkat qe ne moshen 13 vj dhe ja bojne uuuuuuaaaaa jom me barre dhe me vrap ta heqin atyre nuk ja fal ose ato qe nuk kujdesen
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mendoj qe gruaja nuk lejohet te kete abort thjeshte sepse ajo e deshiron kete ta mbroje formen e mire te trupit, per te perparuar ne karriere, per t’iu shmangur pergjegjesise etj. Qendrimet e tilla jane vetjake dhe larg nga te qenit arsye te pranueshme per te marrur jeten e femijes se saj.

Pastaj, arsyeja e lirise demokratike se njeriu mund te veproje dhe te shprehet i lire, nuk guxon t’i shkele normat e arsyes dhe ta legjitimoje krimin ne fëmije.
Aborti sot i mbyte me shume se 102000 (njeqind e dymije) foshnje ne Kanada brenda nje viti. Kurse ne SHBA i mbyte 1.5 milion foshnje ne vit.

Aborti zbeh marredheniet bashkeshortore dhe e humb seriozitetin e jetes, pasi qe martesa eshte rruge e krijimit te familjes e jo te zhdukjes se anetarit të ri apo jo?C'fare privilegji do te kishte femija i pare, i dyte... kunder te pestit qe nuk deshiron ta lejosh qe te vije ne jete?

Me keqardhje sot i shohim se si njerezit tregtojne me ceshtjen e abortimit si një tregti e perparuar, e mbuluar me gjeja arsyetime legjitime nen motot e “lirise se vendosjes”, “te drejtat e femres” etj. ne disfavor te se drejtes se embrionit-foshnjes per jete. Duhet te kemi kujdes nga thirrjet e ndryshme qellimkeqija ne nivel kombetar e boteror per “planifikim familjar”, “e drejta e lindjes”, “lindjet e shendosha” etj. Sepse te gjitha keto thirrje mbajne ne brendine e tyre abortin e legjitimuar:).

Sa per fund, lirisht mund te them qe " Legalizimi i abortit, hap dyert per epidemi te tjera morale, familjare, shoqerore, ekonomike, shendetesore etj ".

Ju pershendes =)
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Gjithe ato aborte qe ndodhin ne gjithe boten e qyteteruar, kane edhe nje arsye.
Mund te rrezikohet te vdese nena, familja nuk mund ta perballoje ekonomikisht edhe nje femije tjeter, femra mund te jete e perdhunuar, mund ta kete me dashnorin femijen, mund ta kete femijen gjysmak etj etj etj.

Megjithate, une personalisht nuk do abortoj kurre :D
 

Elushe

Vogëlushe
Loverboy, eshte argument i gjate dhe i zjarrte ky. Por me duket sikur po te kundershtoj shpesh :( kshuqe nuk po vazhdoj me tej :(

p.s. Te maresh nje vend pune eshte shume me e lehte sesa te vazhdosh ta mbash ate. ;) shpresoj te me kuptosh se cfare dua te them.

Megjithate, une personalisht nuk do abortoj kurre :D
LOL ah c'je ti.
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Gjithe ato aborte qe ndodhin ne gjithe boten e qyteteruar, kane edhe nje arsye.
Mund te rrezikohet te vdese nena, familja nuk mund ta perballoje ekonomikisht edhe nje femije tjeter, femra mund te jete e perdhunuar, mund ta kete me dashnorin femijen, mund ta kete femijen gjysmak etj etj etj.

Megjithate, une personalisht nuk do abortoj kurre :D

E forte kjo fjalia e fundit " personalisht zdo abortosh kurr " LOL LOL


Gjithesesi ishalla sna bjen me e provuar dicka te till deri sa te jemi pa te martuar :D
 

Lolita25

So EmoTionaL
Kam degjuar se aborti eshte i rrezikshem nqse behet i fshehte,ilegal,nga persona joeksperte,pasoj e kesaj-ka shum gjasa qe ajo te mbetet sterile.

Jam kundra abortit.Mirpo varet gjithcka nga rrethanat,ne nje rast mund te quhet krim ne raste te tjera jo.

Habitem me disa persona ketu qe duken te prera ne pergjigje kur thon se esht krim,qe nuk do e benin kurr nje gje te till.Mbase neser mund te jemi ne ato qe do abortojm.Perderisa ekziston si fenomen, aborti ka shkaqet e veta.

Eshte vendimi i prinderve te sjellin ne jete apo jo nji femije.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Po lolita, duhet ditur menyra si te abortosh. Nqs abortohet duke e rrahur gruan me shqelma, rrezikon te shtremberosh kepucet.

Keta qe thone jo-ne absolute, mos i vente jeta perpara nje zgjidhje te tille...
 

Jeta

Anëtar i Respektuar
Pro dhe kunder.
Jam kunder abortit si dukuri, mirepo pro atehere kur rrezikohet jeta e nenes.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pro dhe kunder.
Jam kunder abortit si dukuri, mirepo pro atehere kur rrezikohet jeta e nenes.
...Plotesisht pajtohem me ty. Edhe fetarisht lejohet nje gje e tille.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Aborti eshte vrasje e frytit para lindjes?! Perse duhet te ndodhe aborti, ti mohohet e drejta e lindjes nje fryti ne zhvillim, kur nese nuk duam shtatzani ka mjete mbrojtese. Nese shtazania eshte e padesherueshme shkaku i rrethanave qe deri tek shtatezania sollen (dhunimi apo te ngjashme) atehere e pranoj nje veprim te tille, sepse femiu eshte i padesherueshem dhe do te ngjallte tere jeten kujtime shume te hidhura!
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Une jam kunder abortit, perveq ne rastet e vecanta p.sh. kur eshte ne pyetje jeta e nenes atehere ne kete rast mund te ndodhe aborti
 

lucky_strike

IT`S TOASTED
pro abortit . shumica e femijeve po rriten dobica
 
Top