Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

braziljania

Anëtar i Nderuar
Zgjedhja e manikyrit behet ne baze te disa aspekteve, si ngjyra e lekures, gjatesia e thoit, forma e duarve etj.

Zakonisht estetistet, eksperte ne kete sektor, e dine se cilat ngjyra i shkojne me shume ose me pak, por problemi eshte nese nuk shkojme tek estetistja? Mjafton te dime qe kush ka nje ngjyre lekure te celet, duhet te zgjedhe tonalitete te ftohta, ndersa kush ka nje ngjyre lekure te erret, duhet te synoje te ngjyrat e ngrohta. Persa i perket formes se thonjve, mund te synojne per ngjyrat e forta nese thonjte jane te shkurter, nese jane te gjate, zgjidhni manikyre me ngjyre te erret, te cilat nxjerrin ne pah thonjte. Gjithashtu, e rendesishme eshte te kombinoni manikyrin e duarve me ate te kembeve, ose te kombinoni manikyrin me ngjyren e veshjeve ose me buzekuqin./burimi: ikubINFO/


BQcDAAAAAwoDanBnAAAABC5vdXQKFjZ2WWE1UWlhM2hHOEt1VXhGTnJHNHcAAAACaWQKAXgAAAAEc2l6ZQ.jpg
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Thonjet e kembes se femres te lyer me ngjyre te kuqe me bejne pershtypje :puthdore:
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

haha sa tbukra i ke kto temat:D
un srri dot me shume se 1 me te njejten nngjyre,me pelqen ti lyej me tgjitha ngjyrat,qe nga e kuqja,blu,bojeqielli,jeshil,portokalli,lejla..vetem t`zeza jo me:D
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

thonjte e dores nuk me pelqen ti lyej....ndersa te kembes i lyej vetem me te zeze,e ne ndo1 rast me te kuqe....:D
 
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Une pertoj t'i lyej shume, se nuk kam nerva t'i aj cdohere te rregulluara mire. Ma shpifin femrat qe i kane gjysme te lyera e gjysme jo. Po kto te tjerat ama, qe perkujdesen rregullisht per to, i kam shume qejfe. Duart duken shume estetike. :)

Kam pershtypje se kokekuqja i mban cdohere mire te rregulluara :).
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Une pertoj t'i lyej shume, se nuk kam nerva t'i aj cdohere te rregulluara mire. Ma shpifin femrat qe i kane gjysme te lyera e gjysme jo. Po kto te tjerat ama, qe perkujdesen rregullisht per to, i kam shume qejfe. Duart duken shume estetike. :)

Kam pershtypje se kokekuqja i mban cdohere mire te rregulluara :).

edhe un e kam inat kur jan gjysem te lyer gjysem jo,mduket si zhulese lol,madje kur s`kam kohe i lej dhe pa lyer fare vetem gjysmake mos ti shof

perpiqem,kam dhe nje shoqe parukiere mi rregullon ajo:D
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Per mua ngjyra e thonjeve ka te beje me si ndihem une, nuk eshte se duhet ta kombinoje lol

Per momentin perdor vetem nje strengthening polish nga Avon (deri tani me ka pelqyer)
 

AjSi

...
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Per mua ngjyra e thonjeve ka te beje me si ndihem une, nuk eshte se duhet ta kombinoje lol

Per momentin perdor vetem nje strengthening polish nga Avon (deri tani me ka pelqyer)

As une nuk perdor tjeter vec Avonit ;D
Kur jam ne shkolle vetem me shkelqyes ose te bardhe pjeset e siperme

1210869406-19276-0.jpg


Nganjehere Ruby punish..
http://www.al.avon.com/PRSuite/productdetails.page
 
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

un zakonisht ato te kembve i ly komplet me te bardh pastaj filloj vizatoj me te kuqe jeshile dhe blu
...
kurse te dores perdor cdo lloj ngjyre...zakonisht te forta : te zez , jeshile , te verdh , blu e erret
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

haha sa tbukra i ke kto temat:D
un srri dot me shume se 1 me te njejten nngjyre,me pelqen ti lyej me tgjitha ngjyrat,qe nga e kuqja,blu,bojeqielli,jeshil,portokalli,lejla..vetem t`zeza jo me:D

hahah dhe un..gati gjithmon i kombinoj me ngjyrat e rrobave qe kam veshur,mgjth esht pak e bezdishsme ti lyesh kaq shpesh
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Manikyr per dimer 2010: me xixa

Manikyri eshte shume i dashur per femrat, nje produkt per te cilin nuk mund te heqin dore. Per kete dimer 2009 shohim nje kthim te xixave me ngjyra, perfekte per mbremje festash!
Per tu mbajtur te vetem ose edhe te shoqeruar me manikyre te tjere, tashme nuk jane vetem te preferuarat e adoleshenteve, edhe zonjat e nje fare moshe mund te kompletojne manikyrin me nje grimce feste. Xixat mund te jene monokromatik ose shume ngjyreshe. Efekti i kesaj tendence eshte me te vertet i vecante./burimi: ikubINFO/
FileContent.axd
 

*Linda*

Lost out in the desert
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Ka muaj te tere qe i lyej vetem kuq. (sic ajo fotoja ne te paren, vetem se s'kam thonjt aq te gjata :( )Me pelqen dhe me shkon, gjithashtu dhe kaf.
express_finish_lacquer.jpg
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Kam rene in love me kte manikyrin dhe po e shfrytezoj ne maximum.
Po i qendroj larg atij dyqanit qe i shet, se shesin dhe ca ngjyra te tjera kshu magnetike si ky dhe po hyra e di qe s'mendoj gjate dhe i bej leket manikyra lol
DSC01313.JPG
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Kete ngjyr kam tani ...:)101260691591890914_Iw9mikql_c_large.jpg243898136040062577_hoafTe3G_c_large.jpg
Kete ngjyren e zez e pelqej dhe i lyj shpesh!
 
Last edited by a moderator:

AjSi

...
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Lol paskemi rene te gjitha neper manicure me magnet

11f9162e91c24c508d12394.png


kshu i kam un po jam tu i ly french se mu merzit tani kjo ,ka 1 jave qe i kam kshu ka fillu ti ike ngjyra ;(
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Per mendimin tim thonjte i japin nje feminitet duarve, si dhe duken me estetike...atehere kur isha me e re (e pa shume angazhime anesore) veja rregullisht e i lueja ne sallon...tani kam filluar DIY. Krize hesapi LOL

Ngjyra e kuqe me pelqen jashte mase per muajit e ftohte te dimrit (sidomos ne prag te festave te fundvitit), por si ngjyre me ben te ndjehem mire andaj e perdor shpesh. Ne vjeshte, zakonisht perdor ngjyrat bezhe e kafe. Me french manicure kalova ca kohe por tani rralle here e bej me...me duket sikur eshte me shume per plaka lol. Gjate pranveres dhe veres preferoj ngjyra te lehta.
Momentalisht (qe sot i lyeva...s'ka nja 1 ore) per javen ne vazhdim kam nje roze te çelur.
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Pe: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Dje kam ndejt fiks 2 ore per ti bere thonjt kshu :)

Je shume brave, si per ngjyren ashtu dhe per durimin...lezetçem ama une s'do kisha kurre guxim te beja nje mix te tille
 

Endrra

VIP
Titulli: Pe: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Je shume brave, si per ngjyren ashtu dhe per durimin...lezetçem ama une s'do kisha kurre guxim te beja nje mix te tille

eh goca te reja goca te reja :)

Me se shumti me nje Black dhe e kuqe me shume nuk rezikoj :)
 

Anhela Engjell

VA.... Inter
Pe: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

me pelqejne me shume keshtu:
ultimissimepw3.jpg
38942905_2h4e1on.jpgB9E29_1.jpg
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Pe: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

nje shoqe imja i ka fiksim thonjte.... po sgjeta foto te tjera, se ka me 100ra stile248844_1754453377548_4554843_n.jpg481274_2137377810768_733470459_n.jpg556738_2137375210703_378217252_n.jpg
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Pe: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

eh goca te reja goca te reja :)

Me se shumti me nje Black dhe e kuqe me shume nuk rezikoj :)

Goc e re po me thua mua? Shifi fotot e duarve qe kam vene tek faqja e dyte (te miat jane te gjitha)...aso ngjyrash perdor se s'jam e re me jo!
 

ARMAGEDDON

Antar Aktiv

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Lum ju qe keni luksin,mua akoma sme ka ardh sherbetorja...Pasi duhet te laj,te shperlaj,te pastroj,te gatuaj,te punoj,e sme lejon komoditeti per gjera te tilla...

Gjithsesi kur te me buzeqeshe fati dhe mua ndonje dite,do i lyej jo ti ve,qe ti kap gjerat si e paralizuar,apo ti kap gjerat me delikatese,se po me thyhen,por me pelqen modeli french...
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Pe: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Lum ju qe keni luksin,mua akoma sme ka ardh sherbetorja...Pasi duhet te laj,te shperlaj,te pastroj,te gatuaj,te punoj,e sme lejon komoditeti per gjera te tilla...

Gjithsesi kur te me buzeqeshe fati dhe mua ndonje dite,do i lyej jo ti ve,qe ti kap gjerat si e paralizuar,apo ti kap gjerat me delikatese,se po me thyhen,por me pelqen modeli french...

S'eshte justifikim ky. Ne fakt, asnje prej nesh ketu nuk besoj se ka "sherbetore" ne shtepi...thonjte jane thjeshte nje menyre per t'i dedikuar pak kohe vetes...dhe per kete kemi nevoje e duhet te gjejme kohe te gjithe (sidomos vajzat) :)
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Pe: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

S'eshte justifikim ky. Ne fakt, asnje prej nesh ketu nuk besoj se ka "sherbetore" ne shtepi...thonjte jane thjeshte nje menyre per t'i dedikuar pak kohe vetes...dhe per kete kemi nevoje e duhet te gjejme kohe te gjithe (sidomos vajzat) :)


Eshte ceshtje gustosh Elushe,pasi secili e gjen dedikimin e vet ne shume gjera te ndryshme...Une per vete nuk shoh ndonje gje te vecante ne thonjte,ok nje lyerje per nje dnryshim apo kombimin ne ate cfare vesh,ama me keta madhesite qe i vejne sot,me keta larmi mua sme terheqin,eshte ceshtje syri kjo...Plus puna qe kam une me pc gjithe kohen,me shkrime,me letra ku ka raste qe dhe pritem ne duar,sme lejon nje luks te tille..Plus kur shoh si perdorin''chip and pin'' ne supermarkete,apo ku duan te kapin dicka e si lene thonjte per mua behen qesharake...Thonjte e gjate sjane komoditet,as prakticitet...Derisa ska keta te dyja,per mua sjane gje...
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Eshte ceshtje gustosh Elushe,pasi secili e gjen dedikimin e vet ne shume gjera te ndryshme...Une per vete nuk shoh ndonje gje te vecante ne thonjte,ok nje lyerje per nje dnryshim apo kombimin ne ate cfare vesh,ama me keta madhesite qe i vejne sot,me keta larmi mua sme terheqin,eshte ceshtje syri kjo...Plus puna qe kam une me pc gjithe kohen,me shkrime,me letra ku ka raste qe dhe pritem ne duar,sme lejon nje luks te tille..Plus kur shoh si perdorin''chip and pin'' ne supermarkete,apo ku duan te kapin dicka e si lene thonjte per mua behen qesharake...Thonjte e gjate sjane komoditet,as prakticitet...Derisa ska keta te dyja,per mua sjane gje...

Thonjte e gjate (apo ekstremet ne pergjithesi - perfshij ketu edhe qerpiket fallco, mbingarkesa e tualetit, hair extensions, etc) nuk jane praktike dhe nuk me pelqen as t'i shoh e jo me te behem pjese e fallcitetit. Por pajtohem me ty qe eshte çeshtje gustosh, ka femra qe kane merak tualetin, ndersa une per kete te fundit as qe dua t'ia dij fare e ne fakt rralle here begenisem me tualet...mjaftojne ato morning & evening deeds of cleansing, toning and moisturising dhe nje sun factor protection (ju sugjeroj la roche posay per fytyren nga mbrojtja e diellit, eshte i mrekullueshem). Ndersa thonjte jo vetem qe per mendimin tim i japin nje estetike dhe element femeror duarve, por mua personalisht me bejne te ndihem me mire. Sa i perket gjatesise, siç tregojne ato foto qe kame vene ne faqen tjeter, jane nje gjatesi ku nuk te pengojne per te bere punet e perditshme.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

jam e fiksuar pas ngjyres zi :D
Lyj me te zez sepse e zeza kombinohet me cdo lloj ngjyre
 
Top