Cfare ngjyre ti lyej thonjte?

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Ne vere preferoj ngjyrat por gjithmone thonje te gjate ( vdes x vete prandaj).Ne dimer black vishnje kuqe por me kombinime .kush kuptoi cdoja te thoja kuptoi ,kush nuk kuptoi mplasi 🤪
 
Bardh e zi
Por perdor dhe ngjyra te forta kur ma ka qefi 😁
 

elle

Chill
Ngjyren e zezë nuk me pelqen , megjithate cdo njeri gjen veten në kurimin që bën ...
Ne thonj duket sh e vecante ..sidomos kur e ke lekuren e bardh ben kontrast e duket cool.
Nuk e bej gjithmon por ndonjeher ne dimer se ne vere shkojn gjyrat e celta si roz portokalli e verdhe etc
Vetem nude behet pak e merzitshme
 

sofia

Antarë i Respektuar
@Jorid qe kur ngjyra e thonjve tregon karakterin e femres?!Luftetaret femra ne Luften e Dyte Boterore nuk i lyenin thonjte, po perseri ishin guximtare.
Ngjyren e thonjve e vendos sot dhe e heq neser nese do, po plaget i merr sot, e neser nuk je me ....
 

Landa 1

Antarë i Respektuar
Nuk eshte se i kushtoj shume , trasparente eshte me e sakte per tipin tim , nuk eshte se shkoj tek estetistja per kurimin e thonjve , i kuroj vetë...
 

sofia

Antarë i Respektuar
@Jorid prape ti??? :unsure: :censored: E kuqja formohet nga zberthimi i drites se bardhe, ashtu si gjithe ngjyrat e tjera..... Po perse jep guxim e kuqja???
Per ate qe deshiron te ngjyrose thonjte....ngjyrosi me ngjyren qe shpirti yt deshiron, pavaresisht nqs te shkon apo jo, pavaresisht nese e ben radhazi sepse e jeta jote eshte e jotja dhe cdo vendim te perket ty.....as mashkullit/femres qe ke prane, as babit, as mamit,as motres, as vellait, as komshies, as njeriu tjeter !!!!
 

Jorid

Antar Aktiv
Opinjoni im thonjt te kuqe bashk me buzet fustani i zi dhe patjeter i shkurter dhe shpatullat jasht te ishin dhe kepucet te kuq do ishte super femra eshte femer dhe patjeter qe duet te mundohet te tereqi vemendje .:rolleyes::rolleyes:
 

sofia

Antarë i Respektuar
Opinjoni im thonjt te kuqe bashk me buzet fustani i zi dhe patjeter i shkurter dhe shpatullat jasht te ishin dhe kepucet te kuq do ishte super femra eshte femer dhe patjeter qe duet te mundohet te tereqi vemendje .:rolleyes::rolleyes:
E morem vesh se cfare shikoke te nje femer.....Femra e ka vete vemendjen, ka nevoje nje mashkull si ty qe rri ne heshtje para nje femre te tille apo cdo femre tjeter te kerkoje vemendje. Po mire nqs je i martuar, edhe ne kuzhine keshtu do doje ta shikoje femren..kete lloj guximi kur ka ndonje thike ne dore dhe pret mishin????? Paske koncept te gabuar mbi qenien njerezore, para se te kesh mbi femren nje opinion.. Besoj se ti i jep vlere kesaj pamjeje qe pershkruan me nje trup elegant, po nje femre obeze a ia jep kete pamje???? Eshte thjesht i panevojshem ky koment...sorry
 

Jorid

Antar Aktiv
E ke shum gabim cdo njeri eshte ndryshe ky eshte opinjoni im per nje femer ne qofte se do ishte takimi par por qe femra duet te jet e kuruar sa her del kjo e ben me shum femer .:love:
 

sofia

Antarë i Respektuar
Femra duhet te jete e lire, ashtu sic eshte mashkulli qe nuk e komenton askush per veshjen ne takimin e pare dhe ne cdo dite tjeter te jetes! E kuruar do qe te thush me make up, me fustan, me thonj etj? Mos jep keshilla per femren, nqs nuk je vete femer sepse as nuk e ke idene se cfare heqin femrat per kete pjese, pa e provuar vete! Femra si njeri ne radhe te pare duhet te jete e lire, mund te dale si te doje, ku te doje sepse kete liri qe ia jep natyra, nuk ia pengon dot nje mashkull.. Dhe besoj se nena jote eshte femer, po nuk besoj qe te shkoje te bleje buke me fustan dhe me make up, apo jo?
Ky qe ke shkruar ti nuk me duket si opinion i nje tokesori, po si i nje qenieje qe e sheh Token me teleskop nga Marsi!
Mos shiko gunen, po shiko punen or mik!
 

Jorid

Antar Aktiv
Mos shkruaj kaq opinjon te gjat se mu morn mend duke e lexu me pak fjal femra duhet ta mbaj veten spo them te ri ne shpi me taka spo them te vishet leopard po te trajtoj veten se pastaj i bie qe te dali femra me mustaqe :D:eek:
 
Top