Çfarë të krenon te vetja

Hope

◕‿◕
Perkthyese qenke ti moj a te vi te kerkoj azil me ndihmo me intervisten ???
Sjam perkthyese se une sflas mire gjuhen per vete :p ama kur ata perball sflasin asgje tjeter pervec shqipes, me kuptojne me shume mua se sa hic fare gjuhen e huaj.
Une perkthej vetem nqs ndodhem prezente, por zakonisht kane perkthyhes te autorizuar, qe pagohen per kete pune dhe qe flasin e dialektin.
 

Bebw

❌Once✖ Unstoppable 🌞
Se kam harruar kryesoren
Me krenon mbi te gjitha qe jam e thjesht dhe pershtatem me te gjithe.E cilter dhe e qeshur this is Xheni ?
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Sjam perkthyese se une sflas mire gjuhen per vete :p ama kur ata perball sflasin asgje tjeter pervec shqipes, me kuptojne me shume mua se sa hic fare gjuhen e huaj.
Une perkthej vetem nqs ndodhem prezente, por zakonisht kane perkthyhes te autorizuar, qe pagohen per kete pune dhe qe flasin e dialektin.
Qa te bej tani a te vi apo jo i pranoni italiant azil ?
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Hajde se italishten e thaj, gjysma gjysma ta perkthej, rezik ne vend te azilit do te cojne ne kuzhine te pergatisesh ndonje peshk per forumin :p
Hajde me trego detajet ?
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Altruizmi!
Edhe fakti që rrethohem gjithmonë me njerëz të tillë...
Ndihem me fat!
 

DeliriumMind

Stay wild moon child.
Secili prej nesh duhet te jet krenare per cfare eshte dhe jo vetem per kualitetet.
Kush jeton, gabon dhe meson nga eksperiencat e ndryshme... nga rrezimet apo perplasjet.

Te gjesh gjall sot... po nuk qe ky motiv per te buzeqeshur plot krenari, ateher skam kuptuar asgje nga jeta ?
 
  • Përqafim
Reactions: Ivy

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Jam krenare : kam zbukuru rracen franceze me prodhim bio shqiptar :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Per kete qe jam! Per miresjelljen, ciltersine, mendimi mire per te tjeret, te qenit kerkuese dhe sherbyese e shoqerise.
Por mbi te gjitha per te pranuar gabimet dhe permiresuar veten me pas.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Te ishte gjalle Beluli do u’a kishte zili.
???
Une nuk ju futa me permend cdo gje se ti permendj Beluli do turperohej ??
 
Top