Champions-Europa League 2021/2022

Ore a jeni humbesit me te bukur deri tashi? Kaq du te di un 🤣
Ne jemi koshient per forcen e kundershtarit dhe e marim me sportivitet ..Dhe pse Interi luajti shum mir pati dhe me shum raste se Liverpool por ca te besh , po nuk shenove do pesosh
 
Ore a jeni humbesit me te bukur deri tashi? Kaq du te di un 🤣
Eeeeee kalove nga parashikimi i tij te humbja Interit.
Ne pas dy javesh kemi edhe 0.00000001 % shans te kalojme turin, po ju sa % shans keni te kaloni ne turin tjeter?😝

PS-Humbjen e mbremshme e pranoj sepse Interi luajti mire, tjeter gje qe nuk diti te shenoje.
Pastaj une pas cdo humbje them gjithmone-
Sot jam interist me shume se kurre😁
Amalaaaaaaaaaaa, Pazza Inter amalaaaaa⚫🔵
 
Eeeeee kalove nga parashikimi i tij te humbja Interit.
Ne pas dy javesh kemi edhe 0.00000001 % shans te kalojme turin, po ju sa % shans keni te kaloni ne turin tjeter?😝

PS-Humbjen e mbremshme e pranoj sepse Interi luajti mire, tjeter gje qe nuk diti te shenoje.
Pastaj une pas cdo humbje them gjithmone-
Sot jam interist me shume se kurre😁
Amalaaaaaaaaaaa, Pazza Inter amalaaaaa⚫🔵
Cdo gje lidhet me interin n ket pjese ama mos thuj se skeni shance se kushedi si shkon puna se topi rrumbullak esht...
Okej dhe un bera tifo per interin ama fati se deshi 😊
 
Ne jemi koshient per forcen e kundershtarit dhe e marim me sportivitet ..Dhe pse Interi luajti shum mir pati dhe me shum raste se Liverpool por ca te besh , po nuk shenove do pesosh
Nuk shkohet ne champions me Dumfries


Duhej Lukaku
 

Real Madrid e PSG, betejë për një vend në çerekfinale​


Dy skuadra të tjera do të presin mbrëmjen e kësaj të mërkure biletat drejt çerekfinaleve të Champions League. E gjithë vëmendja do të jetë e përqendruar në Santiago Bernabeu, në supersfidën ndërmjet Real Madrid dhe Paris Saint Germain.

Misioni i madrilenëve nuk është aspak i thjeshtë pasi ndeshja e parë përfundoi 1-0, me golin e shënuar nga Kilian Mbappe në fundin e lojës. Megjithatë, skuadra e Carlo Ancelottit do të provojë deri në fund të kualifikohet.

Mungesa të sigurta për teknikun italian janë Mendy dhe Casemiro. Dy futbollistët janë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe i kanë komplikuar planet e drejtuesit të stolit, përballë superfuqisë ofensive të parizienëve.

Pavarësisht situatës në të cilën ndodhet Reali, Ancelotti beson se i ka gjetur lëvizjet për t’i zëvendësuar këta lojtarë. Me shumë mundësinë vend të Casemiros në mesfushë do të luaj Camavinga, i favorizuar ndaj Valverde. Në vendin e Mendy pritet të aktivizohet Alaba.

Te francezët, lajmi i mirë është grumbullimi i Mbappe, i cili ishte në dyshim për shkak të një dëmtimi të pësuar në stërvitje pak orë më parë. Pas kontrolleve të specializuara mjekët dhanë dritën jeshile për sulmuesin që pritet të ketë sërish një rol protagonisti.

Në sfidën tjetër të mbrëmjes, Manchester City do të formalizojë kualifikimin përballë Sportingut. Anglezët nisen nga fitorja e madhe 5-0 në ndeshjen e parë në Lisbonë, megjithatë një trajner si Pep Guardiola nuk do ti lejojë asnjëherë ekipit mos të hyjë në fushë për fitore.

A2news.com
 

Super Benzema përmbys PSG-në e Messi-Neymar-Mbappe​

Real Madrid ka treguar edhe një herë se Champions League është “shtëpia” e tij. Madrilenët mposhtën 3-1 PSG-në e treshes së frikshme sulmuese të përbërë nga Leo Messi, Neymar Jr. dhe Kylian Mbappe, duke kaluar në çerekfinalet e kompeticionit që e kanë fituar plot 13 herë.
Edhe pse dukej se gjithçka përfundoi për Realin, kur Mbappe kaloi në avantazh ekipin francez në fundin e pjesës së parë, ekipi i drejtuar nga Carlo Ancelotti ende nuk e kishte thënë fjalën e fundit.

A2news.com
 
Ky shorti i dytë ishte më i bukur.

Një parashikim për qejf: Kalojnë Psg, M. City, Liverpul, Ajax, Çelsi, Atletiko, Bayern, Vilareal (mqs eleminuan Atalanta, Juven e kanë bukë e djathë) 😁

Paskam gabu me Psg dhe Ajax
Paskam gjet 6 të tjerat. Ama, me Vilareal e paskam qa 😂 😁
 
I hodha një sy tani, fitorja e Realit dje kutotohej me 3.6 kurse e Vilarealit me 4.75, jo po që ta dish që kam bërë parashikime të vështira 😁

Po bëj edhe disa të tjera jam që jam:
Seria A e fiton Inter
Premier league e fiton M.city
Europa league e fiton Barcelona
Conference league e fiton Roma
Champions league e fiton M.city

😁
okay... Don't get too excited. step by step u are safe...😁
 
Ishte bo ndeshje bukur Real vs Chelsea.
Ta kisha dijt, do kisha ndejt me e pa.

Sot do dal ta shoh këtë Atletiko vs M. City.
 
Top