Champions league 2008/09

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Grupi A

CFR Cluj - Chelsea 0-0
Bordeaux - Roma 1-3


Grupi B

Anorthosis - Panathinaikos 3-1
Inter - Bremen 1-1


Grupi C


Sporting - Basel 2-0
Shakhtar - Barcelona 1-2


Grupi D

Liverpool - PSV 3-1
Atlético Madrid - Marseille 2-1
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Sot me 21 tetor luhen ndeshjet e xhiros se trete te liges se kampioneve

GRUPI E

Vilarreal - Alborg
Manchester United - Celtic


GRUPI F

Bayern Munchen - Fiorentina
Steaua B. - Lyon


GRUPI G

Fenerbahçe - Arsenal
Porto - Dynamo Kiev


GRUPI H

Zenit - BATE
Juventus - Real Madrid
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
...dhe rezultatet jane keto :

GRUPI E

Vilarreal - Alborg 6-3
Manchester United - Celtic
3-0

GRUPI F

Bayern Munchen - Fiorentina 3-0
Steaua B. - Lyon
3-5

GRUPI G

Fenerbahçe - Arsenal 2-5
Porto - Dynamo Kiev
0-1

GRUPI H

Zenit - BATE 1-1
Juventus - Real Madrid
2-1
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Sonte zhvillohen ndeshjet e mbetura te xhirose se trete,ku per shqiptaret spikatin skuadrat e Anorthosis(Arjan Beqaj) dhe Lorik Cana(Marsej).
Portierii i kombetares shqiptare Arjan Beqaj do perballet me Interin,ne konferencen e djeshme per shtyp te trajnerit te Interit,Hoze Mourinjo,ne pyetjen e gazetareve te shumte ense kishte njohuri per portierin shqiptar qe do jete nje pengese jo dhe e vogel per Interin, Mourinjo tha "“Po jam i informuar për këtë portier, madje me sa di unë, ai nuk ka shkëlqyer vetëm me Portugalinë, por ka bërë një paraqitje të mirë edhe kundër Suedisë, ku përfaqësuesja e tij barazoi gjithashtu 0- 0. ثshtë vërtet një portier i mirë”, ka thënë Murinjo".

Ndersa qe Lorik Cana do ballafaqohet me skuadren e PSV-se.
Shpresojme te paraqiten sa me mire,dy bashkekombasit tane :)


GRUPI A

Bordo - Kluzh
اelsi - Roma


GRUBI B

Inter - Anorthosis
Panathinaikos - Bremen


GRUPI C

Shahtjor - Sporting
Bazel - Barcelona


GRUPI D

Atletiko M. - Liverpul
PSV - Marsejë
 
Redaktimi i fundit:

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Rezultatet jane keto:

GRUPI A

Bordo - Kluzh 1-0
اelsi - Roma
1-0

GRUBI B

Inter - Anorthosis 1-0
Panathinaikos - Bremen
2-2

GRUPI C

Shahtjor - Sporting 0-1
Bazel - Barcelona 0-5


GRUPI D

Atletiko M. - Liverpul 1-1
PSV - Marsejë 2-0


Takimet e ardheshme zhvillohen me 4 dhe 5 nentor 2008.
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Takimet me 4 nentor 2008


Grupi A
As Roma - Chelsea 3-1
CFR Cluj - Bordeaux 1-2

Grupi B
Anorthosis - Inter Milan 3-3
Werder Bremen - Panathinaikos 0-3

Grupi C
Barcelona - Basel 1-1
Sporting Lisbon - Shakhtar Donetsk 1-0

Grupi D
Liverpool - Atletico Madrit 1-1
Marseille - PSV Eindhoven 3-0
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Takimet me 5 nentor 2008


Grupi E
Aalborg BK - Villarreal 2-2
Celtic - Manchester.U 1-1

Grupi F
Fiorentina - Bayern Mynich 1-1
Lyon - Steaua Bucuresti 2-0

Grupi G
Arsenal - Fenerbahce 0-0
Dynamo Kyiv - Fc Porto 1-2

Grupi H
Bate Borisov - Zenit St. Petersburg 0-2
Real Madrid - Juventus 0-2
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Liga e Kampioneve 2008/09

Kto ekipe do te perballen ne raundin e pare eliminues te Liges se Kampionve:

Chelsea - Juventus
Villarreal - Panathinaikos
Sporting - Bayern
Atletico Madrid - FC Porto
Lyon - Barcelona
Real Madrid - Liverpool
Arsenal - Roma
Inter - Manchester United
 

angel boy

cun i veshtire
Titulli: Liga e Kampioneve 2008/09

mossssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss


interi me manchesterin mosssssssssssssssssssss
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Liga e Kampioneve 2008/09

ka me lodh Interi Manchennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

INTERRRRRRRRRRRRRRRR :D KAMPION :D
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Liga e Kampioneve 2008/09

ka me lodh Interi Manchennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

INTERRRRRRRRRRRRRRRR :D KAMPION :D

LOL LOL LOL nuk eshte as nje Prilli hahahahahah

Ps : Bledi te Marten/Merkuren luan OSFP oooo buahahahahahahahahahahha buahahahahahahahahahhahaha
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Liga e Kampioneve 2008/09

a pritna barcelona pritna se po vjen chelsea
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Kto si rezerv nqoftse ato linqet e par nuk punojne


Chelsea vs Liverpool
Code:
http://www.rojadirecta.com/justin/sc0tsports


Bayern Munchen vs FC Barcelona
Code:
http://www.justin.tv/valechumbar3/popout
 

AjSi

...
V.I.P
Titulli: Liga e Kampioneve 2008/09

Nuk jam me asnjeren nga ato skuadra por mendoj se te e para fiton liverpool
 
Top