Champions, shorti shmang “klasiket”

Status
E mbyllur për postime të tjera.

cent

...Lontano
wh1ks6.jpg
Një finale e gjitha spanjolle apo gjermane në Champions League është e mundur, pasi shorti i mbajtur mesditën e premtes në Zvicër shmangu derbet kombëtare.

Në sfidën e parë të prodhuar nga goglat, Bajerni i Mynihut do të sfidojë Barcelonën, me ndeshjen e parë që do të zhvillohet në “Allianz Arena”.

Brenda do të luajë në gjysmëfinalen e vajtjes edhe gjermania e dytë, Borusia e Dortmundit, e cila “peshkoi” Realin e Madridit, skuadrën që la pas në fazën e grupeve, pas një fitoreje dhe një barazimi në ndeshjet direkte.

Gjithashtu, në Zvicër u mbajt edhe shorti për gjysmëfinalet e Europa League, ku bie në sy fakti se të katërt ekipet e “mbijetuara” i përkasin shteteve të ndryshme.

Kështu, Fenerbahçe e Benfica do të përplasen kokë më kokë për një biletë të finales së Amsterdamit, ndërsa Chelsea, fituesja e fundit e Champions League, pati një short në dukje më të lehtë, ndaj zviceranëve të Bazelit.

Ndeshjet gjysmëfinale të Champions do të zhvillohen në datat 23-24 prill (një ditë më pas për Europa League) dhe 30 prill e një maj.
/BeratiLive
 
Redaktimi i fundit:

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Champions, shorti shmang “klasiket”

Spektakel i siguruar...
Borussia me Realin perballen 4 her ne 1 edicion te Ch.L. Per tu mbajt shenim!
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Champions, shorti shmang “klasiket”

Paska shkuar per ne semi fnale Champions kshu..kam ngelur mbrapa une. Sa keq me vjen per juventinet ehh lol


Barcellona- Real Madrid mbas even ne finale.
Gjithsesi dhe Bajernn seshte keq jo..
 

ZHIGO

...
Titulli: Champions, shorti shmang “klasiket”

Spektakel i siguruar...
Borussia me Realin perballen 4 her ne 1 edicion te Ch.L. Per tu mbajt shenim!

ça te thash....... (!) , me jep leket se te griva. hahaha . te kam thon qe jam mjeshtër , per 1 gol gabova :p .

ça mendje ke , he nje her ta lexojm . e di , do te thuash qe shef ne finale klasiken spanjolle . por degjo dike qe ne futboll ka dhon gjysmen e shpirtit :p , kualifikohet B A Y E R N M U N C H E N .

madje vejm dhe bast , kemi dhe Erin deshmitare :p
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Champions, shorti shmang “klasiket”

ça te thash....... (!) , me jep leket se te griva. hahaha . te kam thon qe jam mjeshtër , per 1 gol gabova :p .

ça mendje ke , he nje her ta lexojm . e di , do te thuash qe shef ne finale klasiken spanjolle . por degjo dike qe ne futboll ka dhon gjysmen e shpirtit :p , kualifikohet B A Y E R N M U N C H E N .

madje vejm dhe bast , kemi dhe Erin deshmitare :p


Po e di ti qe dhe deshmitarja do leke? :D
 

ZHIGO

...
Titulli: Champions, shorti shmang “klasiket”

Po e di ti qe dhe deshmitarja do leke? :D

ajo kuptohet mi , po fitoi ai do tjapi , po fitova un . ca lapra...edhe i ke shum :p un sjap lek , me mir i harxhojm te gjitha duke i pir lëng suko :D
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Champions, shorti shmang “klasiket”

ça te thash....... (!) , me jep leket se te griva. hahaha . te kam thon qe jam mjeshtër , per 1 gol gabova :p .

ça mendje ke , he nje her ta lexojm . e di , do te thuash qe shef ne finale klasiken spanjolle . por degjo dike qe ne futboll ka dhon gjysmen e shpirtit :p , kualifikohet B A Y E R N M U N C H E N .

madje vejm dhe bast , kemi dhe Erin deshmitare :p

Didit un per vete i jap 29.9% nga fitorja e siguruar,ne Wembley shko Reali me B.... .
Mourinho ik nga Bernabeu si fitimtar se skan eksperienc ato Polaket me lal,1 her i heci fati... bastin e vejm per Big Matchin me 25/05 se tashi sdu ta boshatis portafolin. Bo ekonomi te rond Platini me ket perballje ne finale,ka vite qe e enderro.
 

ZHIGO

...
Titulli: Champions, shorti shmang “klasiket”

Didit un per vete i jap 29.9% nga fitorja e siguruar,ne Wembley shko Reali me B.... .
Mourinho ik nga Bernabeu si fitimtar se skan eksperienc ato Polaket me lal,1 her i heci fati... bastin e vejm per Big Matchin me 25/05 se tashi sdu ta boshatis portafolin. Bo ekonomi te rond Platini me ket perballje ne finale,ka vite qe e enderro.

ore , nje bast te lezeçëm them un . jo komplet portofolin...hah

lekët ti mbaj Didi , leqë jo prit se nuk i dihet asaj , se ç'po me fliste nje dit...per muhabet thonjsh dhe manikyri . kshuqë nuk ka siguri... :p

un them e ngre Bajern , pa diskutim. ktu do jëmi ! dhe Didit , do i jap gjysmën e bastit (përveç laparave qe i ka hak) ne mos pranofte te pij suko me mua...hahaha.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Champions, shorti shmang “klasiket”

Zhigo mer shembull nga Boombi shif sa altruist qe eshte do me japi ca leke mua
jo si puna jote o egoissttt. Po ben robi per dy leke ore? lol lol

Ah laprat mbaji vet.:D
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top