• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cila eshte gjella/et karakteristike shqiptare, e paperseritshme ne asnje vend tjeter?

scorpione29

Anëtar i Respektuar
Pe: Cila eshte gjella/et karakteristike shqiptare, e paperseritshme ne asnje vend tje

eshte e veshtire te gjesh nje gjelle tradicionale shqiptare qe se kane te tjeret...cdo gje qe gatuhet ne shqiperi e gjen ne turqi ose greqi...

...po une po e provoj...harapash vetem ne bejme.....
 

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Mosha
33
Vendndodhja
ne djall ska cte te duhet ty
Pe: Titulli: Cila eshte gjella/et karakteristike shqiptare, e paperseritshme ne asnje

cdo qytet ka ate te sajen besoj disa nga keto qe thoni ju lart se kam idene cfare jane :une: mua me pelqen gjella e beharit qe thone ne korce awww vdes per ate e kam shum qef . :eek:k
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Pe: Cila eshte gjella/et karakteristike shqiptare, e paperseritshme ne asnje vend tje

Specat turshi që i bën vetëm zona e Korçës , këto quhen speca gogozhdare , një lloj speci i kuq me shumë tul në formë rrumbullake . Nuk besoj se bëhet në vend tjetër
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Cila eshte gjella/et karakteristike shqiptare, e paperseritshme ne asnje vend tje

Tave e krapit,karakteristike per Shkodren...Se besoj se e gatuan kush krapin me mire se shkodranet...
 

Hartini

Well known member
Titulli: Cila eshte gjella/et karakteristike shqiptare, e paperseritshme ne asnje ven

Maza e zime , drate , flia jane specialitete te krahines sime .
Ato kan shijen e tyre karakteristike vetem atje , ne ato ane , ne ate ajr , ne ato male , shkembenj , pllaja dhe lugina ,
askund tjeter .
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: Cila eshte gjella/et karakteristike shqiptare, e paperseritshme ne asnje vend tje

Eshte dhe ajo qe ne librat e kuzhines shqipetare e quajne "Burani verore" por ne fakt gjyshja ime gjithmon me thoshte quhet "gjelle fshati" (lol). Eshte ajo me qepe, domate, speca dhe oriz (pa harruar majdanozin, rigonin dhe kopren). Nje nga specialitetet e mija, dhe me shume ngaqe ma ka mesuar gjyshja.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Cila eshte gjella/et karakteristike shqiptare, e paperseritshme ne asnje ven

Tani kam nje hall te madh a me thoni nje gatim shqiptar sepse ma ka kerkuar shoqeria e huaj???
Problemi eshte se ketu skemi furre, keshtu gjera te thjeshte qe mund vec te zihen.
Dhe jo vec te zihen por edhe te hahen me qejfe nga te huajte... :(

Pervec rocnices qe sma mbush syrin...
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Cila eshte gjella/et karakteristike shqiptare, e paperseritshme ne asnje vend tje

Une do e them ne dialekt,se en gjuhe letrare se di ate gjellen si quhet : pacamur me zhigla LOL
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Vendndodhja
Hitler Land
Titulli: Cila eshte gjella/et karakteristike shqiptare, e paperseritshme ne asnje ven

Tava dheut,tava kosit,fli,grosha(fasule per qytetaret),ferges,kadaif,lakrori,paçe.... Dhe pilafi me 1 kile gjalp,unik shqiptare,i paperseritshem.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Cila eshte gjella/et karakteristike shqiptare, e paperseritshme ne asnje ven

Sa genjeni ju mer,loool
Fasulet jan gatimet me tpreferume ncdo tavolin
 
Top