Cila është mosha e duhur për të pasur një fëmijë?

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Tema thote mosha e duhur , pa sesi ngjizen femijet dhe gabimet drejtshkrimore qe mund te behen gjate rruges i dime.
E duhur per mua do te thote , kur prindi vendos te ndryshoj ate etape , nga dy te behen tre
pra brenda llojit te temes mosha duhet te jete e pjekur dhe ne gjendje per te patur mundesi rritje dhe edukimi.

Gabim fatal
gabim fatal do ishte nese ti lejon te bej femije nje femi dhe te presesh te edukoj nje femije ky femija!
Planifikimi familjar eshte nje proces qe ne fund te dites perkthehet me e mira per ate qenie qe ti po sjell ne jete dhe i detyrohesh deri ne moshen mature!
 
  • Më pëlqen
Reactions: A2.

Endrra

VIP
Vetem nga mosha 40 jo .. cdo moshe nga 18 e deri ne 40 eshte perfekte per nje femer.
Flas ketu nga ana biologjike dhe distanca mes nenes dhe femijes.
Ndersa per sa i perket pjekurise , ajo ka te beje me formimin e gjith secilit .
Ka femra qe per gjith jeten e tyre sdo mund te jene te pergjegjshme per nje femije.
Ka qe i bejne te reja dhe ky eshte vetem fillimi i nje pergjesije per gjith jeten.
 

Hope

◕‿◕
Vetem nga mosha 40 jo .. cdo moshe nga 18 e deri ne 40 eshte perfekte per nje femer.
Flas ketu nga ana biologjike dhe distanca mes nenes dhe femijes.
Ndersa per sa i perket pjekurise , ajo ka te beje me formimin e gjith secilit .
Ka femra qe per gjith jeten e tyre sdo mund te jene te pergjegjshme per nje femije.
Ka qe i bejne te reja dhe ky eshte vetem fillimi i nje pergjesije per gjith jeten.
Po mire tani nqs se gjen princin perpara si i behet?:(
Ose kur e gjen perpara por mezi mbetesh shtatzane....
Ose kur smbetesh fare shtatzane por do adoptosh dhe dokumentat marin nje thes me kohe???

Vertet qe mbas nje moshe durimi ulet, por ke cilesi te tjera qe mund te vlersosh per edukimin e nje kalamoni...

Besoj qe ska moshe ideale, femija aq kohe sa eshte i deshiruar ritet ne nje menyre ose tjetren... ndersa kur vjen si detyrim ose gabim, aty lindin problemet.
 

Endrra

VIP
Po mire tani nqs se gjen princin perpara si i behet?:(
Ose kur e gjen perpara por mezi mbetesh shtatzane....
Ose kur smbetesh fare shtatzane por do adoptosh dhe dokumentat marin nje thes me kohe???

Vertet qe mbas nje moshe durimi ulet, por ke cilesi te tjera qe mund te vlersosh per edukimin e nje kalamoni...

Besoj qe ska moshe ideale, femija aq kohe sa eshte i deshiruar ritet ne nje menyre ose tjetren... ndersa kur vjen si detyrim ose gabim, aty lindin problemet.
Ahahah süss .. he se ka rregulla por ka edhe perjashtime.
Pevec rreziqeve qe mbart shtatzania pas te 40-ve qe kerkon shume kujdes ( kjo dihet).
Une e kisha me shume diferencen e moshes... pra ngaqe jam e lindur vone ... matematikisht aq sa ka nje jete njeriu sme bije ti shijoj shume prinderit.
Ndersa nga aftesia dhe pergjesia natyrisht eshte individuale.
Madje them qe ne moshe i sheh gjerat me relax 😊
Jam plotesisht dakort me fjaline e fundit.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Nga mosha 23 besoj qe eshte tamam
23 e me tej eshte periudhe per te ndertuar karrieren dhe eksploruar botën. Nuk mendoj se i ke edhe mundesite financiare me rrit nje femije ne atë moshë.
 

Lindii

Antarë i Respektuar
Tema thote mosha e duhur , pa sesi ngjizen femijet dhe gabimet drejtshkrimore qe mund te behen gjate rruges i dime.
E duhur per mua do te thote , kur prindi vendos te ndryshoj ate etape , nga dy te behen tre
pra brenda llojit te temes mosha duhet te jete e pjekur dhe ne gjendje per te patur mundesi rritje dhe edukimi.


gabim fatal do ishte nese ti lejon te bej femije nje femi dhe te presesh te edukoj nje femije ky femija!
Planifikimi familjar eshte nje proces qe ne fund te dites perkthehet me e mira per ate qenie qe ti po sjell ne jete dhe i detyrohesh deri ne moshen mature!
Ohhhh na lodhe 🤦‍♂️hodha ne tastjere nje mendim dhe nuk terhiqem 🙏
 
Top