Cili eshte ndryshimin mes fes islame dhe asaj te krishter?

Aleks30

Antarë i Respektuar
Hahahahahahahaha ????
Une sinqerisht, pa ofenduar aspak askend, dmth nuk e di si nje pjese e njerzimit mund te jete kaq injorant!
E kam thene diku tjeter dhe po e them prap
Musliman+krishterim =problem
Musliman+cifut =problem
Musliman+eretik=problem
Musliman+musliman=problem
Civilizimi dmth
?????
 

Lauri

Anunnak
Pastaj Davidi u tha njerëzve të tij: "Secili prej jush ngjitet nga shpata". Dhe secili prej tyre lidhi shpatën e tij. Davidi lidhi edhe shpatën. Rreth katërqind burra u ngjitën mbas Davidit, ndërsa dyqind mbetën me bagazhin.

Dhjata e re 1 Samueli 25:13


Pra, secili njeri kishte një shpatë të gatshme për t'u mbajtur me kuti dhe të përdoret kur kërkohet.

Në Psalmin 144: 1, Davidi shkroi: I bekuar qoftë Zoti, kështjella ime, që i mëson duart për luftë dhe gishtërinjtë e mi për luftë

Përveç instrumenteve të luftës, në Bibël u përdorën armë me qëllim të vetëmbrojtjes; askund në Shkrimet nuk është e ndaluar.

Nëse do argumente ende rreth luftës, këto i ke në dhjaten e re.
@Vajza më mirë t'a lini rehat Aleksin, e mos i jepni përgjigje me copy-paste pa pasur vertetë sado pak njohuri. Përndryshe bëni një gabim mbi gabimet e tij.
Samueli e psalmi nuk ka lidhje me Dhjaten e re, janë në testamentin e vjetër.
Pastaj po flet për betejat e profetit David 1000 vjet para Krishtit me gjigandët Filistei. Nuk flitet për 4000 vjet histori me pak postime kshu, dhe me rob që as ja kanë idenë se çflasin ?

Më mirë përqafoni Aleks, kshu do rrije urtë edhe ai.
 

Vajza?

NocturnalMoron
Staf në FV.AL
Adm
Une sinqerisht, pa ofenduar aspak askend, dmth nuk e di si nje pjese e njerzimit mund te jete kaq injorant!
E kam thene diku tjeter dhe po e them prap
Musliman+krishterim =problem
Musliman+cifut =problem
Musliman+eretik=problem
Musliman+musliman=problem
Civilizimi dmth
?????
Neve skemi Problem, e shikon dike nga ne myslimanët të merret me besimin e tjetrit, e ti thuhet injorant?!
Problemi qëndron tek ju që merreni me ne ?
Siç te thash o shok, ti në besimin tënd un në besimin timë.

Pa dashur 100 herë na ke ofenduar, por kshu ndoshta je mësuar.
 

Vajza?

NocturnalMoron
Staf në FV.AL
Adm
@Vajza më mirë t'a lini rehat Aleksin, e mos i jepni përgjigje me copy-paste pa pasur vertetë sado pak njohuri. Përndryshe bëni një gabim mbi gabimet e tij.
Samueli e psalmi nuk ka lidhje me Dhjaten e re, janë në testamentin e vjetër.
Pastaj po flet për betejat e profetit David 1000 vjet para Krishtit me gjigandët Filistei. Nuk flitet për 4000 vjet histori me pak postime kshu, dhe me rob që as ja kanë idenë se çflasin ?

Më mirë përqafoni Aleks, kshu do rrije urtë edhe ai.
Nuk është puna e copy pastes, prandaj I thoja dhe atij që mos më bi foto neti me mbishkrime, se e ne e kemi at mundësinë.
Sa për këto më lart për cionistet është e vërtet :).

Njs shëndet.
 

Aleks30

Antarë i Respektuar
Neve skemi Problem, e shikon dike nga ne myslimanët të merret me besimin e tjetrit, e ti thuhet injorant?!
Problemi qëndron tek ju që merreni me ne ?
Siç te thash o shok, ti në besimin tënd un në besimin timë.

Pa dashur 100 herë na ke ofenduar, por kshu ndoshta je mësuar.
Nuk keni probleme? Ne Afghanistan, siri, irak, afrik, po i vras une?!
 

Vajza?

NocturnalMoron
Staf në FV.AL
Adm
Nuk keni probleme? Ne Afghanistan, siri, irak, afrik, po i vras une?!
O shok Amerika e shfaroj lindjen, ç'thua aman. Dhe e dim përse, andej është floriri I zezë. E mos më cito mo. Se përzin njeqin gjëra, edhe pak politikën do e fusim në fe sa më duket lool
 

Aleks30

Antarë i Respektuar
Neve skemi Problem, e shikon dike nga ne myslimanët të merret me besimin e tjetrit, e ti thuhet injorant?!
Problemi qëndron tek ju që merreni me ne ?
Siç te thash o shok, ti në besimin tënd un në besimin timë.

Pa dashur 100 herë na ke ofenduar, por kshu ndoshta je mësuar.
Dhe ju nuk keni prbleme? I shkoni tjetrit ne shpi. Ju thote qe te zbuloni fytyren pasi nuk mund ta di ne je Kimetja apo Asllani dhe ja cfare beni ju!
Tani lind pyetja, ligjin ne shpin time nuk e ben dot por ne te krishteret jemi tolerant dhe mbi te gjitha te civilizuar, kur nuk ju pelqen, pse nuk shkoni nga keni ardhur?!FB_IMG_1631857947905.jpg
 

Vajza?

NocturnalMoron
Staf në FV.AL
Adm
Dhe ju nuk keni prbleme? I shkoni tjetrit ne shpi. Ju thote qe te zbuloni fytyren pasi nuk mund ta di ne je Kimetja apo Asllani dhe ja cfare beni ju!
Tani lind pyetja, ligjin ne shpin time nuk e ben dot por ne te krishteret jemi tolerant dhe mbi te gjitha te civilizuar, kur nuk ju pelqen, pse nuk shkoni nga keni ardhur?!Shiko fotografinë 1929330
Patjetër që do jeni tolerant se erdhët të parët na hoqët nga vendlindja, sepse na vidhnit naftën hiq pa lek.
Po ik o Aleks lool
 

Aleks30

Antarë i Respektuar
O shok Amerika e shfaroj lindjen, ç'thua aman. Dhe e dim përse, andej është floriri I zezë. E mos më cito mo. Se përzin njeqin gjëra, edhe pak politikën do e fusim në fe sa më duket lool
Po pooooo se vriteni me njeri tjetrin e ka fajin amerika.
Ok. Hajt se po ta quaj ok kte. Por mos shko larg fare. Ne Tirane. Xhamija te rruga kavajes nuk njihet nga komuneti musliman. Qe eshte akuzuar kush e di sa here per rekruktim ushtaresh ne Siri.
Po e di sa te tjera ka si kjo?
Pra qe komuniteti musliman nuk i njeh
Shprehet se veprojne individualisht!
Nuk e di dmth
 

Aleks30

Antarë i Respektuar
Ndersa kisha o cupa, eshte 1. Isu Krishti
Hajt klm tani e beni cte doni
Vrituni, perqafohuni, as ma ndjen fare
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
I bashkangjitem kerkeses se Levoy-it.
 
Top