Cilin ligj e keni pare te thyer se fundmi?

sofia

Antarë i Respektuar
Tani, te jemi te sinqerte. Une e kam fjalen per akt ligjor, por nqs ke ndonje ligj moral mos hezito qe ta ndash. Diskutimet, chit-chatet e bejne me te bukur temen.
Per sa i perket temes: Kam pare dhe kam qene deshmitare (jo fizike) e korrupsioneve kufitare. Te pakten ne kufirin tokesor grek, disa shqiptare zoterues vetem te passaportes shqiptare kane hyre ne territorin grek kundrejt nje shume jo te paket: 600 euro per person! Pa certifikate te bashkangjitur. Eh, sa lakmitare jane njerezit per leke.
 

Delirium

No description ...
Tani, te jemi te sinqerte. Une e kam fjalen per akt ligjor, por nqs ke ndonje ligj moral mos hezito qe ta ndash. Diskutimet, chit-chatet e bejne me te bukur temen.
Per sa i perket temes: Kam pare dhe kam qene deshmitare (jo fizike) e korrupsioneve kufitare. Te pakten ne kufirin tokesor grek, disa shqiptare zoterues vetem te passaportes shqiptare kane hyre ne territorin grek kundrejt nje shume jo te paket: 600 euro per person! Pa certifikate te bashkangjitur. Eh, sa lakmitare jane njerezit per leke.
Pse se denoncon ?
 

Sirius.

Sapiosexual!
Tani, te jemi te sinqerte. Une e kam fjalen per akt ligjor, por nqs ke ndonje ligj moral mos hezito qe ta ndash. Diskutimet, chit-chatet e bejne me te bukur temen.
Per sa i perket temes: Kam pare dhe kam qene deshmitare (jo fizike) e korrupsioneve kufitare. Te pakten ne kufirin tokesor grek, disa shqiptare zoterues vetem te passaportes shqiptare kane hyre ne territorin grek kundrejt nje shume jo te paket: 600 euro per person! Pa certifikate te bashkangjitur. Eh, sa lakmitare jane njerezit per leke.

pse nuk e denoncove rastin tek komisariati digital ose ke policet e frontex ne kufi? padashur dhe ti ke thyer ligjin :)

une sot skam bere gje te keqe, konform ligjit
 

Delirium

No description ...
pse nuk e denoncove rastin tek komisariati digital ose ke policet e frontex ne kufi? padashur dhe ti ke kthyer ligjin :)

une sot skam bere gje te keqe, konform ligjit
Te flas une ?
 

Sirius.

Sapiosexual!
si te duash, mire do te beje.

nuk i njoh llojet e policise ne fakt. Po jam me se e sigurt qe policet jane ne dijeni.
njerez te korruptuar ka kudo, edhe ne polici madje por nese denoncohen rastet ath mund te kapen keta persona.

Tema e kendshme

frontex policia kufitare europiane.

 

Delirium

No description ...
Pa me marre ne mbrojtje shteti , jo , dhe eshte pak , dua azil politik ne Zelandën e re , dhe flas ?

Tani per Sophine dhe gjithe fansat .
Ato parate apo eurot qe kane paguar ata personat , i kane paguar per te hyre ne territorin grek , kundrejt nje vule fals ne pasaporte , sepse te gjith kan qen me expulsion. Dogana jone ben sikur nuk sheh gjithmonë, se frontex 10m me poshte rri , por spo flas me , se behet nami ?
 

Sirius.

Sapiosexual!
Pa me marre ne mbrojtje shteti , jo , dhe eshte pak , dua azil politik ne Zelandën e re , dhe flas ?

Tani per Sophine dhe gjithe fansat .
Ato parate apo eurot qe kane paguar ata personat , i kane paguar per te hyre ne territorin grek , kundrejt nje vule fals ne pasaporte , sepse te gjith kan qen me expulsion. Dogana jone ben sikur nuk sheh gjithmonë, se frontex 10m me poshte rri , por spo flas me , se behet nami ?

me sa di une nuk mund te vihen vula fallco
ok do ju them atyre te frontex ne kapshtice dhe kakavije ket detaj
 

sofia

Antarë i Respektuar
kundrejt nje vule fals ne pasaporte , sepse te gjith kan qen me expulsion.
noooo. nuk ka qene askush me exspulsion. Keta njerez qe njerzit e mi njohin kane familjaret ne Greqi/ ose punojne ne vere aty. Nuk kane pasur expulse ne passaporte.
 

Delirium

No description ...
noooo. nuk ka qene askush me exspulsion. Keta njerez qe njerzit e mi njohin kane familjaret ne Greqi/ ose punojne ne vere aty. Nuk kane pasur expulse ne passaporte.
Po ska logjik te paguaj lek une , nese jam i rregullt . Per cfare pra ?
 
Njerez te ndyre,Denoncuesa,Spiuna... lerini mor njerzit te kalojne ilegalisht,askush si di hallet e tjetrit.. nje nder ta mund te kem qene dhe une.. psh.. Liri Popullit,Vdekshin Spiunat!
 

Delirium

No description ...
Njerez te ndyre,Denoncuesa,Spiuna... lerini mor njerzit te kalojne ilegalisht,askush si di hallet e tjetrit.. nje nder ta mund te kem qene dhe une.. psh.. Liri Popullit,Vdekshin Spiunat!
Nuk je spiun nese thua nje te vertete ?
 
Nuk je spiun nese thua nje te vertete ?

Po ca thua or ca thua.. tjetri ka hall,mund te jet ne Kerkim,ndoshta ka 25 vjet mbi kurriz dhe do ti shpetoj shtetit,ndoshta ka hasmeri e ndjekin per ta kputur.. megjithse varet si je mesuar,Spiunllekun shumica e kan ne Gen..! VDEKJE SPIUNAVE!
 

Delirium

No description ...
Po ca thua or ca thua.. tjetri ka hall,mund te jet ne Kerkim,ndoshta ka 25 vjet mbi kurriz dhe do ti shpetoj shtetit,ndoshta ka hasmeri e ndjekin per ta kputur.. megjithse varet si je mesuar,Spiunllekun shumica e kan ne Gen..! VDEKJE SPIUNAVE!

Ai qe ka keto probleme nuk i bi nga dogana vlla , i bi monopatit , po flasim per korrupsion , shperdorim detyre , abuzim .
 

Delirium

No description ...
Prandaj kena ngel ne vend numero ne se kemi mendjen ala ke spiunat. Perendimi rastet e mosfunksionimit te shtetit apo me keq korrupsionit i shkri ne vend.

Korrupsion edhe hajdute ka dhe do kete ne te gjitha qeverite e cdo vendi , ama jo si tek , ne , smund ta korruptosh nje doktor ne Uk apo france e gjetke , nesee ke siguracione , merr vec karten e mbaron pune , ska radhe , ska llafe , ka korrektese , njerez human , ama nese nje qytetar sheh nje abuzim , denoncon se ka te drejte , eshte pjese e aaaj kulture , atij kombi , e do vendin e vet , nuk je spiun nese denoncon nje punonjes dogane qe te merr ty 600 euro per te kaluar ne nje vend qe ste duhet viza ,kur je ne schengen zone dhe iken lirshem , je bashkfajtor , sepse nese ti hesht , dikush pasurohet duke vjedhur nen karrigen e shtetit , po taxat kush i paguan ?
Atehere denonco , une per vete sikur gjen me te vogel te shoh te padrejte do e bej qimen tra , me keq se ceshte !
 
Top